Awatar użytkownika
Nebuco
Posty: 2
Rejestracja: 27-10-2015 09:44

27-10-2015 10:12

Po pierwsze witam się - gdyż to mój pierwszy post na forum :)

Myślę że przejrzałem większość wątków na tym pod-forum ale nie znalazłem podobnego...


Jestem kompletnym żółtodziobem, aczkolwiek zdyscyplinowanym (żołnierz zawodowy), który poszukuje swojej pierwszej gitary do wspomnianego rodzaju muzyki: electro-trance-house (Crystal Method, Faithless, Prodigy) + ewentualnie jakieś pochodne funka (Red Hot Chili Peppers), "najmocniejsze" co by mnie interesowało to coś w stylu Rage Against The Machine ale to absolutnie nie jest priorytet...

Czym miałbym się kierować przy wyborze takiej gitary? Z tego co szczątkowo przez ostatnie 2 dni się dowiedziałem byłby to układ przetworników HSS, przy czym dużo zależy od jakości tych singli?

Kwota 500 zł jest na SAMĄ gitarę, jeżeli byłaby taka konieczność to dołożenie paru stów nie jest problemem... oczywiście chodzi mi o używkę :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

27-10-2015 10:19

Poszukaj np. Jacksona Performera z początku lat '90. Po małych przeróbkach nada się do wszystkiego, ma układ HSS. Mam to wiem :-)
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

27-10-2015 11:27

Zbig, pohamuj się! 500 pln...

Tego na JS może wystarczy i lepiej kupić co innego.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

27-10-2015 11:42

Huto jedna, żem czytał ze zrozumieniem: "jeżeli byłaby taka konieczność to dołożenie paru stów nie jest problemem". Poza tym... można upolować superokazję "piwniczną", co widać na moim przykładzie :-)
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

27-10-2015 11:59

O. Przepraszam. Przeczytałem post i temat. Proponuję koledze nabyć kiborda (może być w kształcie gitary).

PS Jeśli ktoś nie wie, co sprzedaje, a za drewno dopłaca, to raczej jest to okazja raz na sto lat...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

27-10-2015 12:20

Kibord w kształcie gitary... to jest to! Keytar się to nazywa. jak se kupię, ustawisz menzurę? Chyba łatwiej powinno pójść niż przy moim Floydzie, nie? ;-) https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... keytar.jpg
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

27-10-2015 12:51

Miałem na myśli taki ze ściany wschodniej, na którym zapodawano np. "Majteczki w kropeczki", przy sobocie, w silosie naprędce przerobionym na disko, połowa lat 90tych. Choć może jest to skojarzenie krzywdzące dla pytającego kolegi.

Dobra, kolego pytający, mam wrażenie, że każda średnio-przyzwoita, dobrze ustawiona gitara będzie dobra, biorąc pod uwagę mnogość elektroniki obecnej we wzmiankowanym przez cię gatunku. Na jakich miał kolega okazję pobrzdąkać, jak dotąd?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

27-10-2015 13:39

Kochany, do "Majteczek" to nie miej wontów. Tam występuje prawdziwy, rasowy, legendarny hardrockowy riff i to na gitarze zagrany, O! Polecam - 1'53": https://www.youtube.com/watch?v=utNiXUgM2VA

WARNING: Might be shocking ;-)
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

27-10-2015 13:58

Fuj. Szlagier ów znam tylko z relacji kolegi z liceum. Zaznaczam przy tym, że był to czas 1994-8, a kolega był nie dość, że z Wołomina, to jeszcze tatę w MON-ie miał! Widocznie w MON-ie (albo w Wołominie) akurat takie dźwięki wówczas chodziły....
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

27-10-2015 14:44

Mówię Ci - warto. W sumie to ja w czasie studiów we Wrocku pięknym chodziłem z kumplami na gale Disco Polo do Hali Ludowej, wiec się osłuchałem chcąc-nie chcąc. Tyle, że my nie dla muzyki tam chodziliśmy. Na te gale ściągały lalunie wypieszczone, wykarmione na podwrocławskich wsiach aż miło i wygłodniałe tak jak my. Wyrywały się z domu, by się dobrze zabawić i niczego nie żałować, a student to był dla nich Ktoś... ech te afterparty... ;-) W każdym razie ten hicior słyszałem i z butów wypadłem prawie usłyszawszy ten riff. Richie Blackmore do dziś się pozbierać nie może i z wrażenia porzucił rocka... Nie dał rady mentalnej konfrontacji z wirtuozami z Bayer Full, hehe. To SAMO ZŁO było wtedy...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
Nebuco
Posty: 2
Rejestracja: 27-10-2015 09:44

27-10-2015 19:57

Nie - nie interesuje mnie ani 'granie' ani słuchanie disco polo - aczkolwiek to sól tej ziemi :)

Chodziło mi o covery ambitniejszej muzyki elektronicznej (wiem że to dla niektórych abstrakcja) + wspomniany funk...


Znalazłem 2 takie produkty

http://olx.pl/oferta/klasyk-gitara-elek ... 952c771cdc
http://olx.pl/oferta/gitara-elektryczna ... 952c771cdc

Róznica tych 300 zł w cenie jest uzasadniona? Tzn te przetworniki i wiek pierwszej gitary - chociaż to może być wadą jak i zaletą...

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

27-10-2015 21:13

Yamaha... szybkie i niezbyt drogie motocykle sportowe robi. I kultową Virago, ale tego już nie produkują. Gitary... no nie wiem...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Jaka gitara elektryczna do 500 zł”