Awatar użytkownika
Kenobi
Posty: 294
Rejestracja: 08-02-2011 20:13

19-08-2013 22:23

Witam.
Co sądzicie o takim połączeniu muzyki poważnej z metalem?
Dla mnie świetne, kocham to, szczególnie że kocham oba gatunki - muzykę poważną oraz metalową.
"Nigdy nie jesteś za stary, żeby grać rock and rolla." - Bon Scott
Gitarowe Ciekawostki na FB!

Rotaryman
Posty: 795
Rejestracja: 04-03-2011 14:43

19-08-2013 23:02

Całkiem fajna sprawa, choć powiem szczerze że nie zawsze mi się to podoba. Zależy od humoru + kto gra i jak.

Na Jazzie (nie wiem w ogóle co tam robiłem, to był fail, dobrze że tego nie studiowałem tak normalnie) na zaliczenie graliśmy Rahmaninoffa. Fajna sprawa.
ObrazekObrazek
Bill Lawrence l500-xlb, Krank DM DIY

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

19-08-2013 23:11

A ić pan. I najlepiej weź tego z avatara ze sobą. Kiedyś mnie takie rzeczy jarały, teraz wytrzymam jakieś hiciory w stylu Rising Force, As Above So Below czy inne Far Beyond The Sun, ale nie dłużej niż 5 minut. Zobaczenie YJMa na żywo tylko pogorszyło moją opinię na temat takiego grania. Turilli też był dla mnie całkiem znośny, dopóki grał power, a nie hollywood cinematic cośtam neoclassical metal. Zdarzało mi się jeszcze słuchać Davida Shankle.

Pomijam już kopie YJMa jak np. Emir Hot, wyłączam po pierwszych dźwiękach solówki.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

Awatar użytkownika
zajkacz
Posty: 248
Rejestracja: 15-09-2011 22:45

19-08-2013 23:46

Bardzo wymagający technicznie gatunek, chociaż tak jak kolega wyżej mówi na dłuższą mete może być to męczące. Ja się tego dużo jescze nie nasłuchałem więc jak na razie podziwiam tworców.

Awatar użytkownika
Jim99my
Posty: 340
Rejestracja: 14-09-2012 20:26

20-08-2013 08:33

Lubię metal neoklasyczny, ale nie każdy. Rzeczywiście, YJM nie mogę już słuchać, ale za to Cacophony jak najbardziej. Tam moim zdaniem wszystko jest dużo bardziej przemyślane i ciekawsze.

Lubię słuchać też solówek z dodatkami neoklasycznymi, jakie tworzyli Rhoads i Blackmore.
Obrazek
Cort X2
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem, możesz się odwdzięczyć. Kliknij przycisk "Pomógł" :D

Awatar użytkownika
RATM01
Posty: 288
Rejestracja: 02-12-2012 14:21

01-09-2013 19:42

Ja lubie Becker'a, i Jelonka (liczy sie ?)
gitara - B.C. Rich Beast Platinum
wzmacniacz - Peavey Solo Renown 212
efekty - Korg AX3000G

„Nieważne, jak to się robi. Ważne, aby nie przejmować się tradycyjnym podejściem do instrumentu. To tylko kawałek deski, sześć drutów, trochę elektroniki”.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

01-09-2013 22:10

jestem z "klasycznego" domu, jako 15-latek ucieklem w metal, nazwisko Malmsteen znam od 15+ lat, ale dopiero poltora roku temu pierwszy raz go uslyszalem. po uderzeniu szczeki o glebe zdalem sobie sprawe, ze na cos takiego czekalem.

ta muzyka jest w pewnym sensie "latwa" i "przewidywalna". tzn. dla mnie "bezpieczna".

aspekty techniczne -- osobna sprawa.

fajne sa wystepy Malmsteena z orkiestra.

chce jeszcze zdobyc Cacophony, ktos mi obiecal Speed Metal Symphony ze 2 lata temu, ale ciagle nie wyszlo przekazanie :)



przed smiercia chcialbym odegrac II wegierska rapsodie Liszta na basie i elektryku.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

theMichas
Posty: 2
Rejestracja: 10-09-2013 19:19

10-09-2013 19:28

Ja osobiście kocham metal neoklasyczny. Zaczęło się na Rhapsody, a poprzez Blackmore'a i Malmsteena poszło dalej, do Cacophony, Grapowa czy Mitića.

Malmsteen kiedyś grał fajne rzeczy, teraz trochę się zeszmacił na zasadzie grania szybciej niż sensowniej. Ale jego stare utwory są dobre. Moim mistrzem i tak jest Ritchie Blackmore.

A kolega wyżej jakby chciał do tego Lista basu, to ja basistą też jestem jak coś :P

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

10-09-2013 20:20

no, kolega wyzej to nut sie musi naumic, zeby LisztFerenca wygrac; zreszta dobrze mi sie zyje, wiec jeszcze czas nie nagli z tym nagrywaniem hehehe...

a, i czesciej to chyba brzdakam na basie, ale znam tylko wyrywki co lepsze ze sluchu.

zaczne spisywac moze w wolnej chwili. a poki co polecam filmik "moj pierwszy raz z II Rapsodia":

http://www.dailymotion.com/video/x1glhp ... rivets_fun
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

theMichas
Posty: 2
Rejestracja: 10-09-2013 19:19

20-10-2013 00:08

Nuty, powiadasz... ekhm... chodzę do II st. PSM na gitarę :)

A klasyka na instrumentach elektrycznych jest wgl fajna tylko trzeba umieć zaaranżować żeby brzmiało dobrze. Jak nienawidzę grać baroku na gitarze klasycznej, tak lubię na elektrycznej, chociaż XIX/XX wiek i tak jest najlepszy :D

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

20-10-2013 12:43

haha "kolega powyzej" bylo wlasnie ode mnie-do mnie :) tzn. dzwieki na gryfie nazwac umiem, tylko tempo jest, delikatnie rzecz ujmujac, malo "biezace" :)

znalazlem swego czasu tab do II r.w. Liszta, ale nie do konca mi sie zgadza. inna sprawa, ze mam jakies lekko zjazzowane nagranie, nie pamietam dokladnie czyje, jakis rosyjski pianista, sprawa sprzed 10 lat -- lubie takie deformacje.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Metal”