Awatar użytkownika
positivessence
Posty: 80
Rejestracja: 18-07-2012 13:48

01-06-2016 01:03

Witajcie!
Szukałem tego już trochę po internecie, wpadłem na kilka forów, ale nadal mam wątpliwości, bo na tym się kompletnie nie znam i stawiam w tym pierwsze kroki a nie chcę niczego przez przypadek uszkodzić.
Sprawa ma się tak: Mam zamiar w ciągu miesiąca zakupić mikrofon Shure SM58 i chciałbym podłączyć go do laptopa w celu popełnienia takich małych, amatorskich nagrań. I chodzi mi właśnie o to podłączenie. Różne rzeczy już czytałem na ten temat i kilka sposobów zostało przedstawionych na podłączenie, ale jeśli dobrze zrozumiałem to do podłączenia mikrofonu do laptopa potrzebuję kabla XLR-duży jack i przejściówki na małego? Przejściówkę na małego jacka mam(chyba, że potrzebna jakaś specjalna), kupiłem kiedyś w Media Markt za 10-15zł by pobawić się z gitarą w Guitar Rig'u, ale nie mam zielonego pojęcia jaki kabel wybrać. Zakupu mam zamiar dokonać w Guitar Center, a dokładniej: http://guitarcenter.pl/catalog/naglosnienie/mikrofony/mikrofony-dynamiczne/zestaw-18974, więc dobrze by było gdybyście mogli mi podrzucić propozycję tego kabla (czy co tam jest innego potrzebne) dostępną na GC i wyjaśnić dokładnie jak to wszystko działa, jak podłączyć i dać ogólnie taką łopatologiczną instrukcję bym mógł bez przeszkód ponagrywać trochę w REAPER'ze jak już zakupię mikrofon :mrgreen:
Z góry dzięki wielkie za pomoc mimo, że te pytania mogą się wydawać banalne :oops:
ObrazekObrazek
Epiphone Les Paul Standard /// Kustom KG 100FX /// Dunlop GCB - 95 - Cry Baby /// MXR M-116 Fullbore Metal /// Dean Dime Razorback Floyd DB Lightning ///

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

01-06-2016 09:13

Jak chcesz nagrywać gitarę elektryczną, to nie sm58, tylko sm57, to raz. Dwa, mikrofon potrzebuje czegoś, co nazywa się preamp. Laptop nie ogarnie na sucho mikrofonu, będzie to brzmieć fatalnie. Musisz kupić interfejs, zewnętrzną kartę dźwiękową którą podepniesz do laptopa przez usb. Polecam na początek Focusrite Scarlett Solo.

Jest jeszcze jedna sprawa. Nagrywanie pieca mikrofonem dynamicznym, wiąże sie z wysokimi glośnościami. Będziesz musiał go naprawde dobrze rozkręcić. Masz do tego warunki? Może lepsze brzmienie dało by ci kupienie samego interfejsu, plus wtyczki, takie jak Bias Fx. Ja bym obstawiał za tą drugą opcją.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Awatar użytkownika
positivessence
Posty: 80
Rejestracja: 18-07-2012 13:48

01-06-2016 16:29

Wiem, że sm57 do instrumentów a 58 do wokalu. Akurat tutaj chcę wokale dogrywać, tylko to mi zostało już i miałem nadzieję, że dam radę tu informacji zaciągnąć trochę mimo, że to wokale a nie gita.
Po zakupie mikrofonu ciężko mi będzie jeszcze 4 stówki wyciągnąć na ten preamp... Do wokalu też będzie mi potrzebny? Planuję przepuścić wokal przez Izotope'a jeszcze, żeby go trochę "uklepać" wedle własnego uznania i myślałem, że to styknie. Celowałem w to, że to ma być na tę chwilę takie demo i zobaczyć czy ludzie podchwycą moje granie, jeśli tak, to wtedy będę się pakował w te coraz bardziej ultra wysoko jakościowe nagrywki.
ObrazekObrazek
Epiphone Les Paul Standard /// Kustom KG 100FX /// Dunlop GCB - 95 - Cry Baby /// MXR M-116 Fullbore Metal /// Dean Dime Razorback Floyd DB Lightning ///

Awatar użytkownika
dead2582
Posty: 1109
Rejestracja: 23-02-2013 14:37

01-06-2016 17:51

To juz lepiej kupic jakikolwiek mikrofon pojemnosciowy na USB. Chociazby C1-U.
ObrazekObrazek
Sterling JP60 blblblblblblblblbllblblblbSterling JP70 (Liquifire+Crunchlab )
Obrazek
Axe FX II Mark2

Awatar użytkownika
positivessence
Posty: 80
Rejestracja: 18-07-2012 13:48

01-06-2016 18:06

Celuję w niego również przez wzgląd na live'y, a nie tylko do nagrania tego jednego kawałka. Chodzi mi o to, by wydać na ten mikrofon kasę raz a w miarę porządnie, by posłużył mi do nagrywania domowego jak i na scenie w nie tak odległej przyszłości, bo nie jestem fanem rozwiązań typu: kupić coś na początek, a potem sprzedać by kupić coś lepszego. Aktualnie nagrywam sobie w domu Reggae'ły, ale później przyjdzie czas na tłuczenie czegoś w stylu Sepultura, White Zombie, Pantera i zdaje mi się (chociaż nie znam się na mikrofonach jakoś szczególnie jak już wspomniałem), że ten będzie chyba w tej sytuacji w miarę dobrym strzałem.
ObrazekObrazek
Epiphone Les Paul Standard /// Kustom KG 100FX /// Dunlop GCB - 95 - Cry Baby /// MXR M-116 Fullbore Metal /// Dean Dime Razorback Floyd DB Lightning ///

Wróć do „Poradniki (sprzęt muzyczny)”