michals231
Posty: 63
Rejestracja: 04-07-2021 13:23

12-09-2021 19:22

Drodzy znajomi gitarzyści,
Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Dorico lub jakie oprogramowanie jest najlepszym oprogramowaniem do notacji nuty dla gitarzystów klasycznych? - obejrzyj ten film: https://youtu.be/1rU6Sgtm1OU Pokażę Tobie, dlaczego „Dorico's Workflow” przenosi mnie na inny poziom szybkości i ułatwia mi życie? ☀️Proszę, ciesz się moim doświadczeniem, a ja życzę Tobie miłego tygodnia. Do zobaczenia następnym razem.

https://youtu.be/1rU6Sgtm1OU

Grzewho
Posty: 72
Rejestracja: 02-10-2017 22:40

12-09-2021 21:04

Niestety nie znam na tyle dobrze angielskiego, żeby zrozumieć na żywo. Jeśli jednak piszesz na polskim forum może przydałby się jakiś tekst. Mnie np. interesuje jaka jest przewaga tego programu nad guitarpro? Tylko nie odsyłaj mnie do filmu :).

Forumowicz
Posty: 207
Rejestracja: 07-09-2019 22:40

12-09-2021 21:28

Tłumacz coś nie pyknął :mrgreen:.
Uzasadnij, w czym ten program jest naj, naj... Porównaj z innymi.
I pisz po naszemu :mrgreen:.

michals231
Posty: 63
Rejestracja: 04-07-2021 13:23

13-09-2021 11:25

Grzewho pisze:Niestety nie znam na tyle dobrze angielskiego, żeby zrozumieć na żywo. Jeśli jednak piszesz na polskim forum może przydałby się jakiś tekst. Mnie np. interesuje jaka jest przewaga tego programu nad guitarpro? Tylko nie odsyłaj mnie do filmu :).



Hej hej, dzieki z odzew. To mnie bardzo cieszy! ;-) Komunikacja jest najwazniejsza. Na Youtube mozna wlaczyc napisy, ale rozumiem, ze w ojczystym jeyzku bylo by wygdoniej. Dla mojego usprawiedliwenia - jezyk angielski jest podobno Top 1 na YT i najpozniej jak zostanie wlaczona opcja dubbingu ;) jesli faktycznie tak sie stanie to operowanie jezykiem angielskim na tej platformie jest najbardzie przyszlosciowe.

Dorico dla mnie jest oszczednoscia czasu. (moze nawet 50 %). Oczywiscie nuty / taby same sie nie wklepia. To dziala podobnie jak we wszystkich innycg programach. Natomiast pisanie palcowan (lewa, prawa reka) funkcjonuje jak w edytorze tekstu a program sam w odpwiednim miejscu "montuje" wszystkie znaki. To dziala pieknie i szybko. Tego nie ma zaden inny software. Piekna rzecz dla gitarzystow! Nawet Guitar Pro, tego nie ma ktory jest faktycznie super programem.

michals231
Posty: 63
Rejestracja: 04-07-2021 13:23

13-09-2021 11:32

Forumowicz pisze:Tłumacz coś nie pyknął :mrgreen:.
Uzasadnij, w czym ten program jest naj, naj... Porównaj z innymi.
I pisz po naszemu :mrgreen:.


Dzieki za odzew! Juz sie robi. Z gory przepraszam ze nie ma polski znakow. Wybaczysz ;-) ?

Tak jak juz pisalem: Przede wszystkim oszczednosc czasu w kwestii wklepywania znakow. (moze nawet 50 %). Oczywiscie nuty / taby same sie nie napisza. To dziala w kazdym programie ktory uzywalem(Finale, Sibelius, Musescore, Notion, Guitar Pro, Dorico) podobnie. Natomiast pisanie palcowan (lewa, prawa reka) funkcjonuje jak w edytorze tekstu a algorytm sam w odpowiednim miejscu zapisuje znaki. To dziala pieknie i szybko. I dlatego wrocilem chetnie do produkcji nut i tabow. W innych softwareach to byla epopeja, meczarnia a na koncu i tak nuty wygladaly semi profesjonalnie. Tej opcji nie ma zaden inny program poza dorico. A szkoda, bo jakby Sibelius albo guitar pro ta opcje updatowali to pewnie bym wrocil jak ten syn marnotrawny.. Takze licze no ten firmy. Moze Musescore bym tez rozwazyl jakby tak to dzialalo jak w dorico! W konce jest za free.

Pozdrawiam!:)

Grzewho
Posty: 72
Rejestracja: 02-10-2017 22:40

13-09-2021 13:09

Fakt nie sprawdziłem, że w tym filmie można włączyć napisy. Aby się przekonać o wyższości programu trzeba by ściągnąć triala, jednak porównanie ceny z GP 300 do 2500 - trochę odstrasza :).

michals231
Posty: 63
Rejestracja: 04-07-2021 13:23

14-09-2021 21:41

Grzewho pisze:Fakt nie sprawdziłem, że w tym filmie można włączyć napisy. Aby się przekonać o wyższości programu trzeba by ściągnąć triala, jednak porównanie ceny z GP 300 do 2500 - trochę odstrasza :).


Fakt, sa znizki dla uczacy sie, lub nauczycieli, albo za udokumentowanie licencji innego software ale do 300 sie zejsc nie da..:)

Wróć do „Gitara i komputer”