fanolci
Posty: 14
Rejestracja: 14-06-2014 12:08

02-03-2015 22:03

Mam takie pytanko. Co powinienem mieć żeby nagrać gitarę tak jak ją słyszę? O co mi chodzi. O to, że mam sobie cyfrowy multi Digitech RP90 oraz taką małą pierdziawkę Kustom KG1. Chcę zapisać ścieżkę dźwiękową w kompie tak, jak słyszę ją w słuchawkach gdy podłączę się bezpośrednio pod efekt (wyjście słuchawkowe). Wtedy ładnie stereo wszystko gra. Sprzęcior co do kompów to mam lapka Samsunga na win 8 z zintegrowaną dźwiękówką bez line-in oraz dosyć mocnego PCeta również z zintegrowaną ale z wejściem line-in. Proszę Was, tylko mnie nie zalewajcie jakimiś odsyłaczami do poradników/tutoriali albo coś, że "muszę zainwestować w dobry interfejs" albo "bez dobrej karty dźwiękowej nie zagrasz". Po raz, dupa blada, skoro da radę robić konwersję z analog->cyfra->analog i słuchać genialnej jakości na słuchawkach, to da radę jakimś tanim kosztem odtworzyć go w kompie. Idąc za ciosem, po drugie, szukam już konkretów, modeli etc. Chcę uzbierać troszkę kasy i zakupić. Mój cel to dwie stówki, jednak to jest bardzo ale bardzo ogólna sumka. Może będzie więcej, może mniej. Aczkolwiek proszę o porady. Zależy mi też, aby było to zewnętrzne. Podpinam do lapka, jadę do mojego "martwego studia" i tam sobie nagrywam. Jeśli nie da rady to oczywiście nieobowiązkowy warunek. Dziena z góry!
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

02-03-2015 23:25

Z tą genialną jakością to bym nie przesadzał. Nie bez powodu są droższe efekty cyfrowe, niż ten, który masz. Jak podłączysz ten sprzęt do linie in, to będziesz miał kolejne konwersje A/D/A, co łącznie da cztery konwersje. Na dodatek karta w kompie, taka zwykła ma konwerter 16 bitowy, a multi 24 bitowy, więc masz spadek jakości. Dlatego właśnie inwestuje się w interfejsy i używa programowych efektów. Są też multiefekty z wbudowanym interfejsem.

Dodam jeszcze, że miałem podobny multi i nagrywanie zwykłą kartą dźwiękową wyszło mi dość słabo.
665 sąsiad diabła

Wróć do „Nagrywanie gitary”