Awatar użytkownika
Luke
Posty: 23
Rejestracja: 12-03-2010 20:10

04-11-2014 20:44

Niedawno zacząłem nagrywać swoją twórczość i w końcu doszedłem do nagrania/dorobienia perkusji. Pierwszy program za który się wziąłem, to DrumMic'a. Oferuje spore możliwości, jak na darmowy soft.

Mój problem polega na tym, że nie mogę przenieść gotowych bitów do programu, w którym nagrywam gitarę, tak jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=43gGbf3e1Ro (około 1:15).

Gitarę nagrywam w Ableton Live 7. Co prawda można w nim tworzyć perkusję, ale te wbudowane zestawy perkusji można o kant d... rozbić. Można znaleźć kilka zestawów, ale do wersji Live 8.x lub wyższej.

Być może trzeba jakoś zestroić te dwa programy ustawiając odpowiednie wejścia/wyjścia, jednak próbowałem różnych kombinacji i nic z tego. Kiedy przerzucam bit z DrumMic'a do Abletona, to pojawia się w ścieżce MIDI, ale nie można go odtworzyć. Próbowałem też z Audacity, ale efekt był taki sam.

Jak zrobić, żeby program do nagrywania "widział" na żywo program od perkusji (filmik), tak jak jest np. z Abletonem i POD Farmem? Proszę o Wasze doświadczenia ze wstawianiem perkusji z jednego programu do innego (nie muszą być te wymienione przeze mnie).

Może polecicie jakieś alternatywne rozwiązanie, oczywiście darmowe.
Obrazek

Cort M520, Kustom Dart 10 FX, Line6 POD Studio GX

Awatar użytkownika
humless
Sklep Muzyczny
Posty: 985
Rejestracja: 11-03-2012 22:40

04-11-2014 23:04

DrumMic’a nie znam, ale przypuszczam, że działa na identycznej zasadzie, jak inne wirtualne perkusje VSTi.
A „inne” działają z grubsza tak:
1. Importujesz do DAW instrument perkusyjny VSTi
2. Przypisujesz mu ścieżkę midi - kanał MIDI (patrz Uwaga na końcu)
3. W OUT ścieżki MIDI przywołujesz instrument perkusyjny VSTi
4. Następnie z wybierasz bank brzmieniowy (brzmienia instrumentów perkusyjnych)
5. Wchodzisz w sekwencje perkusyjne (bicia, przejścia itd.) celem wyboru odpowiadającego w danym takcie bicia perkusyjnego
6. Jeśli Ci odpowiada to przeciągasz wybrane bicie na przypisaną perkusji ścieżkę MIDI we właściwym takcie. Możesz podejrzeć teraz obraz sterowania instrumentów perkusyjnych na podglądzie Roll Piano, Key Editor, czy jak tam zwał
7. Ustawiasz z banków sekwencji bicia, przejścia itd. dla kolejnych taktów
8. Możesz jeszcze korygować poziomy poszczególnych instrumentów perkusyjnych oraz efekty otoczenia z poziomu miksera perkusji VSTi
Itd., itp...
------------------
UWAGA: Standardowo w MIDI na perkusję dedykowany jest kanał 10 (ew. 16). Lecz w przypadku instrumentów wirtualnych można nie trzymać się tej zasady.

Awatar użytkownika
Luke
Posty: 23
Rejestracja: 12-03-2010 20:10

04-11-2014 23:40

@Humless

Wielkie dzięki, uratowałeś mi życie :D. W sumie wykonałem tylko pierwszy punkt z Twojej listy, dalej rozkminiłem sugerując się następnymi punktami. Po otworzeniu VSTi w Abletonie program był na tyle miły, że od razu sam utworzył ścieżkę MIDI na którą można dodać perkusję.

Jeżeli będę miał jeszcze jakiś problem, to z chęcią zwrócę się do Ciebie :). Jeszcze raz dziękuję.
Obrazek

Cort M520, Kustom Dart 10 FX, Line6 POD Studio GX

Wróć do „Programy muzyczne”