Links
Posty: 2
Rejestracja: 14-02-2014 01:10

14-02-2014 15:17

Która gitara akustyczna (z poniższych i nie tylko) na początek będzie Waszym zdaniem najlepsza i/lub najbardziej opłacalna?

Poczytałem sobie trochę o niżej podanych, aczkolwiek wolę jeszcze ostatecznie dopytać, zestawiając znaleziska. Jeśli macie jeszcze inne pomysły, to ewentualnie proszę dopisać (w cenie do pięciu stów). W nawiasie podałem orientacyjne ceny (mniej więcej zgodnie z aktualnym cennikiem guitarcenter.pl).

1. Stagg SW 230 (290PLN)
2. Morrison MGW305 CEQ (365 PLN)
3. Epiphone DR100 (380 PLN)
4. Washburn OG2 (390 PLN)
5. Yamaha F310 (450 PLN)
6. Ibanez V50NJP (460 PLN)
7. T. Burton Greengo JC (490 PLN)
8. Fender CD60 (495 PLN)

Z wymienionych przeze mnie najbardziej interesuje mnie Epiphone i Ibanez, chociaż niektórzy wręcz odradzaliby ich zakup, ponieważ twierdzą, że inwestowanie w akustyka tych firm kwoty tego rzędu mija się z celem. A Wy co myślicie?

Awatar użytkownika
Sergenati
Posty: 48
Rejestracja: 13-04-2013 17:12

14-02-2014 18:43

Hmm... a czy zaczynasz swoją przygodę z gitarą, czy może masz już doświadczenie? I wiem, że niektórzy mogą mi zwrócić uwagę, że w tytule jest jasno napisane "na początek", ale można to ująć w taki sposób, iż ów użytkownik posiada już jedną z gitar i chce teraz dokupić sobie akustyczną. Jeżeli jednak jesteś początkujący i masz zajawkę na gitarę, to możesz pomyśleć o gitarze klasycznej. Klasyczna w odróżnieniu do akustycznej posiada struny wiolinowe, nie metalowe, co powoduje, iż nacisk na strunę jest mniejszy. Także na klasycznej gramy inną techniką (palcowanie), na akustycznej zaś kostkujemy (choć na jednej jak i na drugiej możemy grać obiema technikami, bo kto zabroni?).

Jeżeli chodzi o poszczególne gitary akustyczne, to całe forum odradza Ci gitaropodobne ozdoby firmy "Stagg". Myślę, że Yamaha F310 będzie najrozsądniejszym wyborem.
Możesz przeanalizować mój wywód i zakupić gitarę klasyczną Yamaha C30 (możesz także dłożyć 50-100zł i kupić klasę wyższą yamahę C40).

PS: Nie myślałeś o zakupie używanej gitary?

Pozdrawiam!
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
FunerisVenatio
Posty: 117
Rejestracja: 28-01-2014 10:53

16-02-2014 09:57

Sergenati pisze:Klasyczna w odróżnieniu do akustycznej posiada struny wiolinowe, nie metalowe (...)

Chyba chodziło o struny nylonowe, nie wiolinowe. Poza tym struny basowe w klasyku też mają metalową owijkę (zazwyczaj, zawsze?). Wiolinowe to te trzy najcieńsze. Ale to tak na marginesie. :)

A jeżeli chodzi o wybór gitary, to osobiście mogę polecić wspomnianą Yamahę F310. Sam posiadam od nieco ponad dwóch lat, też była moją pierwszą gitarą. Przyjemne, nieźle wykonane wiosło. Odzywa się dobrym brzmieniem, klucze trzymają dobrze strój (jak na tę cenę oczywiście), struny można dobrze ustawić, co pozwoli nawet na granie fajnych solówek (na niej właśnie pierwszy raz zagrałem solo do "Stairway" :D ).
Tego Fendera ma jednej ze znajomych i raczej obydwoje uznaliśmy, że Yamaha nieco lepsza. Bardziej nam podpasowała. Do tego znajomy muzyk zawsze mi powtarza: "co Yamaha, to Yamaha. Renomę swoją ma i zawiedziony nie będziesz". O reszcie nie mogę się wypowiedzieć, bo nie ogrywałem (albo ogrywałem przy zakupie, ale nie pamiętam, że to tamte).
ObrazekObrazek
Yamaha F310 TBS|Kustom 12 Gauge J|Vintage V100 TSB

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna do 500 zł”