Whisky
Posty: 3
Rejestracja: 30-06-2016 08:47

30-06-2016 09:24

Witam Wszystkich Wioślarzy :)

Pytanie pewnie przewijało sie mnośtwo razy ale nigdzie nie znalazlem wyczerpującej odpowiedzi. A wiec:

Gram na Gitarce juz jakies 13 lat (troche klasycznej, troche elektryka, głównie akustyka) . ogolnie bawie sie troche gitarą bardziej niz tylko akordy.

Obecnie gram na T.Burtonie Greengo (gitarze za owczesne 550 zł) i postanowilem W KONCU kupic sobie cos lepszego i postanowilem ze przeznacze na to do 3000 zł.

Mam 180 cm wzrostu 85 kg wagi i po tylu latach zauwazylem ze totalnie nie lezy mi pudło typu dreadnought. Po porostu jest za wielkie mimo normalnych rozmiarów . Grałem na mniejszych gitarach i gralo mi sie na nich swietnie :) dlatego postanowilem szukac cos z mniejszym pudlem.

Co do gitary to fajnie zeby miala elektrykę ale tez nie jakos super koniecznie. Czyli podsumowując szukam czegos z mniejszym pudlem bez poswiecania dzwieku :)

Poszperałem troche i :

1. Wiem ze w tym przedziale bardzo chwalone sa Furchy... ogrywalem d40 brzmial okey ale jakos dupy mi nie urwalo poza tym pudlo D

2. Trafilem w necie na Gitarke Taylor GS Mini (rosewood, machogany, Standard) i tutaj moje pytanie ... czy ktos macał te gitary ogrywał ? i moglby sie wypowieedziec na ich temat ? Najblizej mnie sa w Wawie do ogrania (150 km) i zastanwaiam sie czy warto jechac i ogrywac ?

3. Druga tego typu gitarka Martin dreadnought Junior (wiem ze pudlo D ale z racji malych rozmairow moze nie bedzie mnie tak meczyc?) te same pytanie ? czy ktos to ogrywał cos moze poweidziec ?

4. CZy moze nie warto kombinowac z mniejszymi gitarami ? i po poprstu wybrac cos normal size z pudlem innym niz D(zeby sie nie meczyc ) ? Np Furch ... co o tym myslicie ?

Sory za długa wypowiedz i dzieki za wszystkie sugestie

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

30-06-2016 10:44

Witaj w klubie antyD ;)

Zdecydowanie pełnowymiarowe pudło mniejszego rozmiaru.
OM, OOO, folk, parlor, New yorker, sfx, apx, LS, grand concert itp.

Whisky
Posty: 3
Rejestracja: 30-06-2016 08:47

30-06-2016 11:20

sss a wypowiesz sie w kwesti Taylora GS mini ? miales stycznosc ? wkoncu to Taylor :) i na zagranicznych forach mega chwalony za swoje Pełno-wymiarowe brzmienie mimo mniejszych rozmairow :)

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

30-06-2016 13:32

Jest ciut lepiej niż w Little martin ale to jest bardzo specyficzne brzmienie z pudelkowatym, moim subiektywnym zdaniem, basem. Nie za taką kasę na pewno. Fajnie brzmi przy grze akordowej jeśli sprawnie i dużo korzysta się z tłumienia strun. Albo inaczej. Jeśli szukasz takiego brzmienia albo kupujesz 7 gitarę to jest ok. Na zagranicznych forach najczęściej jest - mam K24, 522, 312, Gibsona J100 i kupiłem wczoraj gs mini. Rewelacyjny, niepowtarzalny dźwięk ;)

Whisky
Posty: 3
Rejestracja: 30-06-2016 08:47

30-06-2016 14:56

ehhh chyba i tak bede musial leciec i ograc te gitarki... i tu pojawia sie pytanie do Ludzi ogarnietych mieszzkających w ok Wawy ... ktore sklepy warto odwiedzic w wawie ? biorac pod wzglad oczywsicie asortyment i ogarnietą obsluge :)

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

30-06-2016 23:20

Pasja - sporo gitar kiepskie warunki.
Guitar project - mało gitar ale przyjemnie.
Rnr - dawno nie byłem ale mają Taylora.
Riff - hmmmm dobre warunki do ogrania. Dawno nie byłem.

bobik90
Posty: 70
Rejestracja: 03-10-2010 00:26

06-07-2016 12:11

(Nie napisałeś czy gitara musi być nowy czy nie więc podaje co mi przyjdzie do głowy z mniejszymi pudłami niż dreadnought :P)

Nie grałem na zbyt wielu gitarkach między 2-3k ale wydaje mi się , że warte ogrania mogą być:

Yamahy z serii LS
Yamahy z serii AC1 i AC3 (pudło concert)
Breedlove (nie pamiętam który model ale generalnie firma jest polecana i robią sporo gitar z pudłami typu concert)
Faith np seria naked
może uda się wyrwać jakąś takamine z pickupem cool tube (chyba modele tan)

niezłe opinie mają też gitary firm:
Seagull, simon & patrick, Guild (może być ciężko dostać w Polsce)


Z tańszych może jakiś Masterbilt od epiphone, albo Tanglewood z serii Sundance (chociaż tu chyba są głównie jumbo i drednoughty)

Co do gitar Taylor i Martin chodzą opinie, że ich budżetowe wersje nie dorównują droższym modelom w jakości wykonania i dźwięku, ale jak jest w sklepie, to czemu ich nie przetestować.


Ze sklepami nie pomogę bo jestem daleeeko od Wawy ;)
Epiphone performer me, Ibanez ASE NT, Tanglewood TRD VS

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”