Sqeed
Posty: 4
Rejestracja: 31-07-2015 18:42

31-07-2015 20:17

Witam.
Od dwóch tygodni na poważnie zastanawiam się nad kupnem gitary elekrycznej, wiem że takich wątków jest masa, ale szczerze zamiast wnioskować coś sam z pojedynczych tematów byłbym uradowany gdyby kilku znawców wspomogło mnie kilkoma informacjami.
1. Chciałbym kupić gitarę do 350zł na absolutny początek, ponieważ boję się że brak czasu/weny po jakimś czasie zniechęci mnie do gry, jeżeli jednak by się tak nie stało to na pewno będę się orientować w porządniejszych modelach. Rozumiem że w ten kategorii cenowej gitary to jest szajs, ale lepszy szajs niż nic. :) tak więc co byście polecili w tej kategorii ?
2.Mostek ruchomy czy stały ? Czytałem że w tanich modelach ruchomy mostek szybko rozstraja gitarę (no właśnie, jak szybko?) aczkolwiek daje lepsze brzmienie.
3.Gitara nowa czy używka ?
4.Z początku wydawało mi się to oczywiste, ale czytając kilka postów zwątpiłem... czy do gry na elektryku konieczny jest wzmacniacz ? tj będę grał w bloku i o ile dźwięk nie będzie zniekształcony to i tak nie mógłbym zbyt głośno poszaleć.
5.Jeżeli jednak potrzebny, to czy można go zastąpić wieżą ? (2 kolumny x35W) - jak tak to do jakiej głośności było by to bezpieczne dla sprzętu ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi !

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

01-08-2015 00:40

1. Washburn Wi14, X10, X12, Dean Vendetta XM, Dean Evo XM, Epiphone LP 100, Epiphone G310, Mayones KTM, LTD EC10, EC50, M10 itp..

2. Mostek nie daje lepszego brzmienia. Tremolo różni się tylko tym że możesz obniżać i podnosić wysokość dźwięku, rozstraja się bardzo szybko o ile go nie zablokujesz. Po zablokowaniu działa jak mostek stały bez możliwości ww.

3. Używka

4. Możesz podpiąć gitarę pod pc i za pomocą odpowiednich programów grać, wtedy potrzebujesz tylko przejściówki z dużego na małego jacka, koszt to 2-4 zł.
Możesz używać wzmacniaczy słuchawkowych, mutliefektów itp, jednak przy Twoim budżecie to proponuję kupić przejściówkę i jakiś czas grac na kompie, ewentualnie kupić wzmacniacz słuchawkowy od Joyo - 49 zł a jakośc całkiem całkiem.

5. Musisz mieć wzmacniacz gitarowy, gitary prosto pod np wieże nie podepniesz, również pod telewizor nie masz szans. Natomiast wzmacniacz słuchawkowy który opisałem wyżej mógłbyś do niego podpiąć Twoje kolumny jackiem i grać na takim zestawie :)

6. Weź pod uwage że do gitary pasuje ( o ile nie będzie w zestawie) dokupić kabel, kostki, pasek itp , minimum 50-70 zł na budżetowy ale w miarę okej sprzęt musisz wydać.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+


Sqeed
Posty: 4
Rejestracja: 31-07-2015 18:42

01-08-2015 01:18

Mega dzięki za pomoc, będę się odzywał za 2 tygodnie kiedy będę już zabierał się za kupno ;)
Widziałem że na allegro można corty dostać w miarę cenach tj ostatnio X1 za 300zł( z czego pamiętam), teraz X2 jest na licytacji
http://allegro.pl/gitara-elektryczna-co ... 22589.html.
Jakoś nie pomyślałem żeby OLX przejżeć, a dużo lepsze oferty tam proponują.
oczywiście uwzględniałem koszty dodatkowe, dlatego na całość chciałbym wydać 400-450 zł maxx.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

01-08-2015 06:07

@Marcinkult: Junior SG? Naprawdę?... (Poważnie: miałeś to w łapach?)

Kontrpropozycja: stary Mensfeld/Mayones.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

01-08-2015 09:22

Marcinkult pisze:Mostek nie daje lepszego brzmienia.

Obrazek
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

01-08-2015 12:54

Ale pisz do Marcinkult, on pomoże :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

01-08-2015 16:12

Okej poprawie się, źle przelałem mysli na papier.

1. Z mostkiem - chodziło mi głównie o fakt że nie ma czegoś takiego że floyd lepiej brzmi od toma bo jest floydem. Fakt sa mostki lepsze, gorsze, niemniej jednak z brzmieniem jest tak jak i z drewnem, jednemu leży bardziej mahoń, drugiemu co innego, oprócz jakości mostka to również jest kwestia indywidualna czy wolisz grać na TOM'ie czy na Floydzie. Chyba dalej nie ubrałem tego tak jak bym chciał :D

2. Epi Junior, miałem do czynienia z tą gitarą, rewelacyjna nie jest, to fakt, jednak w okolicy 200 zł można to kupić, a właściwie potraktować jako ostateczność. Nauczyć się na tym grać da, ale są lepsze propozycje w tej cenie.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
macko9393
Posty: 244
Rejestracja: 04-02-2010 22:58

06-08-2015 16:55

Ja osobiście bym polował chyba na Deana Vendettę, szczególnie, że tanio można je wyrwać ostatnio. Ewentualnie Corta Katanę KX5 bądź Schectera Omena (o ile gryf Ci podejdzie i uda Ci się znaleźć w Twoim budżecie).
Sprzęt:
ESP LTD MH-250 FR + Seymour Duncan TB-6 + Seymour Duncan SH-1N
Ibanez RG7321
Dean Vendetta 1.0 + EMG-HZ H3
Washburn TB14
Kustom Quad 100DFX

Wróć do „Jaka gitara elektryczna do 500 zł”