rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

27-12-2015 20:55

Chciałem zagrać to na jakimś nietypowym brzmieniu i wszystko fajnie, ale chyba za dużo w nim dołów, co sądzicie ?
https://www.youtube.com/watch?v=VrT_VrXgJPs

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

27-12-2015 23:06

Krzywo jak ch**. W przypadku takich kawałków jak HtH wychodzi cała indolencja w zakresie rytmiki. I to jeszcze w wykonaniu kogoś, kto w moim coverze słyszał "krzywe bendy" :lol:

Jeśli chodzi o "nietypowe" brzmienie, to brzmi ono całkiem typowo strasznie... gainu ze 4 razy za dużo. Całe brzmienie Angusa pochodzi z łapy a nie z przesteru. Ja, grając HtH , mam w Plexi 50W volume odkręcone na 3 i jak się delikatnie kostkuje, to jest clean - dopiero przy pierdolnięciu w struny końcówka zaczyna przesterowywać.
Jak już koniecznie chcesz zabrzmieć nietypowo dla AC/DC, to zagraj na jakimś hajgejnie typu Engl czy Diezel. Wówczas będzie naprawdę nietypowo... bo to, co pokazałeś, brzmi jakby ktoś próbował odtworzyć brzmienia Angusa, ale czuje że mu się nie udało więc się "nietypowością" usprawiedliwia.

Tak na marginesie - HtH (zresztą jak 90% kawałków AC/DC) gra się AKORDAMI - pełnymi albo z wytłumioną tercją. Te drugie teoretycznie są powerchordami, ale są grane na 4-5 strunach i na pewno nie brzmią jak te pospolite powerchordy którymi ty grasz. To, co ty grasz, nadaje się co najwyżej do chamskiego, punkrockowego łupania... na pewno nie do AC/DC. I tak, zgadza się - ma to zajebisty wpływ na brzmienie.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

28-12-2015 00:36

ale czemu się nadal upierasz ? nie tylko ja słyszałem u Ciebie krzywe bendy, a co do coveru to nie o to chodzi żeby kopiować jego brzmienie, jakbym chciał pograć na jego brzmieniu, to włączył bym sobie jego preset, który byłby napewno zbliżony do jego brzmienia, zagrałem power chordsem a nie tak jak inni na yt akordem z tercją, żeby było inaczej, tak dla odmiany, można powiedzieć że to partia drugiej gitary, coś w tym złego profesjonalisto ? sorry ale to jest śmieszne, szydzisz z innych na tym forum, uważasz się za Bóg wie kogo... Ps usunę, jestem w stanie zagrać to lepiej.

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

28-12-2015 06:40

Uuuu... księżniczka uczulona na krytykę :lol:

Możesz histeryzować do woli, ale i tak w niczym nie zmieni to tego, że:
1. brzmienie jest PASKUDNE,
2. rytmu nie trzymasz KOMPLETNIE.
Oczywiście możesz sobie do tego dorabiać taką ideologię, jaka ci tylko przyjdzie do głowy... ale tych dwóch ww. faktów nie zmienisz, co najwyżej osiągniesz efekt głębszego samozaorania :-)

W pozostałej części mojego posta masz więcej porad nt. grania AC/DC niż ktokolwiek kiedykolwiek będzie skłonny ci tutaj ich udzielić... więc nie rycz, księżniczko, tylko się popraw :-P
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

rafi23
Posty: 1302
Rejestracja: 04-06-2015 15:26

28-12-2015 11:43

he he nic podobnego, wrzuciłem tylko po to aby zapytać o brzmienie, powiedziałeś, że jest do niczego ok dziękuję, było w nim rzeczywiście sporo za dużo gain, wiem co w nim zmienić. Powiedz mi czy ty grasz z pasji, czy tylko po to aby kogoś krytykować za błędy, mam wrażenie, że twoje granie coverów polega na tym, aby wyćwiczyć wszystko do perfekcji równo i jakby w pewnym sensie odtworzyć oryginał, ale gdzie w tym twoja dusza, coś twojego ? i to nie ja nie przyjmuję krytyki, tylko ty sam zacząłeś do mnie skakać o twoje bendy, tylko dlatego że kilka osób powiedziało jak naprawdę jest. ps nie zawsze granie wszystkiego równo jest dobrze, moim zdaniem nie na tym polega muzyka.

Wróć do „Śmietnik”