silence4fun
Posty: 2
Rejestracja: 10-11-2013 23:12

13-03-2014 20:18

Witam
Niedawno zakupiłem gitarę z mostkiem stałym z możliwością mikrostrojenia.
Gitara to - Ibanez MTM2
Po założeniu strun i nastrojeniu oraz założeniu tych klocków blokujących, chwile pogram i struny robią się luźne w miejscu między kluczami a siodełkiem (przez co cała gitara się rozstraja). Jakieś porady czym to może być spowodowane? Nie jestem obeznany w mostach tego typu.

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

13-03-2014 20:41

Hmm.. dziwne to, nie powiem. Wybacz lamerskie pytanie ale jestes pewien ze po dokreceniu blokady nie uzywasz tunerow na glowce?
Z drugiej strony nawet jesli klucze cos tam puszczaja to dokrecona blokada powinna trzymac stroj.
Najlepiej jesli powtorzysz caly proces strojenia od nowa, krok po kroku, i jesli wciaz bedzie kupa to ja bym to reklamowal.

silence4fun
Posty: 2
Rejestracja: 10-11-2013 23:12

13-03-2014 21:35

Sprawa wygląda tak, że gitare dostałem w rozliczeniu za swoją więc reklamacja nie wchodzi w gre. Możliwe, że jest to wina tego że nie wyregulowałem menzury pod swoje struny, poniewaz poprzedni wlasciciel używał dużo grubszych. Z tego co wiem to gitara fabrycznie ustawiona jest pod drop C wiec w tym tez moze lezy wina bo stroje ją standardowo. Spróbowałem zrobić wszystko od nowa i teoretycznie jest okej ale po chwili grania przyciskam palcem struny na główce i czuć że są luźniejsze niż po nastrojeniu. Może po prostu muszą się rozciągnać bo ich jeszcze nie rozegrałem?

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

13-03-2014 21:45

A wiela masz zwojow na kluczach? Jakies 2-3 to ideal, pograj troche bez dokreconej blokady, niech sie ladnie rozegra, potem zablokuj i dostroj.
Menzura to swoja droga, ale nie ma ona nic do luzu, o ktorym mowa. Po postu wioslo nie bedzie stroic idealnie w kazdej pozycji, szczegolnie w wyzszych rejestrach, wiec za to tez moglbys sie zabrac.

Wróć do „Struny gitarowe”