kajto3
Posty: 8
Rejestracja: 18-01-2013 16:48

19-08-2015 11:47

Witam,
zastanawiam się nad kupnem gitary, czyli nad samą gitarą i czy w ogóle jest sens kupować nową. Aktualnie jestem posiadaczem Corta Katany, gram jakieś 2 lata, w tym czasie zmieniłem już raz piecyk na mega uniwersalny Fender Mustang. To połączenie pasuje mi do grania różnych rzeczy, jednak myślę, że Katana nie wyciąga wszystkiego z tego pieca.
Z uwagi tego piecyka i zmiany brzmienia jednym pokrętłem gram sobie od cleanowych ballad, ogniskowych piosenek, przez bluesa z moim vintagowym przesterkiem, czasem odpalam pod hardrocka czy jakieś metale. Tutaj brakuje mi trochę mięsa którego single Katany nie mają, wysokie progi też już strasznie zaczęły mnie kłuć w uszy. Dlatego szukam może czegoś z hambuckerem. Mój pierwszy pomysł to Ibanez GRG170DX (np. ten http://allegro.pl/ibanez-grg170dx-dodatki-i5606036182.html. Używany schodzi za niecałe 600 zł. Pytanie tylko, czy odczuję znaczącą różnicę w brzmieniu? Ma on 5 ustawień na przełączniku, więc jest jeszcze bardziej do dopasowania. Czytałem złe opinie od doświadczonych muzyków ale też dobre od tych mniej zaawansowanych. Musiałbym też nauczyć się grać z ruchomym mostkiem.
Proszę o komentarz, może jakąś inną gitarę, a może sobie całkiem odpuścić?
Pozdrawiam.
ps. co do budżetu - jeśli uda mi się dobrze sprzedać tę katanę to może być nawet ok. 800 zł.

Awatar użytkownika
DominikLi
Posty: 83
Rejestracja: 05-01-2015 17:46

30-08-2015 13:18

Najbardziej uniwersalne gitary to moim zdaniem te z układem H-S-S, Budżet masz nawet spory i znając życie za to co powiem teraz zostanę obrzucony mięsem, ale co tam :mrgreen: Sprawdź sobie gitarkę "Presto Lang" za 400zł spokojnie taką gitarę kupisz, widziałem też na olx presto langa z mostkiem floyd rose (który najlepszy nie jest) z przetwornikiem aktywnym (humbucker) "merlin rocker" + 2 single " classic strat single coil hot overwound" podeśle Ci link od ogłoszenia http://olx.pl/oferta/sprzedam-gitare-elektryczna-presto-lang-CID751-ID5wK0x.html#df1e4a3099

Wróć do „Jaka gitara elektryczna od 500zł - 1000zł”