moonquirk
Posty: 1386
Rejestracja: 02-05-2012 22:22

07-03-2016 17:42

Cześć.
Sprawa ma się następująco: mam młodszą siostrę, która uwielbia śpiewać i całkiem nieźle jej to idzie. Jeździ po jakichś konkursach dla dzieci itp. Pomyślałem, że fajnie by było, żeby zrobiła coś ze swoim talentem, no i wpadłem na pomysł, żeby kupić jej sprzęt do nagrywania, coby mogła sobie nagrywać siebie i wysyłać jakieś zgłoszenia ewentualnie do trochę lepsiejszych konkursów, może ktoś ją przyuważy i będzie mogła rozwijać pasję :). Nie chodzi tutaj od razu o sprzęt do nagrywania w studyjnej jakości, ale półkę wyżej niż nagrywanie telefonem.
Środki są następujące: ok. 1000 zł na jakiegoś laptopa, żeby dał sobie radę z nagrywaniem oraz 400 zł na jakiś interfejs + mikrofon. Słuchawki do odsłuchu mam, więc to już 2 stówki w kieszeni. Jeśli są opcje na inny rozkład środków, żeby lepiej to działało to oczywiście będzie ok. Jak trzeba będzie dorzucić kilka złotych (w granicach rozsądku) to też nie powinno być problemem.
Liczę na Waszą pomoc, bo ja sam niezbyt orientuję się w tych sprawach.
Dzięki z góry!
Obrazek
Hughes&Kettner Tube 50

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

08-03-2016 12:40

Zerknij do mojego wątku:
post912488.html#p912488

Może coś się dowiesz istotnego. Głównie czego nie kupować :)
665 sąsiad diabła

bobik90
Posty: 70
Rejestracja: 03-10-2010 00:26

08-07-2016 10:08

Nie będę się wypowiadał na tema 1000zł na lapka do nagrywania, bo na praktycznie każdym komputerze, który nie jest prehistorycznym złomem da się nagrać dźwięk jeżeli masz potrzebny sprzęt.

Za 400 zł nie kupisz sensownego nowego interfejsu i mikrofonu. Lepiej jest rozważyć w miarę dobry mikrofon pojemnościowy na USB, albo używany interface + używany mikrofon, chociaż z tym będzie więcej zabawy (trzeba mieć statyw, kable mikrofonowe itp.)

Z używanych interfejsów czasami za 200-250 da się wyrwać presonus audiobox USB i to już ma jako takie możliwości i preampy które nie zarejestrują tylko buczenia|szumu.

Do tego albo jakiś używany mikrofon dynamiczny za ok. 200 zł (AKG D5, audix om2, sennheiser 835|850), albo używany pojemnik (mxl 770|990)

P.S.

presonus audiobox pozwala używać mikrofonów pojemnościowych (ma zasilanie +48V)


Na twoje potrzeby jednak wydaje mi się że mikrofon pojemnościowy na usb będzie lepszym wyjściem (kabel usb w zestawie). Możesz zerknąć np na audio-technica at2020 albo coś od firmy blue|MXL|LD systems. (czasami w zestawach są już małe stojaki na biurko)
Epiphone performer me, Ibanez ASE NT, Tanglewood TRD VS

Wróć do „Gitara i komputer”