Awatar użytkownika
Rioze
Posty: 30
Rejestracja: 08-06-2012 16:03

23-08-2014 09:23

Witam serdecznie :)
Zastanawiam sie nad zakupem akustyka z cutaway do 1000 zł. Nie znam sie na ksztalach, modelach itd wiec smialo prosze polecac. Chcialbym by owa gitara byla przeznaczona do grania utworow takich gitarzystow jak Antoine Dufour czy tez Andy McKee. Tutaj podam przyklad o co mi chodzi
https://www.youtube.com/watch?v=YQlyHbu0zz4
Jak widzicie sami technika ta opiera sie na pull-offach i hammer-onach + dogrywanie "perkusji" na gitarze (swoja droga jakos sie ona nazywa?) .Czyli gitara musi dobrze wybrzmiewac, nie moze byc cicha. Doskonale sobie zdaje sprawe, ze w tym przedziale cenowym nie znajde takiej gitary jak widzicie na owym filmiku, ale chce cos zblizonego. Bym mogl zaczac grac i uczyc sie powoli tej techniki. Co do gitar to sprawdzalem Dowiny i powiem wam, ze naprawde ladnie brzmia, ale nie maja tego cutaway co mnie drazni. Tzn sa wersje z cutaway, tylko, ze sa to juz elektroakustyki, a one mnie raczej nie interesuja. No to tyle co do moich wymagan. Zachecam do zarzucenia jakimis pomyslami i do postowania :)
"Art is the only way to run away without leaving home."

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

23-08-2014 13:30

Dowina jest jedną z nielicznych Marek oferujących cutaway bez elektroniki. Poszukaj.
LAG chyba tylko model 66 ma z cutawayem bez elektroniki.

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”