Ella
Posty: 261
Rejestracja: 09-10-2014 17:13

01-06-2016 00:00

Sorry, za zapewne laickie pytanie, ale mam tanią gitarkę, Yamahę C30 M2, i od zawsze używałam strun miękkich. Robiłam tak nie ze względu na paluszki, tylko ze względu na gryf. Uważałam, że struny średnie i twarde potrzebują pręta stabilizującego, żeby gitarze się gryf nie zniszczył/wygiął.

Teraz pytanie, czy mogę bez obaw o wiosełko założyć jej struny twarde? Nie mówię, o metalowych, bo to zabójstwo dla gitary, tylko o klasycznych strunach o średnim/twardym naciągu. Mam w domu komplet takich tanich i twardych strun, kupiłam je zanim jeszcze miałam moją klasyczną gitarę, w czasach gdy chciałam grać na ojca kawalerskiej gitarze... Ale to 40-latka z PRL-u, gryf krzywy jak wieża w Pizie. Kupiłam dwa komplety tych tanich strun, jeden komplet wisi na 40-latce na ścianie, a drugi sobie leży w kuferku z akcesoriami gitarowymi...

QQR
Posty: 47
Rejestracja: 03-03-2013 01:08

31-07-2016 23:27

Jeżeli są to struny przeznaczone do gitary klasycznej, to śmiało możesz je założyć na Yamahę bez obaw, że coś się zepsuje. Z drugiej strony tanie struny na dzień dobry będą brzmiały głucho i nieładnie. Szkoda marnować życia na tanie struny. Dobre struny potrafią ożywić nawet hebla za 200 zł prosto z Chin, więc na Twoim miejscu kupiłbym Savarezy i założył do gitary, jeśli te struny, które masz założone kwalifikują się do wymiany :)
Zapraszam na http://www.youtube.com/PlayItEasyPL - Znane utwory w łatwych opracowaniach na gitarę. Każdy film w zestawie z nutami i tabulaturą!


Awatar użytkownika
karfil29
Posty: 85
Rejestracja: 17-03-2013 16:47

01-01-2017 22:46

Ja w moim hohnerze używam tych strun. Nie zauważyłem żeby coś sie działo z gryfem, akcja mogła by być niższa ale to tylko stary hohner więc cudów nie wymagam :D
Obrazek
ESP LTD EX-400 KOREA Seymour Duncan SH-1 + Seymour Blackout AHB-1
Presto Lang Superstratocaster FR Tremolo EMG 81
Randall RG100SC G2

Wróć do „Struny gitarowe”