Awatar użytkownika
GitarzysciPL
Administrator
Posty: 659
Rejestracja: 26-01-2007 19:28

29-02-2012 16:42

Kolejna lekcja gitarowej pierwszej pomocy i tym razem prawidłowa wymiana strun w gitarze akustyczne, krok po kroku. Unikaj popularnych błędów podczas wymiany strun w akustyku i zobacz jak zrobić to poprawnie!

Zobacz film jak wymieniać struny w gitarze akustycznej
=> Katalog Muzyczny - dodaj swój profil lub stronę
=> Sklepy Muzyczne - ranking sklepów muzycznych - sprawdź sklep zanim kupisz!!!

Awatar użytkownika
FlamStyle
Posty: 83
Rejestracja: 20-02-2011 15:16

29-02-2012 17:01

Po raz kolejny muszę naprostować jakże kreatywnego ( kreatywnego, tworzącego 'nowe' teorie ) pana T.Burtona.
Regulacja gitary wymagana jest po każdej zmianie strun, nawet jeżeli jest to ten sam model. Struny, w moim jak i wielu odczuciu, raczej powinno się zdejmować wszystkie. Pozwala zadbać to odpowiednio o progi jak i podstrunnicę. Nie wyobrażam sobie czyszczenia podstrunnicy oraz 'poprawiania' progów za pomocą wełny stalowej ( 0000/000 ) zdejmując struny pojedynczo, pozwoliłoby to jedynie styrać nowe struny.
Płyny w przypadku niektórych strun jedynie szkodzą. To tyczy się niektórych 'condom' strings. Niektórzy producenci wręcz przed tym przestrzegają. Nie jestem do końca pewny, który tego odradzał ( bodajże Black Diamond ), jednak wspominając o czyszczeniu płynami warto, a nawet trzeba o tym wspomnieć.
Gibson Les Paul Custom '79 + Gibson ES175 + Gibson Les Paul SG + Gibson Les Paul Studio Faded + Taylor 814CE + Taylor Koa K24CE + Cole Clark FL2AC BB + Cole Clark FL3AC Custom + Gibson J200 + Maton 808TE + Crafter D8N + Marshall JCM-800 2205

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

20-03-2012 12:53

Aha....hahaha. A ja myślałem ze to niegroźna używka, nie groźniejsza niż kawa czy herbata. Niechaj nie przesadzają z czyszczeniem, które tylko i wyłącznie zależy od częstotliwości grania jak i upodobania. Mam gitary ponad 10-cio letnie i jakoś żyją, a czyszczę 2 razy w roku może do 4. Co do poprawnego nawijania na kołek to tez jest wiele teorii. Ja mam jedną wyczytana z nie pamiętam jakiego poradnika, ale dość sensownie było wytłumaczone dlaczego tak, i i le zwojów.

Awatar użytkownika
conscious
Doradca
Posty: 1379
Rejestracja: 22-09-2009 02:30

20-03-2012 13:43

No, no.. T.Burton widzę dalej robi sobie antyreklamę, pokazując, że nawet producent gitar, może nie mieć pojęcia o prawidłowym działaniu i obsłudze niektórych rzeczy.

PS. Pięknie zareklamowana gitara, z brzęczącymi strunkami na końcu.. To był bodajże najwyższy model? Hah :)
Furch G23CR Elite - cedr palisander
Furch S20CM - cedr mahoń
Vintage V100 Lemon Drop - Seymour SH2 SH4
Line 6 Pod HD 500

Wróć do „Struny do gitary akustycznej”