Nówka czy Używka ???

Gitara nowa
34%
328
Gitara używana
66%
626
 
Liczba głosów: 954
Awatar użytkownika
bartekmetal
Posty: 5
Rejestracja: 16-12-2011 19:27

19-12-2011 19:43

zgadzam się z Einherjer że używka w chodzi w gre ale jednak nowa gitara to nowa gitara to prawda że napszyklad po tygodniu czasu gitara i tak będzie obita ale lepiej mieć gwarancje niż gitarze się coś stanie i trzeba będzie za naprawe jeszcze płacić. ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

23-12-2011 09:01

bartekmetal pisze:zgadzam się z Einherjer że używka w chodzi w gre ale jednak nowa gitara to nowa gitara to prawda że napszyklad po tygodniu czasu gitara i tak będzie obita ale lepiej mieć gwarancje niż gitarze się coś stanie i trzeba będzie za naprawe jeszcze płacić. ;)


Jak gitara jest kiepska to i gwarancja nie pomoże, a jak nie będziesz dobrej gitary psuł to nie będziesz potrzebował napraw... dobre gitary się nie psują jak o nie dbać, a kiepskie są zepsute od samego początku LOL. Imo jednak lepiej poszukać starej i dobrej używki, niż kupować nowe wiosła...
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Awatar użytkownika
SquierR
Posty: 1
Rejestracja: 18-01-2012 15:52

18-01-2012 19:01

Nówka jeżeli masz możliwość ogrania wiosła bo to 75% udanego zakupu i dużym plusem jest tu gwarancja.
Używka tylko i wyłącznie po ograniu, nie ufaj opisom na allegro danej gitary bo nie masz 100% pewności czy tak było i jest faktycznie jak to opisują.
Uniwersalnie - pojedź, sprawdź, zobacz i oceń. Nie kupuj na ślepo, bo zawsze jest jakieś ryzyko. No chyba że nie zależy ci tak bardzo. :)

Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazek
Tenson D10 + Squier Affinity HSS + Peavey Backstage

HaabyHaab
Posty: 1
Rejestracja: 08-02-2012 21:57

09-02-2012 00:39

Ja swoją kupiłem na allegro od dobrego sprzedawcy jako używana. Ale mimo to zawsze warto pojechać i ograć, albo chociaż otworzyć i obejrzeć przy kurierze.
Obrazek Obrazek
Cort M520 | Pocket Pod | Dunlop Jazz III

Awatar użytkownika
dra4z
Posty: 55
Rejestracja: 26-11-2010 13:10

13-02-2012 21:52

Jestem w 100% za kupowaniem gitar nowych dlaczego?

- Po tym jak kuzyn laik kupił fendera a lutnik wykrył, że cała elektronika to badziewna podróba na pewno nie kupię używki, bo kto rozkręca gitarę u kontrahenta ?
- Pewnie gdybym mieszkał w Anglii, byłbym za używkami, ponieważ tam używka stanowi co najwyżej połowę ceny, a nasz chytry naród sprzedaję po 50-100zł taniej (np. Cort CR100 na allegro używki 600zł w bigbeat nówka 570 :D )
Na licytacjach szczególnie, gdzie rozpędzeni licytujący zapominają ile kosztuję nowe wiosło.

Odradzam używek, chyba że naprawdę okazyjna cena i sprawdzona jakość. Naprawdę warto dołożyć tą różnicę ceny, aby dostać bezcenny papier w postaci gwarancji.
Obrazek Obrazek Obrazek
Epiphone Les Paul Standard Plus HS+ Crate FW 15R+ Boss ME-25

Awatar użytkownika
TomaszM81
Doradca
Posty: 988
Rejestracja: 29-03-2010 05:25

13-02-2012 22:16

dra4z pisze:Odradzam używek, chyba że naprawdę okazyjna cena i sprawdzona jakość. Naprawdę warto dołożyć tą różnicę ceny, aby dostać bezcenny papier w postaci gwarancji.

Gwarancja jak najbardziej się przydaje, jeżeli dostaniemy uszkodzone lub źle wykonane wiosło.

Niestety muszę zmartwić większość forumowiczów, którzy uważaja, iż mając gwarancję, maja gwarancję na instrument jeżeli byłoby cos nie tak.
Otóż prawie 90% wad w postaci stosowania nieodpowiedniego ( czytaj: źle sezonowanego, mokrego, chorego o nieodpowiedniej gęstości itd.) drzewa wychodzi dopiero po okresie gwarancyjnym, czyli 2-3 lata.
Większość wie jak dzisiaj są robione gitary, szczególnie te z krajów Azjatyckich, a jak były robione dawniej.

Kupjąc stare dobrze rozegrane wiosło, mamy pewnośc że nam się nie rozpadnie i jeszcze sporo czasu posłuży, oczywiście po uprzednim ograniu instrumentu. Tylko wariat kupuje wiosło bez ogrania - jestem jednym z nich ;)
Jackson DK2T Dinky Black
Blackstar HT100 Stage
Alien Cab 2x12 (Legend+Texas heat) White
.... mayby baby....

max98
Posty: 1
Rejestracja: 16-02-2012 16:22

16-02-2012 16:29

ja na pewno wybrałbym nową ponieważ mamy gwarancje, a poza tym w używanych może się coś zepsuć. Upewniajcie się czy struny były wymieniane. Kiedyś kupiłem używkę i w 1 dzień szczeliły struny. Uważajcie

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

16-02-2012 16:37

max98 pisze:ja na pewno wybrałbym nową ponieważ mamy gwarancje, a poza tym w używanych może się coś zepsuć. Upewniajcie się czy struny były wymieniane. Kiedyś kupiłem używkę i w 1 dzień szczeliły struny. Uważajcie

Jesli w twojej gitarze 'szczelily' struny to wiedz, ze cos sie dzieje...
Przypuszczasz, ze gwarancja na nowy instrument obejmuje struny???

Awatar użytkownika
dra4z
Posty: 55
Rejestracja: 26-11-2010 13:10

16-02-2012 18:48

Tylko sobie nie szCZel w łeb, że ci szCZeliły . Koleś pewnie trochę podszCZelił te struny, żeby Ci szCZeliły od razu jak wyszCZelisz do chaty. Co za poszCZelony sprzedawca. PrzyszCZeliłeś sobie to konto specjalnie żeby wysłać tak wyszCZałowego posta. Teraz jestem szCZajony co by mi struny nie szCZały
Obrazek Obrazek Obrazek
Epiphone Les Paul Standard Plus HS+ Crate FW 15R+ Boss ME-25

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

26-02-2012 20:54

Jak dla mnie używana. Gitara jest rozegrana, wszystko jest w porządku, nic nie brzęczy, stroi na progach, wszystko ustawione jak potrzeba, nie musimy latać i wydawać kasę na lutnika. Poza tym, gitara jest w tańszej cenie niż nówka.

Jednak miałem szczęście z moją Yamaszką, którą kupiłem nową ze sklepu. O dziwo, nic nie brzęczało, stroiło na każdym progu, wszystko w jak najlepszym porządku. Niby nic, ale takiego wykonania nie spodziewałbym się po gitarze za pięć stów, zrobionej przez skośnookich pracownikach z Indonezji.

serko
Posty: 2
Rejestracja: 21-02-2012 13:59

27-02-2012 10:05

Sam stoje przed wyborem nowa czy używana. Kwota jaką dysponuje to ok 500zł. Obserwuje aukcje od dłuższego czasu, i zastanawia mnie dlaczego prawie nikt nie kupuje tych tańszych używanych gitar i wiszą aukcję cały czas. Niektóre już po 3 razy wystawiane. Jako używaną to rozumiem conajmnniej 3 letnią, z trochę wyższej półki sprawdzona, ograna. Na aukcjach taką znaleźć jest trudno. Na aukcjach figurują głównie pół roczne i roczne w świetnym stanie ,mało grane, ale o dziwo bez gwarancji. Pytam zatem czy warto kupić 100zł taniej niż nowa gitarę półroczną czy roczną, która jest właściwie nie rozegrana, bez gwarancji, jeśli ma się coś z nią stać to właściwy moment właśnie nadszedł. Możliwość zwrotu teoretycznie jest ale kupuje na allegro pd dłuższego czasu i powiem, że ze zwrotami nie jest tak słodko jak się mówi. Wszystko zależy od gestu sprzedającego i allegro w tej kwestii też wiele nie zdziała. Najlepsze jak widzę, w aukcjach opisy "Kupiłem pół roku temu jako moją pierwszą gitarę, idealna dla początkującego, sprzedaję bo chcę kupić lepszą". To co w pół roku tak opanował grę na gitarzę że teraz kupi gibsona bo ta mu nie wystarcza :)
Obrazek Obrazek
Cort X11 TCG 2003 Made in Korea Seymour Duncan SH-6B + Crate FW 15R

wigry
Posty: 2
Rejestracja: 04-01-2012 18:32

27-02-2012 21:54

Używane zdecydowanie lepsze, ale tylko pod warunkiem że tanie. Przepłacać za używaną gitarę tylko dlatego że jest stara nie ma sensu, bo w większości są to kiepskie instrumenty. Na okazję nie ma co liczyć.

abb
Posty: 3
Rejestracja: 27-01-2012 12:47

01-03-2012 22:56

@serko: apropo tych polrocznych bez gwarancji to podpowiem ci ze sa takie chwyty marketingowe - "uzywana pol roku" co nie znaczy "kupiona pol roku temu". Moze to byc 2,3,5 lat uzywana po 2 miesiace rocznie, kto wie i stad brak gwarancji sie bierze ;)
A wracajac do tematu osobiscie jestem za uzywkami, ze wzgledu na to co wszyscy ci ktorzy za nimi sa, nie bede pisal ktorys raz dlaczego. Jednak sa 3 przypadki przy ktorych zostalbym przy nowej a mianowicie:
a) kastom (custom jest dopasowany pod 1 osobe, trudno zeby byl dobry dla wielu)
b)mozliwosc kupowania na raty (jak nie mam kasy a odkladam 300 zl miesiecznie nie musze czekac 2 lat na nowe wioslo
c)produtky ktore weszly w rynek stosunkowo niedawno i nie sposob znalezc uzywki (tu juz nawet nie ma wyboru pomiedzy nowka a uzywka :p )

phpsymfony2
Posty: 9
Rejestracja: 05-03-2012 13:27

05-03-2012 14:04

Jak chcesz oszczędzić bierz używaną. Upewnij się tylko, że nie jest poobijana, progi nie są zużyte i elektryka (wejście na kabel też) działa i wszystko jest w porządku.

Awatar użytkownika
Radzimex
Posty: 417
Rejestracja: 04-06-2011 20:45

05-03-2012 16:46

phpsymfony2 pisze:Jak chcesz oszczędzić bierz używaną. Upewnij się tylko, że nie jest poobijana, progi nie są zużyte i elektryka (wejście na kabel też) działa i wszystko jest w porządku.

To, że jest poobijania nic nie znaczy. W każdym razie, wiosło będzie tańsze :D

Radox22
Posty: 5
Rejestracja: 12-08-2011 14:45

22-03-2012 14:57

Moim zdaniem jeżeli ktoś zaczyna grać na gitarze o bardziej przydatna używka wyklepana dobrze;)

Lessor
Posty: 12
Rejestracja: 21-02-2010 18:11

08-04-2012 18:22

moim skromnym zdaniem to przede wszystkim zależy od gitary/oferty/i tym ile masz kasy.

Ale oczywiście zakładając że nie ma się kasy na nową drogą gitarę lepiej kupić w tańszej cenie używkę, tylko koniecznie trza sprawdzić u lutnika :D

Memorek
Posty: 1
Rejestracja: 22-04-2012 21:23

22-04-2012 21:36

Używka.... Powód : Cena :)
ObrazekObrazek

Maasiu
Posty: 13
Rejestracja: 23-09-2011 23:19

24-05-2012 18:32

Pozwolę zacytować Jacka White'a: "Jeśli chcesz iść na łatwiznę, kup nowego Les Paula lub Stratocastera.."
nic chyba nie muszę dodawać..pytanie, czy chcesz podjąć to wyzwanie..
Obrazek Obrazek

Ozyrys
Posty: 8
Rejestracja: 02-06-2011 12:03

18-06-2012 16:20

Za nówkami przemawia też pewnie to, że w sklepie muzycznym można porównać wiele egzemplarzy i wybrać ten najlepszy. W przypadku używek z reguły nie ma takiej możliwości, po prostu można pojechać na miejsce i ograć konkretną gitarę lub po prostu kupić w ciemno. Są oczywiście takie sklepy jak HR guitars i Tomo guitars, ale to dosyć specyficzny dział gitar.

Mimo to zagłosowałem za używkami, bo jednak warto trochę pojeździć po kraju i poszukać gitary dla siebie, a nie wybierać tylko z tego, co ma się pod ręką - a w końcu używka to zazwyczaj lepsza jakość za niższą cenę.
Tanglewood TRD VS
ESP LTD EC-401 VF
Way Huge Swollen Pickle
Blackheart BH5 112

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

21-06-2012 14:51

Za nówkami przemawia też pewnie to, że w sklepie muzycznym można porównać wiele egzemplarzy i wybrać ten najlepszy


Tzn wybrac jednego z dwóch Cortów X2 albo Washów X12?

jaco80
Posty: 1
Rejestracja: 23-06-2012 12:41

23-06-2012 17:51

Oczywiście że używka, nigdy już nie popełnię tego błędu i nie kupię nowej. Spadek ceny bywa dramatyczny, co potem bardzo boli. A nową to się krótko nacieszymy, bo ślady normalnego użytkowania pojawią się szybko. Ja bujam się teraz z EXG-1 na sprzedaż, ale za 1/3 ceny na pewno nie puszczę, bez przesady. Wystarczy spojrzeć ile jest sam osprzęt warty.

Olus262
Posty: 6
Rejestracja: 28-06-2012 14:13

28-06-2012 17:45

Tak się naczytałam tych komentarzy i stwierdziłam, że używka lepsza. Poza tym na własnej skórze przekonałam się, jak to jest z "nówkami". Kupiłam w internecie nowego klasyka, a teraz, po półtora roku trzeba będzie mostek podwyższać, bo się gryf skrzywił. Jednak, jak tu już ktoś napisał, by kupić używkę, trzeba mieć wiedzę, którą nie każdy posiada. I dobrze jest też sprawdzić wiosełko, co też nie jest możliwe w przypadku, gdy sprowadza się je np z drugiego końca kraju.

Awatar użytkownika
theDOPE
Posty: 186
Rejestracja: 26-08-2010 12:59

26-08-2012 17:19

Kupiłem swojego Deana za 250 pln, idealny stan, rozegrany, dobre ustawienie, a cena tak niska bo popierdywała. Oczywiście to nie ja się przejechałem na kupnie tej gitary, tylko sprzedający. Dolutowywując jeden kabel, sprzedałby mi ją przynajmniej 100 pln drożej ;)
ESP LTD EX400|Focusrite Scarlett 2i2

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

07-09-2012 11:29

wszystko ma swoje wady i zalety. Gdy mamy możliwość zobaczenia i ogrania używanej gitary to , wolał bym używaną kupić , na aukcjach może być różnie , dużo sprzętu sprzedają ludzie którzy nie wiedzą jak odpowiednio traktować sprzęt gitarowy. Kupując nową ma się świeże progi, nowe struny ( które przy używanej nie oszukujmy się przydało by się wymienić choćby ze względów higienicznych bo to tak jak by golić się czyjąś żyletką) a co do nie ustawienia gitary, to większość sklepów wyreguluje instrument na miejscu więc to nie jest żadnym argumentem;)

Tah
Posty: 1
Rejestracja: 07-09-2012 10:22

07-09-2012 12:34

Ja myślę, że przy wyborze gitary trzeba wziąć pod uwagę również to, że kiedyś sami będziemy chcieli ją sprzedać. I tu pytanie czy gitarę, którą kupujemy ktoś będzie chciał kiedyś od nas kupić? albo czy odzyskamy nasze zainwestowane pieniądze? Na pewno przed zakupem gitarę trzeba mieć w rękach. Brzmienie oczywiście jest ważne ale wygoda gry jest niesamowicie ważna. Na ww. brzmienie ma wpływ przecież wiele czynników: wzmacniacz, efekty, "paluchy"...

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

07-09-2012 15:05

Tah pisze:Ja myślę, że przy wyborze gitary trzeba wziąć pod uwagę również to, że kiedyś sami będziemy chcieli ją sprzedać. I tu pytanie czy gitarę, którą kupujemy ktoś będzie chciał kiedyś od nas kupić? albo czy odzyskamy nasze zainwestowane pieniądze? Na pewno przed zakupem gitarę trzeba mieć w rękach. Brzmienie oczywiście jest ważne ale wygoda gry jest niesamowicie ważna. Na ww. brzmienie ma wpływ przecież wiele czynników: wzmacniacz, efekty, "paluchy"...


co do odsprzedaży to słuszna uwaga, gdy ktoś zaczyna grać to ciężko będzie stwierdzić czy gitara jest wygodna dla niego w graniu, a ogrywanie ze znajomym który się zna też w tej kwestii nie pomoże bo dla każdego co innego jest wygodne

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

09-12-2012 15:28

Smart pisze: Gdy mamy możliwość zobaczenia i ogrania używanej gitary to , wolał bym używaną kupić , na aukcjach może być różnie )


Tah pisze:J Na pewno przed zakupem gitarę trzeba mieć w rękach.


kupiłem bez ogrania i oglądania w ciagu ostatniego roku ponad 100 gitar, naciąłem się dwa razy... wszytkie odsprzedałem i wszyscy którzy je kupili są na maxa zadowoleni :) wiec statystycznie można stwierdzić, z e granica błędu jest niska 1-2 procent... wiec to nie jest tak że koniecznie trzeba obejrzeć wiosło przed zakupem.

kupujemy-gitare-przez-internet-tylko-jak-t55760.html
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Smart
Posty: 187
Rejestracja: 06-09-2012 23:10

26-12-2012 12:48

ksantyp pisze:
Smart pisze: Gdy mamy możliwość zobaczenia i ogrania używanej gitary to , wolał bym używaną kupić , na aukcjach może być różnie )


Tah pisze:J Na pewno przed zakupem gitarę trzeba mieć w rękach.


kupiłem bez ogrania i oglądania w ciagu ostatniego roku ponad 100 gitar, naciąłem się dwa razy... wszytkie odsprzedałem i wszyscy którzy je kupili są na maxa zadowoleni :) wiec statystycznie można stwierdzić, z e granica błędu jest niska 1-2 procent... wiec to nie jest tak że koniecznie trzeba obejrzeć wiosło przed zakupem.

kupujemy-gitare-przez-internet-tylko-jak-t55760.html


odsprzedaż świadczy o tym że nie były chyba odpowiednie;) chyba że to czysty interes;)

Awatar użytkownika
ktym123321
Posty: 13
Rejestracja: 12-04-2012 13:58

24-01-2013 14:57

ale ciężko znaleźć urzywaną giare na którą akurat polujemy. np. ja rozglądam sie za urzywanym leworęcznym telecasterem squiera
Obrazek <---- CUSTOM RED (pickguard w szachownicę), ZOOM G3X, Obrazek, handmade distortion+

Sprzedam Roland Micro Cube! 250zł (do negocjacji)

Wróć do „Gitary elektryczne”