xMISIEKx
Posty: 5
Rejestracja: 04-04-2015 11:11

06-04-2015 21:13

Witam, chciałbym nauczyć się gry na gitarze i nie przekonuje mnie argument, że zaczynając muszę grać na klasyku,dlaczego ? Bo po prostu nie podoba mi się jego dźwięk, ale wracając do rzeczy jaką gitarkę akustyczną polecacie na początek ? Propozycje mogą być też odnośnie gitar używanych, proszę tylko nie dawać propozycji z kosmosu rzędu 2-3 tys , ale około 500 zł , nie chce zostać wirtuozem gitary tylko jakimś cygańskim grajkiem który chce poszpanować na spoko gitarce przy ognisku, na razie wpadła mi w oko Yamaha f310 , oraz Lag t66d (bardziej skłaniam się w stronę laga , trochę droższy ale z tego co czytałem ma same dobre opinie. Słyszałem też o Fenderze CD 60 , która z tych gitarek była by najlepsza , a może macie jakieś własne propozycje ? Z góry dzięki za pomoc :)

Herring
Posty: 28
Rejestracja: 26-10-2014 14:02

06-04-2015 22:32

To, że musisz zaczynać od klasyka to bajka. Najlepiej zacząć od tego na czym chcesz grać, a jak nie jesteś jeszcze zdecydowany to akustyk chyba będzie najlepszym wyborem. Jest on moim zdaniem bardziej uniwersalny od gitary klasycznej czy elektrycznej, śmiało zagrasz utwory klasyczne, czy też rozrywkowe, fingerstyle to też głównie domena akustyków. Do grania przy ognisku, o którym mówisz też będzie to najlepszy wybór, bo jest głośniejszy od klasyka i bardziej nadaje się do gry akordowej i śpiewu, chyba że chcesz tam zagrać jakieś flamenco :).
Każda z wymienionych przesz Ciebie gitar śmiało nada się na początek, nie jest to żadna rewelacja, tego w tej cenie nie dostaniesz, ale na początek jak znalazł, z czasem można przecież zmienić instrument.
Jeżeli byłbyś zainteresowany czymś używanym, to mam akurat na sprzedaż Fendera CD100, ale to już PW, albo dział sprzedam na forum.

Awatar użytkownika
bratpol
Sklep Muzyczny
Posty: 216
Rejestracja: 27-04-2010 09:03

07-04-2015 10:15

Tak jak napisał przedmówca, każdy z tych modeli jest świetnym wyborem. Skoro chcesz zaszpanować to polecam bardziej znaną markę jak Fender albo Yamaha.

Fender - http://bratpol.com.pl/?prod=16526&cat=8

Yamaha - http://bratpol.com.pl/?prod=1447&cat=8 (w zestawie z pokrowcem Gigbag, pasem, kamertonem, strunami, kostkami i Capodasterem).

Dodatkowo otrzymasz ode mnie 5% rabatu oraz darmową przesyłkę.
Przemysław Huzarski
bratpol.com.pl
info@bratpol.com.pl
tel. 781883580

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna do 500 zł”