bryf22
Posty: 9
Rejestracja: 31-05-2013 14:26

23-10-2013 09:01

Witam, chciałbym się nauczyć grać utwór Hey - Desire
http://www.youtube.com/watch?v=QSirjKqx1L8
lecz nigdzie nie mogę znaleźć ani tabów, ani akordów, ani nawet żadnego coveru, który by pomógł mi rozpracować tą piosenkę i tutaj moje pytanie, czy mógłby ktoś ustalić, napisać do tego jakąś tabulaturę/ jakich akordów użyć lub cokolwiek ? :)

Awatar użytkownika
SV100
Posty: 437
Rejestracja: 17-02-2013 10:31

29-10-2013 18:17

Intro: A dur potem jest 8p5h8p5 7p5 potem jest C dur, D dur, A dur potem powtórka Jak zaczyna się mini solówka to w podkładzie jest coś takiego: 12 próg pozycja palców taka jak do G dur na 3 progu. slajd tej pozycji na 11 próg i bez zatrzymywania się na nim znowu na 12 próg potem C dur H dur A dur potem jest pod koniec mini sola C dur G dur i pozycja palców od G dur na 12 progu.
Zwrotka: To samo co na początku solówki czyli 12 próg ze slajdami. Jest taka przeplatanka trochę. Zaczynamy tak jak na początku solówki, potem znów jest to samo tylko zamiast C, H, A jest A, próg dalej to samo ułożenie palców i H. Te dwa motywy się przeplatają. Po zwrotce jest przejście, które wygląda tak: A próg dalej to samo ułożenie i H. Po zagraniu tego 3x są 3 akordy. C G D. Potem znów jest zwrotka.
Po zwrotce znów jest początek przejścia i zaczyna się refren. W refrenie jest najpierw pozycja G dur na 12 progu potem D grany na 10 progu potem znów pozycja G na 12 progu. Potem znów ta sama pozycja na 12 progu i następnie przesuwamy ją na 15 próg i na 10, czyli na D dur. Potem jest D C D. Potem D, dalej pozycja na 15 i na 12 progu.
Gramy to wszystko 2 razy ( Refren ). Po refrenie pozycja na 12 progu, potem na 10 potem C dur i H dur. Potem A dur C dur i D dur. A na 5 progu C na 8, a D na 10. Potem początek zwrotki w kółko. Potem C G D. Zwrotka, przejście do refrenu, refren, przejście do solówki. Znów początek zwrotki w kółko, potem 4x C G D
Obrazek Obrazek

Wróć do „Szukam opracowania”