RoyalNinja96
Posty: 2
Rejestracja: 23-06-2012 16:59

23-06-2012 17:04

Hej! Jestem osobą praworęczną i tak też nauczyłam się grać. Niestety po roku nauki coś mi się stało z ręką, ale to jest nie ważne. Teraz miałam wybór operacja (tydzień w szpitalu, miesiąc bez sprawnej ręki) lub nauczyć się grać na drugą. MIałam gitarę klacyczną, no więc nie było problemu z przestawieniem strun. przynajmniej wszyscy mówią, że to bez różnicy. Teraz zastanawiam się nad kupnem gitary akustycznej. Patrząc w sklepach praworęczne miałabym za 200 zł najtańszą, a leworęczną za 500 zł. Słyszałam różne opinie dotyczące przekładania strun w praworęcznym akustyku. Są tu jacyś specjaliści, którzy mogliby mi pomóc?

Awatar użytkownika
conscious
Doradca
Posty: 1379
Rejestracja: 22-09-2009 02:30

23-06-2012 20:31

Są. Jest to nieopłacalne, trzeba by wstawiać nowy mostek do gitary, albo frezować otwór na strunnik, co pozostawi bardzo szpetny ślad. Trzeba by też wstawić nowe siodełko. Do tego łezka, odklejenie zapewne zostawi też ślad, a łezka u góry trochę nie tego wygląda. Poza tym masz rok nauki w plecy.. Lepiej poczekaj i graj dalej na praworęcznej, chyba, że to niemożliwe, to bierz leworęczną. Przeróbka to kompletnie zły pomysł.
Furch G23CR Elite - cedr palisander
Furch S20CM - cedr mahoń
Vintage V100 Lemon Drop - Seymour SH2 SH4
Line 6 Pod HD 500

michaleski
Posty: 20
Rejestracja: 20-02-2012 12:25

24-06-2012 17:50

Są też bez łezki ale rzadko.
Pasja musi być w sercu, a nie w oku. Ważne żeby gitara była subtelnym dźwiękiem, a nie kolorowym pudłem z drogimi strunami.
Obrazek

krzyswi
Posty: 43
Rejestracja: 30-12-2011 20:42

24-06-2012 19:07

RoyalNinja96 pisze:Teraz miałam wybór operacja (tydzień w szpitalu, miesiąc bez sprawnej ręki) lub nauczyć się grać na drugą


Coś ci się stało w rękę i zastanawiasz się czy iść na operacje czy nie???

??

Idź


A wracając do tematu to jak już grałeś praworęcznie to zajmie ci kilka miesięcy przestawienie mózgu na granie leworęczne, zmarnujesz rok nauki i nigdy nie będziesz grał tak dobrze jak grałbyś prawom rekom

RoyalNinja96
Posty: 2
Rejestracja: 23-06-2012 16:59

25-06-2012 15:22

tylko, że jest jeden problem.. nie ma 100% pewności, że to coś nie wróci.. ( ogólnie to wyrosło mi coś na ręce, jak się później dowiedziałam jest to Ganglion, byłam z tym u lekarza, no i powiedział, że jak będzie mi przeszkadzało to mam usunąć. To było ponad pół roku temu. No więc przestawiłam struny w gitarze i gram na lewą rękę. W sumie najpierw siedziałam cały czas z gitarą odwróconą żeby się przestawić. Barrowe chwyty gram już w miarę. A co do operacji to nie ma 100% pewności, że jak będę grała to nie powróci.) Więc chyba nie wrócę do prawej ręki.. Nie wiem co z tą operacją ;/ czyli muszę uzbierać na gitarę dla leworęcznych? A miałam nadzieję, że wyjdzie taniej.. ehh

//edit:

krzyswi pisze: A wracając do tematu to jak już grałeś praworęcznie to zajmie ci kilka miesięcy przestawienie mózgu na granie leworęczne, zmarnujesz rok nauki i nigdy nie będziesz grał tak dobrze jak grałbyś prawom rekom


Myślałam, że to tylko takie gadanie o tym, że nie będę dobrze grała lewą.. Ale w sumie jest wiele osób leworęcznych, co grają jak praworęczni i grają świetnie.. czyli są wyjątki? Jak to z tym jest?

Awatar użytkownika
conscious
Doradca
Posty: 1379
Rejestracja: 22-09-2009 02:30

25-06-2012 23:00

Każdy ma inny mózg, może ty będziesz grała nawet lepiej, albo zablokujesz się po roku, dwóch i zostaniesz na takim poziomie do końca życia.. Sprawdź sama.
Furch G23CR Elite - cedr palisander
Furch S20CM - cedr mahoń
Vintage V100 Lemon Drop - Seymour SH2 SH4
Line 6 Pod HD 500

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”