moonwalkerPL
Posty: 7
Rejestracja: 12-10-2013 16:14

12-10-2013 16:19

Szukam dobrego akustyka, mam do dyspozycji 1050 zł, może być trochę droższy, myślę że tak do 1200 styknie. Coś polecicie?
ObrazekHagstrom Silijan

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

13-10-2013 19:45

Polecam przejrzeć trochę forum, a dokładniej dział "Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł", gdzie już było kilka tematów o akustyku w okolicach 1000 zł.

Jednak skoro już piszę tego posta to co nie co napiszę. Mianowicie jako posiadacz akustyka Dowina d111 LE, śmiało mogę polecić gitary tego słowackiego producenta. W tej cenie według mnie nie znajdziesz nic lepszego, co więcej, gitary te jakościowo przewyższają znacznie kwotę 1000 zł. :)

W tych gitarach nie ma się do czego przyczepić, są starannie wykonane, stroją idealnie, a brzmią jeszcze lepiej. No i przede wszystkim bardzo wygodne jak dla mnie ale to już kwestia indywidualna.
Nie wszystkim podoba się wygląd tych gitar, jednak dla mnie są piękne, a co najważniejsze brzmią jak trzeba.
Polecam poczytać, pooglądać więcej na ten temat.

Wiele osób również poleca gitary LAG w tej cenie, jednak tutaj nie wiele mogę powiedzieć, bo nie miałem z nimi zbyt wiele do czynienia.

No i nie kupuj gitary w ciemno przez internet, bo mimo, że dam sobie rękę uciąć że te gitary są idealne to nie każdemu mogą przypasować brzmieniem, wyglądem, wygodą etc. Dlatego przejedz się do jakiś salonów, sklepów muzycznych i "pomacaj" ograj te gitary.

Przejrzyj sobie też używane dowiny na allegro, bo często się pojawiają, a nóż widelec sprzedawca będzie z Twojej okolicy, to sobie ograsz, gitara będzie "rozegrana", no i koszta mniejsze.

Pozdrawiam
Obrazek Dowina D111 LE

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

14-11-2013 14:42

Świetnym wyborem jest Dowina.Bardzo solidna i śpiewna gitara
http://muzyczny.pl/142110_Dowina-D111CE ... yczna.html
Można szukać zamienników ale w tej grupie cenowej jest to mój faworyt, ewentualnie mógłby się kłócić z Lagami.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”