beniovski
Posty: 3
Rejestracja: 27-12-2009 11:21

24-06-2012 20:32

Zapraszam do dyskusji na temat tego zespołu
Wg. mnie jeden z najlepszych rockowych zespołów wszech czasów. Powoli dochodzą do końca swojej kariery, mam nadzieje ze uda mi się ich zobaczyć we Wrocławiu w tym roku. Energiczne piosenki przeplatane z melancholijnymi balladami i nie śmiertelne Wind of change. Z ich twórczości najbardziej podoba mi się płyta Blackout, tytułowa piosenka wgniata a na koniec ballada When the smoke is going down. Charakterystyczny wokal Klausa i duet gitarowy Jabsa i Rudiego oraz polak basista mieszanka idealna. Zapraszam do dyskusji

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

24-06-2012 20:40

beniovski pisze:polak

aha

Byłem w Tarnowie, czy gdzie tam ostatnio grali, fajny koncert. Nie mogę powiedzieć, że jestem ich fanem, jakoś nigdy nie miałem okazji zapoznać się z całą ich twórczością, więc znam może ze 30 kawałków. Szkoda, że kończą, ale może jeszcze kilka lat ta trasa potrwa ;)
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

24-06-2012 21:41

W sumie od nich zaczęła się moja przygoda z muzyką. Pierwszym utworem jaki usłyszałem było chyba still loving you ze starej winylowej płyty rodziców. Uwielbiam ich za podejście do własnej muzyki. Zagrać ten sam utwór rockowo akustycznie i z orkiestrą symfoniczną? Żaden problem. Często jak się o nich mówi zapomina się o gitarzyści z początków kariery - Uli Jon Roth który jest moim zdaniem super. Rudi super gra melodyjne solówki. Jabs do dzisiaj jest jednym z moich ulubionych gitarzystów. Poza tym mają zajebiste gitary.

Co do koncertu w tarnowie, ja byłem lekko zawiedziony, raz, że krótko a dwa paru solówek nie zagrali :( Do wrocka się wybieram oczywiście.
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

Awatar użytkownika
Company
Posty: 81
Rejestracja: 24-09-2010 21:06

04-07-2012 18:35

W zasadzie drugi zespół, którym się na prawdę zafascynowałem. Kiedyś znajomy puścił mi płytę z występu z orkiestrą. Jakoś jeden z pierwszych kawałków to było Rock You Like A Hurricane. Wystarczyło żebym słuchał tego zespołu prawie non stop przez następne pare miesięcy.
Obrazek Obrazek

Sylwekk0
Posty: 1060
Rejestracja: 07-03-2012 15:23

27-08-2012 12:56

Też lubię ten zespół, jednak najbardziej lubię ich starsze kawałki, które moim zdaniem tak naprawdę definiują zespół, typu np Live's like a river czy Living and dying. Wind of change i te najnowsze też są ok ale tu już jest za dużo elektroniki, nowoczesności no i bardziej uderzyli tymi balladami w szersze grono odbiorców jak to się mówi "w serca gospodyń domowych". Co do zakończenia kariery, uważam że bardzo dobrze - mieli swój czas, wykorzystali go w pełni, teraz już są starsi, nie mają pomysłów i z honorem odchodzą (tak samo jak np R.E.M) a nie np taka kaszana jaką odprawia Axel Rose... I za to im szacun.

Achillesq
Posty: 65
Rejestracja: 15-08-2010 21:47

27-08-2012 18:02

Fajny zespół :)

W PT jadę na koncert do Wrocka

Awatar użytkownika
appj
Posty: 171
Rejestracja: 19-01-2012 12:55

28-08-2012 18:21

swietny zespoł.

Wróć do „Hard rock”