harold
Posty: 6
Rejestracja: 03-02-2015 20:25

03-02-2015 20:57

Witam wszystkich,
zastanawiam się nad zakupem jednego z poniższych modeli:
- Cort X1 SP BKS
- Dean Evo XM Natural.

Interesują mnie opinie osób, które miały przynajmniej z jednym z nich do czynienia.
Jeśli ktoś zechciałby mi doradzić jakiś inny model gitary - podpowiem czym jestem ograniczony:
- budżet (do 500 zł),
- gitara nowa (wiem, że za te pieniądze można kupić używkę "ciut lepszej klasy", ale nie znam się na tyle, żeby ocenić czy dany egzemplarz nie jest tylko podpicowany pod sprzedaż i nie rozleci mi się po paru miesiącach),
- przetworniki H-H.

Gitara ma służyć do nauki i brzdąkania sobie w domu ;)

kapsel1891
Posty: 8
Rejestracja: 30-01-2014 19:52

04-02-2015 23:51

Witam. Jeśli chcesz koniecznie wybierać z pośród dwóch wymienionych, na Twoim miejscu wziąłbym Deana. Dlaczego? Dean posiada stały mostek z którym nie będziesz miał problemów. Omijaj tremolo szerokim łukiem. Od siebie polecam Schectery serii SGR. Dobre i solidne wiosła.
ObrazekObrazek

harold
Posty: 6
Rejestracja: 03-02-2015 20:25

05-02-2015 07:29

Dzięki za odpowiedź.
kapsel1891 pisze:... Dean posiada stały mostek z którym nie będziesz miał problemów. Omijaj tremolo szerokim łukiem...
A czy nieużywanie tremolo (tzn. nieprzykręcanie w ogóle wajchy) eliminuje problem z nim. Czy bez względu na to gitara i tak będzie się rozstrajać (bo chyba to masz na myśli)? Znalazłem Corta X1 w cenie 399zł (w jednym ze sklepów internetowych)... ale decyzji oczywiście jeszcze nie podjąłem.

kapsel1891 pisze:... Od siebie polecam Schectery serii SGR. Dobre i solidne wiosła.

Ciekawa gitara, aż się dziwię, że nie zauważyłem jej wcześniej ;)

Awatar użytkownika
BigBeatPL
Sklep Muzyczny
Posty: 89
Rejestracja: 04-07-2011 08:51

26-02-2015 17:59

Niestety z bólem serca muszę się nie zgodzić z kolegą polecającym Deana.
Każda gitara z dopiskiem XM z firmy Dean to poraża słabością wykonania.
Rozpakowując te gitary w sklepie odniosłem wrażenie że składał je skacowany Chińczyk w poniedziałkowy poranek.
Niestety Dean podąża kursem maksymalnego oszczędzania, co widać nawet na bardzo popularnych gitarach Dean Vendetta.
Jeśli miałbym wybrać niedrogą gitarę zdecydowanie postawiłbym na Corta X1.
https://www.bigbeat.pl/gitara/gitary/gi ... bks-16973/
Jest to dobra gitara na start w dobrej cenie.
http://www.bigbeat.pl - Epiphone Special II EB za 449zł - zamawiając podaj hasło w pou komentarz "Forum Gitarzyści"

ChrisPGE
Posty: 7
Rejestracja: 08-03-2015 20:49

09-03-2015 21:40

Cort X-1 to był mój pierwszy elektryk. Bardzo dobrze wykonany w swojej klasie cenowej i ładnie brzmiący.
Zaiste ruszanie wajchą od trmolo powoduje szybkie rozstrajanie, ale gdy przestałem się nią bawić gitarka trzyma strój. Jako początkujący polecam, nie zraziłem się do grania.
Może jedyny mankament to strap skierowany nie w bok tylko w kierunku klatki piersiowej i wżynający się w mostek grającego.
Ale wiadomo - no pain no gain ;)
Fender Blacktop Telecaster CAR + Fender Champ 40

Wróć do „Jaka gitara elektryczna do 500 zł”