AliensAss
Posty: 10
Rejestracja: 01-09-2012 20:35

19-08-2015 09:45

Witajcie,
Od dwóch dni walczę z podłączeniem mojej gitary do Guitar Rig 5 i nic. Przeczytałem większość poradników na ten temat i raczej nic nie pomogło. Posiadam ASIO4ALL v2. Skonfigurowałem go zgodnie z opisami ( załączniki ), natomiast kiedy uruchamiam Guitar Rig 5 wydobywa się tylko czysty dźwięk. Ku mojemu zdziwieniu, kiedy program jest uruchomiony, działa stroik i te paski na samej górze, które pokazują głośność ( czy coś w tym stylu ), czyli teoretycznie gitara powinna być podłączona, ale kiedy zmieniam efekty w programie, nic się nie zmienia. Pamiętam o wyłączeniu całej reszty programów, które mogą używać dźwięku, lecz to nie pomaga. W ustawieniach w zakładce Routing, wszystko ustawione dobrze tz. outputy i inputy. Nie mam już więcej pomysłów, dlaczego to może nie działać. Liczę na pomoc z Waszej strony.
ObrazekObrazek

AliensAss
Posty: 10
Rejestracja: 01-09-2012 20:35

19-08-2015 20:26

Może ktoś ma jakieś pomysły? To pilne :-(
ObrazekObrazek

matidudek
Posty: 1
Rejestracja: 15-11-2015 04:22

15-11-2015 04:27

używam gr5 od dłuższego czasu, też mam sterownik asio, sam on wykrył ci 2 karty dźwiękowe jak widzisz, której używasz ? do której podłączas gitare ?.
powinno to wyglądać tak że wpinasz w jakąś tam karte dźwiękową pod line IN (niebieskie wiejście) kabel od gitary) najlepiej zeby wtedy mikrofon był odłączony od niej. w komputerze w ustawieniach karty dźwiękowej wyłączasz odsłuch line iN żeby nie odtwarzał ci gitary jako czystego audio (cleanu który u ciebie słychać) musisz nacisnąć prawdopodobnie żeby wyciszyć line in gdyż sam komputer i tak nie będzie korzystał z tego. UWAGA! - podczas włączenia Asio 4 all nie będzie ci działać nic innego poza guitar rig, nie odpalisz na tej samej karcie dźwiękowej piosenki z yt, czy jakiegoś innego programu, po prostu działa wtedy tylko ten program, czasem bywały problemy że od razu pod odpaleniu kompa trzeba było odpalić guitar rig by nic nie wysyłąło sygnału do karty dzwiekowej i wykorzystał to tylko guitar rig. mam nadzieje że troche pomogłem

Wróć do „Guitar Rig”