Maggster
Posty: 15
Rejestracja: 12-10-2012 20:10

28-10-2012 23:01

Witam! Chciałbym zakupić wzmacniacz do metalu w cenie do 1200zł. (MAX. 1500zł.) Chcę grać głównie metal, choć muszę przyznać, że mam słabość także do ballad, cóż nie można mieć wszystkiego. Najbardziej odpowiadałoby mi coś o brzmieniu Metalliki bo to właśnie Metallice gram najczęściej, ale także inne zespoły (Ironi, Black Sabbath, ogólnie raczej nie więcej niż Thrash i death metal. Piece które wpadły mi w oko to Marshall Valvestate, Peavey Bandit 112, Randall RX75D, oraz NAJBARDZIEJ Randal KH 75, tylko niestety ten ostatni kosztuje 1500zł. co dość mocno odrzuca. Bardzo proszę o opinie czy ktoś miałem styczność z tymi wzmacniaczami? Planuje grać głównie w domu choć czasem pewnie zdarzy się przy perce i wokalu. Gitara którą planuje do tego dokupić to ESP LTD EC 256. Z góry dzięki. Pozdrawiam!

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

28-10-2012 23:08

Bierz bandita, ten randall to kicha... A co do gitarki, to daruj sobie eltede, dopiero od serii 400 moim zdaniem nadają się do czegoś i poszukaj jakiegoś jacksona mij i będzie zajebisty zestawik.

No i oczywiście jeśli chcesz nauczyć się grać zainteresuj się ambitniejszą muzyką :)(tak musiałem).
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

amavet
Posty: 2
Rejestracja: 01-11-2010 19:13

11-11-2012 12:20

Przeczytałem na forum że poszukujesz wzmacniacza do 1200 zł. Za 1000zł mam na sprzedaż marshall'a 5212. Gram właśnie klimaty podobne do twoich - mettallica, motorhead ogolnie to sporo trashu i troche hardrocka i wzmak spisuje sie znakomicie. Do tych klimatów spisuje sie idealnie - nie potrzeba zadnych kostek ani nic zeby ukrecic takie brzmienie. Uważam, że jeżeli szukasz marshalla, to tylko starsze serie (te MG nie maja nic wspolnego z marshallem oprocz wyglądu).Wzmacniacz z lat 80, ma 50W (dwugłośnikowy, wiec tak jakby głowa+ kolumna 2x12) i jako że jest to tranzystor to pograsz sobie i w domu i na próbach. Także bedzie to inwestycja na dłuzszy czas :). Jak jesteś zainteresowany to pisz na gg - 6706568 myślę, że się dogadamy :)
Tutaj masz próbki nagrani tego wzmacniacza co ja mam, tylko ze w wersji 1 głosnikowej (moj ma 2 głosniki - pełniejsze brzmienie). Probkiz teog co pisze autor bez zadnych kostek.
http://www.youtube.com/watch?v=XNz9gPzIBww
http://www.youtube.com/watch?v=C-1U6c8l ... ure=fvwrel
P.S. Aha i dodam, że jest to wierne odwzorowanie Marshalla JCM 800 także wzmacniacz naprawde trzyma poziom :)

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 1000zł - 1500zł”