diablidar
Posty: 27
Rejestracja: 30-12-2011 10:38

27-09-2015 17:59

Witam. Poszukuje wzmacniacza do gitary elektrycznej tylko z wbudowanymi efektami. Oglądałem na internecie rożne piece i w oczy mi wpadł najpierw ashdown fallen angel dsp 60 (za 1300 zl juz można kupić taka lampę i ma to kilka efektów w sobie) ale 60 watt boje sie że nie bede mógł nawet wytestować w warunkach domowych bo w końcu trzeba lampę trochę rozkręcić żeby zabrzmiała. Następną propozycją którą znalazłem jest piec vox vt50. Hybryda, efektów całkiem sporo i w domu bede mógł sobie pozwolić na więcej bo nie będe musiał go rezkręcać zeby zabrzmiał. Znacie może jakieś inne hybrydy lub lampy z cyfrowymi efektami które można kupić w postaci heada i dokupić kolumne? Chcę koniecznie wersję kolumna i head bo zawsze bede mógł zainwestować w lepszy sprzęt i podmieniać. Gram trochę gunsów, choć bardziej tu klimaty megadeth, system of a down, steve vai. Gitary z którymi bedzie to pracowało to Ibanez Jem i Greco Custom. Za wszystkie propozycje dziękuje, a może nawet ktoś ma na sprzedanie coś takiego.
PS.
Ten vt50 wydawał mi sie całkiem spoko, ale zespół z którym grałem kiedyś pokazał mi że można wyciągnąć z niego jakiś tam element (chyba cos z lampą) i nadał gra i ogólnie odradzali mówiąc że to tanie gówno...

Awatar użytkownika
sebjus
Posty: 476
Rejestracja: 13-11-2010 21:32

28-09-2015 16:11

Napisz w jakiej kwocie maksymalnie chcesz się zamknąć, oraz jakie dokładnie efekty najbardziej Cię interesują.
Pamiętaj też że najlepsza nawet hybryda przy pełnej lampie, może jedynie postać.
elekt. Peavey Rotor EXP Limited Edition (black) Tesla AH-2 18V EMG A/B
elekt. Jackson RR5 SH-2 SD Nazgul
elekt. Ibanez MTM10 Seymour Duncan AHB-1n AHB-2b Metal Blackouts

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

28-09-2015 16:27

sebjus pisze:Pamiętaj też że najlepsza nawet hybryda przy pełnej lampie, może jedynie postać.

No nie byłbym taki pewien. Nieprodukowany już Marshall JMD to hybryda (cyfrowy preamp + lampy na końcu) i ma genialne brzmienia. No ale modelowanie wzmaków do JMD zrobiło Softube, odpowiedzialne m.in. za jedyny uznawany przez Marshalla plugin - Plexi od UAD... a ten plugin to mistrzostwo świata, gada nie gorzej niż Fractal.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

diablidar
Posty: 27
Rejestracja: 30-12-2011 10:38

28-09-2015 18:09

Wiesz, cena to nie jest wielki problem. Chciałbym żeby całość tak do 2000 doszła wiec sam head z 1200 trzeba liczyć. Może być i ciut więcej jeśli warto. Właśnie za 1850 zobaczyłem Marshalla avt150h i pake do tego. Jak na chwilę obecną to właśnie ten zestaw prowadzi w moim rankingu

Awatar użytkownika
sebjus
Posty: 476
Rejestracja: 13-11-2010 21:32

28-09-2015 18:48

No dobrze kavoo, ale i tak przekaz ogólnie został zrozumiany. Tego marszałka nie znam, uznaję że jak go znasz, to wiesz lepiej i nie będę dyskutował.

Pytałem jeszcze o efekty, jakich używasz, jakie chciałbyś posiadać.
Ponadto, czy warunek head i paka jest konieczny? Bo dobra używana paka 212 to koszt ponad tysiak. Chodzi mi o dobre głośniki, dobra grubsza sklejka, a nie wióry itp itd. Zainteresuj się Buzzaro czy Hesu, nasze polskie produkcje. Na wzmak zostaje niewiele.
Dobre combo 212 lampowe, używane, mocy 30-50W, może dodatkowo z redukcją mocy, do tego z czasem dokupisz jakiś efekt. To chyba lepsze rozwiązanie.
Jak nie trafisz w combo dla siebie to dość łatwo będzie odsprzedać i zamienić na inny model.

Skoro ten JMD taki dobry, to może to, tyle że sama głowa używana pewnie koło 2k.
elekt. Peavey Rotor EXP Limited Edition (black) Tesla AH-2 18V EMG A/B
elekt. Jackson RR5 SH-2 SD Nazgul
elekt. Ibanez MTM10 Seymour Duncan AHB-1n AHB-2b Metal Blackouts

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 1000zł - 1500zł”