Iberis
Posty: 3
Rejestracja: 19-12-2014 22:56

19-12-2014 23:13

Witam
Jestem nowa na forum więc zwracam się z pytaniem do bardziej "zaawansowanych" użytkowników.
Moja 6-cio letnia Księżniczka rzuciła pomysł: "Mamusiu a może nauczysz się grać na gitarze?" Jako, że mamusia dość ulęgłą jest osobą na prośby córy powiedziałam "No pewnie, skoro chcesz" ( iskierka nadziei płonie, że i młodzież pójdzie w mamusiową muzykę i też zacznie "szarpać struny" ;) )
I tu zaczynają się schody... Gitara... ekhmmm - instrument który miałam w rękach może ze 3 razy w życiu. Dodam, że był to zwykły "akustyk" nie żaden tam bajer bo i gust muzyczny kilkanaście lat temu inny ( bardziej harcerskie schadzki - obecnie "cięższy temat" )
Proszę o poradę...
- jaką gitarę wybrać na początek ( cena myślę 300 - 400 zł )
- wzmacniacz czy jak to tam się nazywa - chcę zagłębić temat bo do takich rzeczy mam dwie lewe ręce ( niestety ) jest potrzebny czy można grać bez niego ?

Dodam tylko, że chcę nauczyć się grać. Zazwyczaj jak czegoś chcę to nie odpuszczam ( taka natura )

Na Dzień Dobry to tyle.
Liczę na jakieś odpowiedzi, podpowiedzi etc.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciekityle
Posty: 405
Rejestracja: 08-03-2010 19:48

20-12-2014 18:40

Jak lubi fikuśne kształty

http://olx.pl/oferta/slammer-explorer-x ... 3fa9f0d57c za 350 zł. można kupować

a jak nie lubi

http://olx.pl/oferta/gitara-elektryczna ... 3cd7fb0f4b

http://olx.pl/oferta/washburn-rx12-idea ... e10dbd5dbc więcej zdjęć niech podeśle i jeśli jest rzeczywiście "ideał :)" to brać za 350

Możesz grać bez wzmaka podpinając się liniowo do kompa i używać programu guitar rig. Jeśli jednak nie chce Tobie się programu kupować(czyt. pobierać) instalować, ustawiać latencji itd. to ja polecam kupno wzmaka np. peavey studio pro 112 za ok. 400 zł. możesz oczywiście kupić tańszy wzmak czyli jakąś 15/20W wypierdziafffkę za 150 a nawet 100 zł. efekt będzie podobny jak ten guitar rig z tanimi głośnikami(z zakurzonej, zakasłanej półki auchana zaraz obok myszek z kuleczką po 5,99 zeta) do kompa. Twój wybór.
Ogrywałem na YouTube więc się znam. Proszę zadawać pytania.

Daw8
Posty: 27
Rejestracja: 01-11-2013 12:14

20-12-2014 18:58

Oczywiście w tej cenie używka, wzmak też może być używka.
Obrazek

Iberis
Posty: 3
Rejestracja: 19-12-2014 22:56

20-12-2014 19:38

Tak... zapomniałam dodać, że w grę wchodzi używka.
Gdyby przypadkiem miało się jej znudzić słuchania na "żywo" to szkoda odkładać kilka stówek w kąt tak dla zasady.

Maciekityle o woww... fikuśne kształty są za fikuśne ;) ale Washburn'a oglądałam dzisiaj :) Nt. grania na "sucho" też rzuciło mi się parę rzeczy w oczy. Chyba zrobię tak, że ładnie uśmiechnę się o wzmacniacz do tatuśka ;) ( stoi jakiś zabytek i zbiera kurz ) no chyba, że jest jakaś różnica między wzmacniaczami i nie będzie dało się podpiąć ?

Dziękuję za pomoc :) Mam już jakiś punkt zaczepienia, prawdopodobnie po świętach gdy mój portfel wyjdzie z kryzysu ekonomiczno-seksualnego pojawi się pierwsza gitara.

Awatar użytkownika
Maciekityle
Posty: 405
Rejestracja: 08-03-2010 19:48

20-12-2014 20:51

"seksualnego" nawet o szczegóły nie pytam... w każdym razie ja polecam w miarę konkret gitę czyli np. któryś z tych washów i konkret wzmak czyli ten peavey bo ukręci się na nim wszystko... idealny na początek i nie tylko.

Nie wiem o jakim wzmaku mówisz, że masz... jeśli wygląda tak

http://www.vermona.de/80er/combo.jpg zgaduję

i po włączeniu nie wybucha to może się nadać na jakieś pitu-pitu w domu
Ogrywałem na YouTube więc się znam. Proszę zadawać pytania.

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

20-12-2014 21:20

Maciekityle pisze:"seksualnego" nawet o szczegóły nie pytam

Autorce zapewne chodzi o słynny żart "zaglądam do portfela, a tam ch*j" ;)

Iberis
Posty: 3
Rejestracja: 19-12-2014 22:56

21-12-2014 00:01

KlapekJL pisze:Autorce zapewne chodzi o słynny żart "zaglądam do portfela, a tam ch*j" ;)

O to właśnie mi chodziło ;)

Maciek nic nie wybucha ;) jeżeli nie znajdzie się taciny antyk zgloszę się do znajomego dj'a ;)


Dziękuję Panowie za pomoc
Na dzień dzisiejszy zaklepany Washburn wi14
Po świątecznej gorączce zobaczymy czy będzie to nowy "domownik" czy będę szukać dalej ;)
Jutro w czelusciach internetu trzeba znaleźć jakieś podstawy ;) później gitara, dobre piwko i można zaczynać zabawę ;)

Wróć do „Jaka gitara elektryczna do 500 zł”