Darnok90
Posty: 1
Rejestracja: 11-08-2010 19:12

14-07-2012 19:45

Witam wszystkich serdecznie.

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupienia nowej gitarki elektroakustycznej. Postanowiłem udać się do sklepu muzycznego, aby ograć jakieś pudełka oraz zasięgnąć porady ludzie znających się na rzeczy.

Podałem kolesiowi przedział cenowy (do 1600 zł) i wysłuchałem Jego propozycji. Praktycznie bez zastanowienia polecił Mi gitarę Baton Rouge R30 CE za 1690 zł - kiedy na nią spojrzałem, pomyślałem sobie, że to kolejna beznadziejna firma firmy "firma"... no, ale po coś przyszedłem do salonu, więc postanowiłem ją ograć. Muszę powiedzieć, że byłem naprawdę zaskoczony Jej brzmieniem... Pełne, miękkie i ciepłe... niskie tony bardzo przyjemne dla ucha i rezonans... cudowny. Po podłączenia do wzmacniacza byłem naprawdę w szoku. Zero zakłóceń, nic nie trzeszczało.

Link do sklepu w którym ogrywałem gitarkę: http://rockman.com.pl/product-pol-2022-Baton-Rouge-R30CE-Gitara-elektroakustyczna.html

Moja wcześniejsza gitara była z przedziału 600-700 zł - muszę powiedzieć, że różnica w dźwięku jest ogromna. Skoro byłem już w sklepie to dla porównania ograłem jeszcze jakiegoś Fendera z tego samego przedziału cenowego i muszę przyznać, że Baton Rouge brzmi o "niebo" lepiej. Tak więc pierwsze wrażenie jakie sprawiła na mnie TA gitarka... Poezja !

Wróciwszy do domu postanowiłem poszukać tego modelu w sklepach internetowych, aby porównać ceny... niestety nie znalazłem konkretnej ceny.

Pytanie do was drodzy gitarzyści i muzycy... Co sądzicie o Tej firmie produkującej gitary: "Baton Rouge" ? Może ktoś z Was posiada konkretnie model R30 CE i może się wypowiedzieć na jego temat - jak się sprawuje z biegiem czasu. Jeśli zaś są Tacy, którzy posiadają inne modele tego producenta to także proszę o opinie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich.

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”