Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

16-08-2012 21:30

Czas na jeden z moich ulubionych zespołów czyli szwedzki Opeth :].

Co sądzicie o ich wczesnej twórczości ? Orchid i te sprawy?

Co sądzicie o ich późniejszej twórczości jak Deliverance, Damnation, Watershed?

I jakie macie zdanie o ich najnowszej płycie - Heritage?

Ulubiona płyta...? ;>

No i oczywiście jakie podejrzenia względem nadciągającej płyty?

Dla mnie ten zespół jest jednym z niewielu Death metalowych zespołów, których mogę słuchać. Growl Akerfeldta jest nieziemski ale najbardziej robią na mnie wrażenie jego czyste partie wokalu. Widać po nich, że nigdy nie fascynowało ich granie ciągle tych samych riffów na niskich strojach jak to często death metalu bywa, więc ślicznie przeplatają to z lekkimi kołysankopodobnymi kompozycjami Akerfeldta :]. Jeśli o nadchodzącą płytę chodzi to niestety nie będzie już chyba ciężkich metalowych uderzeń opethu z dawnych czasów - dalej będą eksperymentować. Tak przynajmniej wynikało z wywiadu który przeczytałem ( nie pamiętam z którym członkiem ). Bardzo chciałbym usłyszeć jeszcze nowe kompozycje z growlem Mikaela na czele :)

Osobiście moja ulubiona płyta ... chyba Ghost Reveries ale uwielbiam też Blackwater Park i ofc Deliverance. No i kołysanki z Damnation ^ ^. A więc jakie są wasze odczucia względem zespołu? Za i przeciw?
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
VomitOfSoul
Posty: 72
Rejestracja: 19-08-2011 21:57

18-08-2012 10:33

kapelka ok bardzo lubie Still Life geniusz plyta chociaz na dluzsza mete zaczynaja nudzic polegali dotychczas na tym aby stworyc kilka chwytliwych riffow i powtarzac duza ilosc razy

Co do najnowszej plyty wreszcie cos swiezego

A co do growlu to juz nie growlujeostatnio wokal mu sie strasznie spieprzyl
Jackson WRGMJ
LTD m330 (emg81-85)
Marshall tsl60
line6 4x12 v30
pod gx studio
jazz pick III

Awatar użytkownika
Nieznajomy
Posty: 537
Rejestracja: 28-05-2009 18:46

22-08-2012 20:08

VomitOfSoul pisze:kapelka ok bardzo lubie Still Life geniusz plyta chociaz na dluzsza mete zaczynaja nudzic polegali dotychczas na tym aby stworyc kilka chwytliwych riffow i powtarzac duza ilosc razy

Co do najnowszej plyty wreszcie cos swiezego

A co do growlu to juz nie growlujeostatnio wokal mu sie strasznie spieprzyl


Z tym tworzeniem piosenek to bym się nie zgodził. Kiedyś usłyszałem trochę bardziej trafną uwagę co do składu ich piosenek. Mianowicie, że z jednej ich większej piosenki (np. Black Rose Immortal, Deliverance) możnaby zrobić kilka utworów. W sumie jedną z ich wad jest to, że te utwory są zwyczajnie za długie czasem.
Epiphone Korina Explorer > Proel Die Hard > Bugera 6262 Infinium Head > PRO SNAKE 1,5m > Harley Benton g212 Vintage

Kostki - Dunlop Lucky Thirteen :]
Efekty - Ibanez DE7 Delay/Echo

Zapraszam na forum wokalne http://forum.strefaglosu.pl/index.php :]

Awatar użytkownika
VomitOfSoul
Posty: 72
Rejestracja: 19-08-2011 21:57

23-08-2012 17:54

Czesto jest tez tak ze utwor trwa 15 minut z czego jeden riff np 3-4 to troche nuzace
Jackson WRGMJ
LTD m330 (emg81-85)
Marshall tsl60
line6 4x12 v30
pod gx studio
jazz pick III

Wróć do „Death/Black metal”