Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

25-07-2014 18:13

Witam. Mam zamiar zrobić sobię z komputera jakieś studio do nagrywania gitar. Nie wiem tylko co będzie mi potrzebne.
Czy lepiej nagrać gitarę mikrofonem - mam na oku Behringer C1-u. Czy może przez symulacje? - Guitar Rig 4?

Mój komputer :

Celeron 2.0 GHZ
1GB RAM
Dysk 2x80 GB
Realtek AC808.

Myślałem nad zakupem jakiegoś interfejsu, typu behringer, tylko co on mi da? Latencje w guitar rig mam na poziomie 10ms, według mnie da się całkiem ok grac. Ilość sampli to coś koło 760 - wtedy nie uświadczam takiego pykania i przerywania dzwięku.
Więć co zrobi interfejs? Zmniejszy latencję, brzmienie mi polepszy czy nie bardzo?

Jaki program lepszy Guitar Rig czy Amplitube. Oczywiście chodzi o nagrywanie. I Jak w tych programach zrobić dobry preset?

Potrzebuję jakiegoś na maxa lekkiego progamu do obróbki video - w postaci wytnij + doklej dźwięk.

I jak nagrać gitarę, raz jeszcze pytam. ZE wzmacniacza przez mikrofon, czy może lepiej przez coś typu Guitar Rig.
A jak przez guitar rig to też jak? RObić VST do Reapera, czy lepiej jak nagram ścieżkę w tapedeck w guitar rigu?

Aha , jeszcze dodam ze nagrywając guitar rigiem wsadzonym do reapera, jak nie gram to są straszne szumy na nagraniach co to jest nie tak?

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

25-07-2014 20:32

To zależy co chcesz nagrać. ;)

Jeżeli dźwięk jaki słyszysz ze wzmacniacza to mikrofon.

Awatar użytkownika
Gitarsky
Posty: 54
Rejestracja: 19-03-2014 19:50

25-07-2014 20:42

Ja się jakiś czas temu bawiłem w nagrywanie dźwięku z wzmacniacza, używając kamerki internetowej wartej 15zł i muszę przyznać że byłem zadowolony "sprzętem" . Wszystko zależy co i jak chcesz nagrywać :)
Obrazek

Ran Custom Warlock'95 ---- > http://tnij.org/nzbcfih
Schecter Demon 6 FR

Awatar użytkownika
MatM
Posty: 46
Rejestracja: 05-01-2014 02:41

30-07-2014 19:06

behringera c1u nie polecałbym do nagrywania wzmacniacza, bardziej nadaje sie do akustyka..

natomiast jeżeli chodzi o nagrywanie wzmacniacza to ciekawą opcją też jest wyjście liniowe (niestety nie każdy piecyk je ma). wystarczy mieć wtedy jakiś tani interfejs usb z wejściem liniowym, podpinasz gitare do niego, potem do kompa przez usb i nagrywasz w jakimś audacity czy coś.

co do guitar riga, to ci nie pomoge bo sam go właśnie testuje ;p

pytałeś też się o jakiś prosty program do edycji wideo ;p polecałbym Camtasie Studio lub jezeli masz windowsa to movie maker ;)
Gitara: LTD H-101 FM
Bas: Jay Turser JTB 400 C
Wzmacniacz: Kustom Dual 30RC, Kustom Dart 10

Awatar użytkownika
humless
Sklep Muzyczny
Posty: 985
Rejestracja: 11-03-2012 22:40

30-07-2014 21:11

Zenku. Zdecydowanie mniej problemów i lepszą jakość uzyskasz na wirtuałach. Wymienione przez Ciebie symulatory efektów gitarowych są proceso- i pamięciożerne. Pracują bezproblemowo na procesorach z dużą pamięcią CPU-cache (Celeron to niestety wersja oszczędnościowa z małą pamięcią podręczną). Również RAM może być niewystarczająca (minimum to 4 GB).

Guitar Rig i Amplitube to znakomite symulatory VST. Oczywiście różnią się zasadniczo interfejsem graficznym i wynikającym z tego faktu sposobem obsługi, lecz oba mają praktycznie wszystkie elementy i bloki niezbędne do pełnej symulacji brzmień gitary elektrycznej.
W mojej ocenie GuitarRig jest „cienki", jeśli chodzi o fabryczne presety brzmień typu clean - tego typu presety są mocną stroną Amplitube. Natomiast w GuitarRig symulacje brzmień przesterowanych są znakomite.
Oczywiście w obu programach można wykreować własne presety i ustawienia.

Intuicyjną obsługę i bardzo dużo presetów fabrycznych ma również TH-2.

Zenon
Posty: 308
Rejestracja: 13-10-2012 22:47

03-08-2014 15:18

No ok. MAM Kustoma 65 DFX mam wyjście liniowe, i brak uziemiena w domu. Grałem tak przez chwilę i kopało delikatnie, a życie mi względnie jeszcze miłe...

Więc Panie Humless co w takim razie ?

Nie mam zbytnio funduszy. Mam Xperie M, mogę nią nagrać obraz w 720p. Ale co z dźwiękiem. Sam nie wiem co mnie najbardziej usatysfakcjonuje. Czy nagranie tą kamerką pieca i podłożenie pod to muzyki, czy jednak nagranie sobie dźwięku z guitar rigów.

CO będzie najlepszą opcją?

abcgitary
Posty: 26
Rejestracja: 06-12-2015 12:54

31-10-2017 23:03


Wróć do „Gitara i komputer”