Awatar użytkownika
Train
Posty: 666
Rejestracja: 23-04-2013 17:24

05-12-2014 16:45

Cześć!
Rozglądam się od jakiegoś czasu za nowymi nowymi przetwornikami do mojego Epi LP, ale że sam się za bardzo na tym nie znam a mam sprecyzowane wymagania, to zwracam się z prośbą do Was, o doradzanie czegoś, co będzie brzmiało przynajmniej dobrze.

*koszt maks. obu 450zł (oczywiście jakby była taka potrzeba, to jestem w stanie dorzucić kilkanaście zł, ale nie ma tu mowy o dużych sumach)
*zestaw pod most+gryf
*możliwość rozłączenia cewek; wyprowadzenie czterożyłowe (nie jest to konieczne, ale chyba by się przydało)
*gram sporo hard rocka z brzmieniem ukierunkowanym w stronę starych Gunsów, jednak w życiu każdego gitarzysty przychodzi moment, kiedy trzeba się dostosować do reszty zespołu, dlatego chciałbym, żeby brzmienie dało się przyzwoicie wyczyścić volume w gitarze. Dla jasności, piec jednokanałowy. Oprócz tego, lubię mocne, głębokie przestery, klasyczny glam, heavy metal, ejtins.
*Z gryfowym podobnie, głębokie brzmienie, ale to już nie ma fetyszu na żadne distortiony, chociaż powinien dogadywać się z mostkowym

Myślałem o zestawach:
Pearly Gates most (nie za mało kopa?) + APH1 gryf
SH6 most (nie za dużo kopa?) + APH1/SH1 gryf
APH1 set
Seth Lover most + Sh2/APH1 gryf

Inne propozycje? Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc. Domyślnie używki.
'00 Epiphone Les Paul Classic Birdseye Korea LTD
Marshall JCM2000 DSL 50
Marshall Vintage Modern 425A
Dunlop CryBaby GCB95 LTD
Seymour Duncan Distortion B + '59N

Awatar użytkownika
Train
Posty: 666
Rejestracja: 23-04-2013 17:24

06-12-2014 15:37

Ref.
'00 Epiphone Les Paul Classic Birdseye Korea LTD
Marshall JCM2000 DSL 50
Marshall Vintage Modern 425A
Dunlop CryBaby GCB95 LTD
Seymour Duncan Distortion B + '59N

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

06-12-2014 17:22

Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

Awatar użytkownika
Train
Posty: 666
Rejestracja: 23-04-2013 17:24

06-12-2014 19:28

Właśnie zapomniałem wspomnieć, zestaw SH2/SH4 raczej odpada. Słuchałem, ogrywałem i nie przypadł mi specjalnie do gustu, nie miał po prostu "tego czegoś".
'00 Epiphone Les Paul Classic Birdseye Korea LTD
Marshall JCM2000 DSL 50
Marshall Vintage Modern 425A
Dunlop CryBaby GCB95 LTD
Seymour Duncan Distortion B + '59N

Awatar użytkownika
ESP
Posty: 888
Rejestracja: 09-01-2014 17:29

06-12-2014 20:28

Myślę, że zestaw SH-6/SH-1 będzie dla Ciebie odpowiedni.

Awatar użytkownika
Train
Posty: 666
Rejestracja: 23-04-2013 17:24

07-12-2014 00:48

Na allegro jest jeszcze set SH11B+SH1N, opinie? Albo SH5 pod most, podobno taki P.A.F. na sterydach.
'00 Epiphone Les Paul Classic Birdseye Korea LTD
Marshall JCM2000 DSL 50
Marshall Vintage Modern 425A
Dunlop CryBaby GCB95 LTD
Seymour Duncan Distortion B + '59N

ROMMOR
Posty: 1
Rejestracja: 17-11-2015 21:21

21-11-2016 10:21

Witam wszystkich .
Podłączę się pod temat i proszę nie zjechać mnie od razu jak coś nie tak czy nie w temacie ??? mam problem właśnie po wymianie przetworników sh4/sh2 wymieniłem Pickapy w moim Epi Standard na set Seymour Duncan poniżej mój mail do sklepu gdzie kupiłem nie chcą za bardzo pomóc każą dostarczyć gitarkę do ich serwisu ??? jakoś mi to nie pasuje chciałbym sam rozwiązać ten problem wiem ,że mam źle podłączone kabelki z przystawek schematy nic nie dają bo nie znam jak działają przełączniki typu Push/pul itp. ale było by najprościej aby ktoś podał mi jaki kolor z pickapa np. sh - 4 pasuje do koloru kabelków z wyjętych PRZWETWORNIKÓW są to Epip USA PB3NHBB- 4 i GRYF PB2NHBN -4 i kabelki są zakończone wtyczką która przychodzi do potencjometrów rozłączanych ??? . znalazłem później w necie zdjęcia z przetwornikami różnymi i opis kabelków przelutowałem zgodnie Seymour Duncan -- Gibson ale też nie działa jak powinno ???? ostatnie zdjęcie .

Sorry za przekaz ale nie jestem wtajemniczony w gitarowe nazwy itp.
:cry:

Witam
Dopiero wczoraj wymieniłem przetworniki które zakupiłem w Waszym sklepie i wyszła mi totalna kicha ??? w moim Epi były puszki (zdjęcie w zał.) i kolory kabli takie same jak w tych setach Duncana wszystko dokładnie połączyłem lutowanie ( jestem elektrykiem z zawodu ) i ku mojemu zaskoczeniu nie ma efektu po wymianie dużo gorzej brzmi , szumi , przydźwięki itp. Tylko w pozycji rozłączenia cewek przy gryfie jest ładny czysty dźwięk .

Zdaję sobie sprawę ,…że to może być wina podłączenia i nie zgodności kolorów kabli ??? pewnie nie odpowiadają tak jeden do jeden z przystawkami z Epi .

Mam prośbę w zał. zdjęcie moich starych przystawek wyjętych z Epi , czy ktoś by mi podał jak je dobrze podłączyć jaki kolor kabelka z Duncana odpowiada tym z Epi ??? w mojej gitarze kabelki od przetworników są zakończone wtyczkami ( zdjęcie ) które przychodzę do potencjometrów z rozłączaniem cewek zdjęcia w zał.

Czekam na jakąś pomoc
Pozdrawiam
Roman 605599829

Wróć do „Przetworniki”