huzarroparasiempre
Posty: 11
Rejestracja: 15-09-2013 13:32

07-04-2015 21:02

Witam, z tematu wynika że waham się nad wyborem wzmaka.
Zacznijmy od tego iż przesiadam się z małego 15 tranzystora na cos większego
Potrzebuje pieca który jest dość głośny, najlepiej tranzystor.
Musi być odpowiednio głośny na salke i ewentualnie mniejsze występy.
Gram wszystko po trochu, z naciskiem na jakieś brudne przestery.
Budżet do 700 pln.
I tu pojawia się także drugie pytanie gdyż nie posiadam kostek ale biore pod uwagę zakup jakiegoś multi od digitecha (tak w granicach 300 pln) oraz dokupienie oddzielnie jakiegoś muffa (double muff strasznie mnie zaintererował a nie jest aż tak drogi więc zakup tej kostki także biore pod uwagę). A więc jest sens bawić się w to wszystko, gdzie wzmak+multi+muff wyjdzie mi ponad kafla (oczywiscie używki) czy poszukać jakiegoś voxa z procesorem efektów i dopalić go ewentualnie muffem ?
A może jakieś inne combo, słucham opinii i porad ;)
Gitara to japoński strat hondo na pickach dimarzio

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

08-04-2015 07:06

Jak chcesz zajebisty przester to bierz Peavey Bandit, jeśli chcesz do tego efekty to większy Peavey Vypyr.

Generalnie piec + multi + drive. Nie wiem jak to będzie gadać. Nigdy nie bawiłem się w muktiefekty.


Fendera mamy na salce. Przesteruje clean i gra to dosyć dobrze
W domu mam Kustom Quad 212, to troszkę starszy model tego co Ty podałeś. Kustom przy tych samych instrumentach i kostkach napierdala konkretnie.


Oba piece mają dobry clean, natomiast przester. W fenderze jest słaby, w kustomie jest średni,. Na pewno nie są to przestery do metalu.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Awatar użytkownika
Rooster
Posty: 70
Rejestracja: 04-01-2015 12:53

10-04-2015 15:20

Zastanów się też nad Marshallami typu Valvestate 8080 czy VS100R. Wzmacniacze tak samo polecane, chociaż cenowo trochę droższe o te 100-200zł. Jeżeli jednak zaciekawiłby Cię VS100R to mam takiego na sprzedaż ze względu - i tu na odwrót: za głośny, za duży i moje umiejętności gry nie pozwalają jeszcze na grę w klubach. Mogę go opylić za te 750zł.

Co do brzmienia to jest dość ciekawy, jego mocną stroną jest przester, pasujący najbardziej do rocka/hard rocka, chociaż w gatunkach spod znaku szatana też się go spotyka ;) - w razie czego można w pętlę dać dopałkę.

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

10-04-2015 18:33

W pętle przester polecasz?...
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 500zł - 1000zł”