Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

05-02-2012 12:45

Skrucha Geo:
Geohound pisze:Grzdam, kurde. Fakt, za ostro sie wyrazilem i przepraszam, bo chodzilo mi wylacznie o to, ze nikt z nas wlasciwej diagnozy nie wystawi. A i oczywiscie ze sposob myslenia indywidualny trzeba miec. Nvm, bez sensu sie czepilem, albo zle sformułowalem mysli xP
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 48
Rejestracja: 31-10-2010 19:57

14-02-2012 14:59

SpontanicznyGitar pisze:Witam ponownie ;)
Mam pytanie.
czy wzmacniacz Roland Cube 20 xl czy dało by się na nim zrobić taką konfigurację
na tony gitarowe zespołu GnR Iron Maiden itp?
jeżeli tak to proszę wyjaśnijcie Mi jak ;)
Pozdrawiam

kikan pisze:Podłączyć rolanda do prądu, wpiąć gitarę, podgłosić gitarę, pokręcić gałami na rolandzie, znaleźć to czego szukasz?

Trochę nie ten dział

SpontanicznyGitar pisze:
kikan pisze:Podłączyć rolanda do prądu, wpiąć gitarę, podgłosić gitarę, pokręcić gałami na rolandzie, znaleźć to czego szukasz?

Trochę nie ten dział
Dla Mnie to nie jest śmieszne. -.- Proszę o poważne odpowiedźi.

6strings pisze:Prosze bardzo, powazna odpowiedz:

Podłączyć rolanda do prądu, wpiąć gitarę, podgłosić gitarę, pokręcić gałami na rolandzie, znaleźć to czego szukasz?

Już;p
Ostatnio zmieniony 14-02-2012 17:57 przez Sandman, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nasz naród jak lawa,
Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa;
Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi,
Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi."

Awatar użytkownika
Gveir
Posty: 443
Rejestracja: 19-07-2010 19:05

16-02-2012 11:50

Mimo że nie jest to coś śmiesznego to jednak warto to udokumentować bowiem ten tekst przyda się każdemu nowemu i już obcykanemu gitarzyście

wilq napisał(a):Poki co poruszacie problem czystej techniki i dzwiekow, ale o tym jak naprawde brzmi melodia, improwizacja, czy fraza decyduje to co jest ponad dzwiekami, czyli cala rytmika, dynamika, artykulacja i ogolnie wszystko zwiazane z frazowaniem. Dokladnie TE same dzwieki mozna zagrac na metalowo, jazzowo, funkowo, bluesowo, zaleznie od tego JAK sie to zrobi. Dlatego, zeby sie poruszac w jakims gatunku, trzeba koniecznie sie osluchac, probowac powtarzac, nasladowac, uczyc sie charakterystycznych zagrywek i wchlaniac cale to "slownictwo" wlasciwe dla danego jezyka muzycznego. Jezeli ktos cale zycie slucha bluesa, to nie zagra solowki brzmiacej jazzowo, nawet jezeli bedzie mial skale wylozone jak na tacy, bo po prostu nie czuje tego. Tak samo metalowiec nie zagra bluesa z wyczuciem, jezeli nie jest obyty z jego charakterystycznym jezykiem. Dlatego problem tkwi bardziej w inspiracji, osluchaniu i wchlanianiu danego gatunku, a nie w technice i dzwiekach, bo przeciez mozna grac prosto, wolno i skromnie, ale dobre melodie. Blues na poczatku przychodzi najlatwiej, bo jestesmy z nim osluchani niemal natrualnie, od bluesa wywodzi sie rock i wiele kawalkow ma wyczuwalne nalecialosci bluesowe, nawet jezeli nie sa bluesem. Blues to korzenie i blues jest prosty, mozna powiedziec, ze nawet czasem intuicyjny, dlatego zeby przejsc na inne gatunki trzeba poswiecic czas na ich wchlanianie :) Nie ma innej rady. A technika i teoria to zupelnie co innego. Skale nie sa wazne - jedna pentatonika wystarczy, zeby grac jazz, blues, rock, funk, metal, country - co chcesz.

Awatar użytkownika
Adios
Moderator
Posty: 518
Rejestracja: 29-12-2008 12:20

23-02-2012 12:24

Może kultowe to to nie jest, ale urocze ;)

Raszew pisze:Od siebie do wątku dodam, że z doświadczenia zauważam, że 30 w full lampy starczy każdemu spokojnie na mniejsze i większe gigi. Na większych i tak będziecie szli na przody.


Vorador188 pisze:Proszę wytłumaczcie mi jak się idzie na te przody?
Martch, Takamine EG-116

Awatar użytkownika
huberdt
Moderator
Posty: 446
Rejestracja: 31-01-2007 08:38

24-02-2012 11:57

Adios pisze:Pulse nie znam
http://www.youtube.com/user/McsLk17
https://soundcloud.com/ent3x15

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

25-02-2012 13:40

pleyer pisze:Witam jak w temacie poszukuje przejściówki przez która moge połaczyc gitare z komputerem szukałem troche po internecie i nie wiem jaka wielkosc ma byc tej przejsciowki.


nerr pisze:potrzebujesz przejściówki z dużego jacka na małego


Guitarfan pisze:Kupiłem dzisiaj taką :) 2,50 kosztowała . Tylko kurde komp tak jakby gitary nie widział , bo nie słychać dźwieku


huberdt pisze:A to nie dostałeś do niej sterowników?


Guitarfan pisze:Sterowniki do gitary ?? Pierwsze słyszę ...


kikan pisze:Sterowniki do gitary to przy jej zakupie powinny byc dolączone. Hubert chyba miał na myśli sterowniki do przejściówki tak?


huberdt pisze:Tak, chodziło mi oczywiście o sterowniki do przejściówki.
No ale jak się kupuje takie rzeczy po kosztach, za jakieś grosze, to się płyty nie dostaje. A później problemy...



Guitarfan pisze:TO było tylko tak na próbę . Bo chcę sprawdzić czy będzie mi to działało . Zresztą nie wiem po co mi sterowniki do przejściówki .


huberdt pisze:Drogi Guitarfanie!

Zresztą nie wiem po co mi sterowniki do przejściówki .

Po tym pytaniu od razu idzie poznać jak bardzo niedoświadczonym muzykiem jesteś... Widać, że stawiasz dopiero swoje pierwsze kroczki w magicznym świecie muzyki. Otóż nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo ważne są owe sterowniki do przejściówki z dużego na ma-łe-go jacka! Rola tychże sterowników jest nieoceniona: niwelują one niepożądane szumy czy brumy, ale także zapewniają poprawne działanie urządzenia. Przede wszystkim, chodzi tutaj o odpowiednie napięcia na wejściu, które znacznie wpływają na jakość dźwięku, który słyszysz i który chcesz nagrać.
Stosując wzór:

(f*3,2^3)xg+c2/u

gdzie:
f – długość przewodu gitarowego
g – ilość strun
c – wypukłość podstrunnicy
u – opór materiału z jakiego wykonany jest przewód gitarowy

można w łatwy sposób obliczyć zależność jaka zachodzi pomiędzy dużym jackiem a małym przy nagrywaniu. Ustawiasz to później (jeśli masz Windowsa) w Rejestrze Systemu. Ale żeby się nie męczyć i nie zużywać kalkulatora, możesz po prostu zainstalować sterowniki i wpisać odpowiednie dane. One zapewnią pełną kompatybilność przejściówki z kartą dźwiękową i systemem.
Mam nadzieję, że uświadomiłem Ci jak bardzo ważna jest rola sterowników oraz jak wielki wpływ ma każdy najmniejszy szczegół na brzmienie Twojego instrumentu. Zatem życzę sukcesów w rejestrowaniu swoich utworów, a także wytrwałości na drodze, na której napotkasz wiele przeszkód i przeciwności losu. Drodze, która jest niezmiernie trudna i długa. Drodze, która nie raz Cię zaskoczy – przyniesie zarówno wzloty i upadki… A wszystko po to, by zostać wielkim muzykiem. I nie przejmuj się, gdy coś nie będzie szło po Twojej myśli, bo powiadają, że „ciężko jest lekko żyć”. Ważne, żebyś poszedł za głosem swojego serca, a gwarantuję Ci, że poczujesz się spełniony.
Pozdrawiam
mdfg Huberdt
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
huberdt
Moderator
Posty: 446
Rejestracja: 31-01-2007 08:38

28-02-2012 18:20

Okul pisze:Co ty ku*wa wiesz o Cobainie leszczu.
http://www.youtube.com/user/McsLk17
https://soundcloud.com/ent3x15

Awatar użytkownika
Muflon
Posty: 429
Rejestracja: 16-01-2011 19:17

03-03-2012 00:51

kjppster pisze:
Geohound pisze:Temat juz był i zaraz go wywale stad, bo to nie ten dział, tylko mi sie nie chce.
Geo starzejesz się ;p
Jak sorry to było, jak pomogłem to kliknij tam po lewej.
Konik Workshop - serwis gitarowy Wrocław

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

08-03-2012 15:49

Temat: [POJEDYNEK!!!] Akabe vs kikan
8 marca.
BulletProofCupid pisze:niby kikan ale zagłosuję na akabe, żeby mu nie było smutno w dzień kobiet :C
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

15-03-2012 15:46

Na temat Boss Ds-1

frogfoot pisze:Ostatnio moja kostka padła i zastanawiam się jaka ładowarka będzie dobra i niezbyt droga. Dziękuję za pomoc ;)


roberttomasz pisze:Jaka ładowarka ,a co tam ładować.


frogfoot pisze:więc jeśli padł to jak należy przywrócić go do życia? Bateria? Tyle że ona jest jakoś dziwnie przymocowana?
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

20-04-2012 09:54

Gveir pisze:Przy moście - tutaj potrzebuje konkretnej mocy,ale takiej która nie zacznie mi piszczeć jak pruderyjna koleżaneczka mojego kumpla na widok typa który spał w samych gaciach.

Mnie to porównanie rozbawiło, nie wiem jak was ;)

Hozee
Posty: 9
Rejestracja: 01-07-2009 16:53

20-04-2012 14:26

- Akustyk! Ty Gluchy jestes?
- Sam jestes glupi.

A to uslyszalem od pewnego perkusisty

- Ten Metronom Jest Niedokladny!

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

21-04-2012 16:17

Wypowiedź CensoreD na temat tego co mu nie pasuje w grze Ent3xa:

CensoreD pisze:Może to dla tego, że nie trawię Cie jako muzyka. Grasz fajnie ale odrzuca mnie milion zdjęć pod tytułem "ja z gitarą na stojąco", "ja z gitarą wśród delfinów", "ja z gitarą obok ściany" czy coś w ten deseń. Szanuje Cie jako człowieka bo masz poukładane pod sufitem ale czasami mam wrażenie, że grasz żeby loszki na twój widok z gitarą pociły się jak pedofil w smyku. To jakoś przyćmiewa mi samą muzyke. No, powiedziałem co wiedziałem, od dzisiaj koniec hejtu na tego typu rzeczy i postaram się oceniać Twoją gre z wyłączomym monitorem.
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

jarekosm
Posty: 190
Rejestracja: 24-10-2011 14:03

18-05-2012 09:06

Z innego forum, ale nie mogłem się powstrzymać :P

mam 4 kabelki (2 czerwone i 2 żółte no i 2 czarne)
Obrazek
1960's Hagstrom III (1966) + Marshall ED-1 (kompresor) + Marshall MG 50 DFX

http://www.facebook.com/KonkursyzGitarami - polub stronę, aby być na bieżąco z konkursami i wygrywać gitary i akcesoria!

Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 48
Rejestracja: 31-10-2010 19:57

20-05-2012 21:51

gimmmefai pisze:O ile gitary z chin jakoś dają radę to harmonijki z kraju kwitnącej wiśni są W OGÓLE nie do przyjęcia

Edit: chwilę potem :
gimmmefai pisze:Napisałem cos śmiesznego? xd
"Nasz naród jak lawa,
Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa;
Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi,
Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi."

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

14-06-2012 09:41

Sandman pisze:hmmm uwierz, może i dziewczyny lecą na nirvane, ale nie chcesz jej grać.


słodkie.
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

27-06-2012 20:23

Pitunia pisze:
aventuryna pisze:
FoxChan pisze:zjadłbym kebaba

Ja tu w trakcie odchudzania, a wy mi tu z kebabami. :c
Wyobraźcie sobie, że nawet zaczęłam wstawać 1,5 h szybciej żeby pobiegać.


Lol. To ile czasu wstawałaś?.
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
FromTheVoid
Posty: 95
Rejestracja: 03-08-2010 13:19

27-06-2012 22:23

Glazus pisze:
FromTheVoid pisze:A może nie masz 15 lat i jesteś 40-letnim zboczeńcem z impotencją i nadwagą o imieniu Wojtek?

Mrówa jest z Warszawy, nie chciałoby mu się do Katowic jechać.


dobry jest

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

11-07-2012 21:04

TWStefan pisze:
klawiszowiec67 pisze:kuźwa, jednak prawą myszą można podejrzeć i zbadać element, czyli sens jest tylko we własnych zdjęciach



Brawo Sherlocku. Rozumiem, że takich rzeczy jak tinypic czy imageshack nie masz zainstalowanych na kompie?

klawiszowiec67 pisze:nie mam tych programów chyba,
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 48
Rejestracja: 31-10-2010 19:57

17-07-2012 23:04

Okul pisze:
Ent3x pisze:Najważniejsze podobno, żeby być szczerym. Normalna dziewczyna na pewno to doceni.


Niet. Jak powiedziałem jednej że się chcę z nią byzkac to sie obraziła. Heh, ale pewnie nie była normalna.
"Nasz naród jak lawa,
Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa;
Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi,
Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi."

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

20-07-2012 23:35

Grzdam pisze:
aventuryna pisze:
Korgat pisze:Ale mnie wkurwia ta gimbusiara avencostam, hipokrytka

Aventuryna, bicz.

Damian, uczeń.
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Jarzyn
Posty: 56
Rejestracja: 15-06-2012 15:41

10-08-2012 13:20

- Jak bić ?
Kostką z metronomem

Niektórzy tutaj na forum to by i zupę z metronomem jedli.

Mi się to spodobało :)
--- Gitara klasyczna-czarna-C21- od MSA .Bullet sunburst -squier by Fender

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

02-09-2012 12:52

Wiosloman pisze:mam dyzortografa więc mam to w dupie


aventuryna pisze:Jestem mokra. Chodźcie na czata.


aventuryna pisze:
FoxChan pisze:Weronika, w końcu wyglądasz jak mężczyzna.

Szkoda, że nie mogę powiedzieć Ci tego samego.
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
Glazus
Posty: 45
Rejestracja: 09-04-2010 21:23

16-09-2012 11:09

TWStefan pisze:Mam rozwolnienie...

Sandman pisze:Zapytałbym "Jak tam leci?", ale chyba nie wypada...
Nie pamiętam.

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

17-09-2012 16:39

TWStefan pisze:
PuMak pisze:Niewiele meczy stoi tam na wysokim poziomie, ale nie zmienia to faktu, że Milan, Inter czy Lazio bym sobie obejrzał.

Ty lepiej sprawdź czy Ci siusiak nie śmierdzi, a nie takie głupoty piszesz.


Stiggi pisze:Obrazek
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
KlapekJL
Posty: 608
Rejestracja: 26-07-2011 13:59

26-09-2012 22:37

huberdt pisze:
DarthD pisze:Basiści liczą, że duży siusiak im wystarczy, więc się biorą za mało dupociągnący instrument.

Ci od trójkątów w orkiestrach to muszą być jebaki...

Co jak co, ale to mu wyszło ;)

AndrzejQl
Doradca
Posty: 58
Rejestracja: 11-04-2010 18:00

29-09-2012 00:02

nie wytrzymałem, musiałem to wrzucić :)

zajkacz pisze:http://taniestruny.pl/akcesoria-gitarowe/kolki-do-mostka-planet-waves Witam, mam odwieczny problem... Do czego służy ten 1 większy kołek w każdym zestawie jest 1 większy

reth pisze:może to taki wbijacz, żeby nie uderzać bezpośrednio w kołek podczas instalacji

AndrzejQl pisze:To jest endpin. Wbijasz go w pupala gitarze akustycznej.
reth - teoria "wbijaczowa" jest bardzo śmiała :)

Ach ci elektrycy...
Obrazek
BSG OM27F, EPI CHet Atkins SST Custom scalloped, Marris D220M, pełnoletni klasyk Clarissa

Awatar użytkownika
pither
Posty: 58
Rejestracja: 07-03-2012 07:10

05-10-2012 16:04

dominont napisał(a):
klawiszowiec napisał(a):
to kupię nylonową, a jest jakiś materiał paznokciowy ?



Zapuść sobie paznokieć, później odetnij i masz kostkę paznokciową z prawdziwego zdarzenia.
Pearl LP Japonia 83' + dimarzio super distortion , Marshall DSL401,
Customowy squiero-sratocaster SSS, Mariss D200, Ibanez ael 12 strings i kupa innych gratów

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

20-11-2012 08:59

pralka666 pisze:
Scorpie pisze:Powiem ci tyle, przeczytałem to i już mnie wkurwiasz, nie będę truł na temat ceny bo nie o to mi chodzi, ale wyglądasz na takiego internetowego kozaczka który by zupełnie inaczej w cztery oczy śpiewał albo dostał po ryju.



Polecam ci ten zapis:

Art. 190. § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

A tak się składa że poczułem się zagrożony.
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

13-12-2012 12:34

skwRn pisze:
kikan pisze:Rowki w mostku trzeba przyszlifować


Jak? przecież są metalowe.



doncio123 pisze:W nocy podłączyłem sobie efekt boss -ds 1 którego 1 dzień , grałem z 1h po czym wyłaczyłem kostke i wzmacniacz, ale nie odłaczyłem kabli od efektu. Przychodze ze szkoły , chce sobie pograc naciskam stopke a tu nic. Jesli to wina baterii to możną ja gdzieś kupic ?


SayoSpine pisze:Witam, mam pewne pytanie odnoście gry Rocksmith i kabla który dołączają do niej. Mianowicie, wiecie chyba o tym, że jeżeli podłącza się gitarę normalnym kablem jack/jack z przejściówką pod wejście liniowe lub wejście na mikrofon to istnieje możliwość spalenia karty dźwiękowej.


huberdt pisze:No ale żeby o więziennych sposobach grzania wody nie słyszeć... gdzieście się wychowali, ludzie?


Tipereth pisze:Hubi się zna na więziennym życiu,nie raz dostał cumshotem w oko pod prysznicem :D
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Wróć do „Hyde Park”