hermes97
Posty: 62
Rejestracja: 25-08-2013 13:04

20-05-2014 21:57

Hej :)
Na wakacje zamierzam kupić elektryczną gitarę, ale bardziej ciągnie mnie do bassu bo koledzy potrzebują basisty xd
I tu prosiłbym was o kilka porad:
1) Znalazłem niedaleko mnie fajną gitarkę, czytałem o niej dobre opinie, czy nadała by się na początek nauki z bassem ? http://olx.pl/oferta/gitara-basowa-cort ... 618880452d
2) Jaki wzmacniacz starczy na małe próby, oni mają za sobą dużo Watt, ile ja bym potrzebował , żeby było słychać moje dźwięki ?
3) Czy cięzko ogarnąć samemu bass? Bo chodzi o to że nie ma mnie kto nauczyć na niej grać :x
Aha, i jeszcze ile na początek strun brać? 4? 5? 6?

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

20-05-2014 22:00

Każdą gitarę idzie łatwo ogarnąć samemu, potrzeba tylko czasu

od siebie polecam yamahy rbx, za 6 stówek mozna nawet kupic rbx374 na dwóch humbach z aktywną elektroniką.
A jeszcze co do elektroniki - koniecznie weź coś z aktywną, to podstawa przy kreowaniu brzmienia na basie ( przynajmniej w tym przedziale cenowym ;)

hermes97
Posty: 62
Rejestracja: 25-08-2013 13:04

20-05-2014 22:08

No własnie przeglądałem yamahy rbx, i czytałem że ludzie naprawdę chwalą te gitary.
Ale te yamahe wolałbym chyba nowa, bo nie mam jak za bardzo podjechać po nią, żeby ograć, poza tym, nie znam się na basach, więc jak mam spostrzec czy coś jest nie tak.
Ale do tej gitarki jaki wzmacniacz, bo oni jednak głośno graja, a chciałbym się zmieścić w 1700 zł ze wszystkim.
A wiem że nie kupie głowy i kolumny za te pieniądze.

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 214
Rejestracja: 28-02-2011 22:40

21-05-2014 15:21

Na początek najlepiej wziąć 4 strunowy bas. Chociaż nie jest to regułą. Co do Corta to spokojnie nada się do nauki.

Przy okazji pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą wyżej, że lepiej brać aktywny bas. Sam nie wiem skąd wziął się mit, że basy aktywne brzmią lepiej. Ostatnio nawet na jednym forum basowym była o tym mowa i ktoś wspomniał, że to było modne 5 lat temu ale nadal niektórzy utrzymują ten stereotyp. Broń Boże to nie jest żaden zarzut :). Sam używam Mayonesa Jabbe z układem aktywnym i pasywnym i tego aktywnego praktycznie nie włączam. Bo dla mnie pasyw brzmi lepiej. Nie ma żadnej reguły, że bas aktywny jest lepszy niż pasywny.
http://www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
http://www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Awatar użytkownika
Cornes
Posty: 253
Rejestracja: 03-10-2012 20:11

21-05-2014 21:32

Rbx, mimo wypowiedzi przedmówcy, ośmielę się polecić tylko te z aktywami.
UWAGA!!!
Powyższe informacje pochodzą od Cornes'a i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gitara: Ibanez GRGR121EX (EMG HZ)
Wzmacniacz: Randall RG75 G3
Efekty: Digitech Hardwire TL-2 Metal Distortion (na sprzedaż)



Jeśli ktoś Ci pomógł...
...odwdzięcz się, kliknij "Pomógł" :)

Wróć do „Gitary basowe”