Levvakus
Posty: 1
Rejestracja: 18-12-2014 17:46

18-12-2014 21:38

Witam!
Wypadałoby się przedstawić, mam na imię Kamil, jestem "typowym" szesnastolatkiem, 1-wsza klasa liceum, ostatnio mocno zainteresowała mnie muzyka tworzona dzięki gitarom elektrycznym.
Miałbym taką małą sprawę, otóż czy nie byłoby dla was problemem znaleźć chwilkę czasu na pomoc dla laika, którym niestety, a może i stety jestem? Chciałbym zacząć zabawę z gitarą elektryczną, lecz nie wiem jaką na początek wybrać, a chciałbym grać rocka, covery piosenek. Dużo czytałem i dowiedziałem się już, iż do takiej gry pasują 3x single coil, lecz mam problem z doborem gitary. Na forach dużo osób żali się, że na początku większość szuka na allegro, tak też i ja zrobiłem, lecz spotkałem się z ogromną masą przeróżnych gitar, do których kompletnie nie wiem jak mam podejść. Nie mam zbyt dużych ilości gotówki, więc komplet ze wzmacniaczem i dodatkami chciałbym zamknąć powiedzmy w tych 600zł. I tu powstaje problem. Albo "dobra" gitara i słaby wzmacniacz, gdyż zabraknie mi pokrycia finansowego, lub zestaw średniej jakości, choć mogę się mylić, jak już wspomniałem, nie jestem w tych tematach zbytnio obeznany. Za wszelką, choć minimalną pomoc byłbym niezmiernie wdzięczny.
Mam tutaj już jeden swój typ gitary upatrzony: https://www.bigbeat.pl/gitara/gitary/gitary-elektryczne/jay-turser-jt-300-ts-13287/
Piecyk, myślę nad tym: https://www.bigbeat.pl/gitara/wzmacniacze/wzmacniacze-gitarowe/peavey-backstage-ii-15977/
No i oczywiście kabelek: https://www.bigbeat.pl/gitara/akcesoria/kable-gitarowe/onstage-ic-15-16937/
Jak oceniacie taki zestawik?
Wracając do tematu, jak mówię, nie jestem obeznany w temacie, a czytając wypowiedzi sporej ilości osób tutaj nie ma co podchodzić do zakupu sprzętu do gry bez minimum 500-1000zł na zestaw gitara + wzmacniacz i reszta kupek, o których już nie wspominam w tym temacie. Oczywiście wiem, że jest możliwość kupna używki, jednak ja nie preferuję takiego typu zakupów, wolę kupić bezpiecznie w sklepie muzycznym niż przez ogłoszenie olx czy allegro. Może i to źle, nie wiem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Kamil.

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

19-12-2014 07:04

Cześć jestem Marcin.. Pochodzę z Rzeszowa.. Mam kilkanaście lat... Skończyłem kiedyś gimnazjum ze średnią 4.4.. Od pewnego czasu gram na gitarze i słucham muzyki
.....



A więc. Zestaw który podałeś jest zły.

Masz 600 zł za te pieniądze nie kupisz dobrej gitary i słabego pieca.. Nie kupisz również dobrego pieca o słabej gitary. Pomysl nad uzywkami do 600 zł znajdziesz kilka gitar :

Yamaha paciffica 012
Squier affinity strat
Epiphone g400
Epiphone g310
Ltd EC 50
Washburn wi14
Cort katana kx5


Do tego możesz kupić jakiś wzmacniacz typu pierdziawka

Marshall Mg15
Kustom Dart 10
Kustom Arrow 16
Vox pathfinder
Orange cr12L
Behringer Gm108


Co do akcesoriów. Być może dostaniesz coś gratis. Jednak

Kostki.. Kup kilka sztuk różnych rozmiarów i rodzajów..

Kable.. Albo po kosztach i bierzesz Proel Bulk albo trochę drożej i bierzesz Fendery California


Pasek
Jeśli nie dostaniesz paska to tez kup cokolwiek.. Polecam Ernie Balle parciane. Kosztują coś koło 20 zł a sa dosyć dobre.

Struny:
Tutaj to już sprawa indywidualna jeśli stroisz się standardowo to 10-46. Po kosztach ale dobrze: Dean Markley albo Dunlop.
Troszkę drożej i wiele lepiej Ernie Ball.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Szaflarzanin
Posty: 347
Rejestracja: 30-05-2014 16:30

19-12-2014 11:25

Dokładnie, kup do tych 600zl gitarę pasek i kostkę, skoro się uczysz to możesz uczyć się na sucho, bez wzmacniacza, a jak już trochę ogarniesz grę i wpadnie kasa to kupisz jakiś w miarę dobry wzmak
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

19-12-2014 12:39

Albo przejściówka za 3 zł i jakaś symulacja pieca na komputer.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Wróć do „Jaka gitara elektryczna do 500 zł”