Ella
Posty: 261
Rejestracja: 09-10-2014 17:13

28-10-2015 22:49

Zastanawiam się nad zakupem większego rozmiaru ukulele, bo moje soprano jest dosyć niewygodne. Przede wszystkim ma małe progi, a ja mam grube paluchy i nie mogę się pomieścić jakoś tak komfortowo. Myślałam nad rozmiarem "następnym w kolejce", czyli concert, ale w moim lokalnym sklepie jest fajnie wykonane ukulele tenorowe, Suzuki sukt 1 (tenor). Ładnie jest wykonane, ładnie brzmi, dobre klucze i akcja strun. Podoba mi się też to, że ma mostek taki bardziej gitarowy, jak w gitarach klasycznych, więc łatwiej wymieniać struny. To moje soprano ma mostek taki, że trzeba zrobić pęk na strunie i wcisnąć ją w rowek. Zawsze to trochę ryzyko, że zrobi się zły ten pęk i struna wyskoczy z mostka. No tyle, że to ukulele kosztuje 200 zł, i widzi mi się to o tyle mało, że w pakiecie dają dobrej jakości torbę, krawat, kostkę i stroiki dmuchane. Boję się, że to za tanio i to ukulele to jakiś szmelc się okaże. Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę zapłacić więcej niż to konieczne, ale gitarę za 200 zł obchodziłabym szerokim łukiem, nie wiem jak to jest z ukulele. Za ile kupi się już takie ogrywalne...? Chcę jeszcze napisać, że po wstępnym ograniu ukulele mi się w sumie podoba i nie mogę się niczego przyczepić, ale wolałabym się nad tym zastanowić. Nie biorę pod uwagi kupna ukulele z wysokiej półki, bo mnie na to nie stać, ale szmelcu najtańszego na rynku też nie chcę.

Kulczan
Posty: 3
Rejestracja: 14-07-2017 16:39

14-07-2017 16:44

Jeśli dalej ktoś szukanporad. Polecam ten sklep oprócz możliwości zakupu dużo testów instrumentów i kursy nauki gry na instrumencie. Posiają także dodatkowe akcesoria w dobrej cenie.

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

07-09-2017 11:02

Od gitarowego celebryty można sporo dowiedzieć się o ukulele i wszelakich strunowcach...
(nie tylko z naszej dystrybucji : )

5 kluczowych kwestii,
i ważnych sugestii
jak dobierać uke.
Jak rozpoznać uchem,
palcem i oczami,
czy będzie nam druhem
i zostanie z nami :)

https://www.youtube.com/watch?v=zq7rCzCEtq0

Obrazek
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”