Sanokhs
Posty: 51
Rejestracja: 06-03-2013 17:20

06-03-2013 17:27

Witam,
od wczoraj jestem posiadaczem Marshalla MG15 CFX. Chcę się dowiedzieć jak ustawić na nim i czy da się zagrać na nim coś z typu Guns N` Roses. Chodzi mi by dźwięki były bardzo podobne do taki piosenek jak November rain, Estranged, czy Welcome to the jungle. Pokrętła mam takie: Gain, Bass, Middle, Treble, Reverb, FX, Master i oczywiście volume. Chciałby się również dowiedzieć do czego służą to wszystkie ustawienia. Są również przyciski takie jak Clean/Crunch OD1/OD2 TAP oraz SCENE. Z góry dziękuję za pomoc :)
Obrazek

Sylwekk0
Posty: 1060
Rejestracja: 07-03-2012 15:23

06-03-2013 18:17

Przeczytaj instrukcję obsługi.

Sanokhs
Posty: 51
Rejestracja: 06-03-2013 17:20

06-03-2013 18:55

Sylwekk0 pisze:Przeczytaj instrukcję obsługi.

Nie znam angielskiego. :(
Obrazek

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

06-03-2013 20:43

Zapytaj sprzedawce o polska instrukcje, nie wiem czy nie ma obowiazku takiej dostarczenia.

kurtz
Posty: 87
Rejestracja: 10-03-2012 17:05

11-03-2013 17:02

upraszczając:

Gain, Bass, Middle, Treble,
ustaw na 6

Reverb np. na 3
FX na 0
Master i oczywiście volume - wg uznania

Clean/Crunch OD1/OD2 - przełącz na OD2 lub 1

na obecnym etapie ci to wystarczy

KrzysztofMGSG
Posty: 1
Rejestracja: 28-09-2018 09:39

28-09-2018 09:42

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, bo temat leciwy.
Na początku chciałem się przywitać, pierwszy post :)

Jak wiadomo Marshall ma dziwne podejście do definicji ustawień Preset i Manual. Kilka dni temu, syn coś poprzestawiał, ponaciskał i nie mogę wrócić do fabrycznych ustawień. Instrukcję czytałem, ale nie pomaga...

Objawy:
Na ustawieniach gdy pali się czerwona dioda przy przycisku Preset - wzmak gra cicho. Dużo ciszej niż zwykle. Stracił parę. Zazwyczaj jest ustawiony na godzinę 9 i wtedy domownicy narzekają. Teraz przy takim ustawieniu jest cicho. Muszę przekręcić na godzinę 11, by było jak wcześniej, ale wtedy brzmi jakoś „pierdząco”.
Instrukcja mówi, że w tym trybie jestem na ustawieniach Manual, czyli że piec powinien zachowywać się wg ustawień gałek- niestety gra cicho i nijako.

Gdy natomiast wg instrukcji przywracam go do ustawień fabrycznych, czyli podczas włączania trzymam przycisk Preset to wydaje się być ok – piec gra normalnie głośno, tak jak po wyjęciu z pudełka, dioda przy przycisku Preset nie pali się, ale niestety słychać Reverb oraz FX, pomimo skręconych tych gałek na zero. Dopiero poruszenie Reverb i FX wyłącza je całkowicie.

Ewidentnie coś siedzi w pamięci i nie chce się zresetować, albo cos źle robię.
Niestety w okolicy Sosnowca nie znalazłem posiadacza podobnego sprzętu, sklepy umywają ręce, bo sprzedawcy aż tak się nie znają, szemrane serwisy omijam – nie kojarzą sprzętu, a autoryzowany na odległość nie pomoże. Wysyłać to do Gdańska jakoś mi się nie uśmiecha, ponieważ nie jest to usterka, a kwestia ustawień.
Będę wdzięczny za każdą sugestię. Mogę też podjechać.

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”