Ec1n
Posty: 9
Rejestracja: 20-08-2017 20:58

19-11-2018 00:17

Szybkie pytanie, poproszę o plusy i minusy obu wzmaków oraz czy wiele daje ta jedna lampa w VS, który lepiej zabrzmi.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

19-11-2018 12:12

Porównujesz Cyfrę Modelową z Lampą. To tak jak byś się zapytał czy lepiej uczyć się jeździć na symulatorze czy w prawdziwym aucie - fakt w symulatorze możesz ustawić wiele modeli ale to nadal tylko symulacja. Tu masz to samo Code 100 pozwoli Ci poudawać wiele wzmacniaczy ale żaden nie będzie w 100% autentyczny. Podobnie da Ci też wiele wbudowanych efektów. Valvestate da Ci dużo węższe brzmienie a z efektów to chyba tylko disto i reverb. Za to, będzie ono dużo pełniejsze, bardziej realistyczne. Proponuję, żebyś trochę poczytał na czym polegają wzmacniacze modelowe (Code100), to już by Ci dużo dało w zrozumieniu różnic.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

19-11-2018 12:40

Fajna odpowiedź, ale nie prawdziwa:
1. VS 8080 nie ma distortion, ma 2 kanały: clean (normal) i overdrive (boost) - to jednak coś innego niż distortion, choć też przester
2. ma jeszcze reverb sprężynowy - to jest jedyny efekt w tym wzmacniaczu
3. to nie jest lampa, tylko hybryda, lampę ma na przedwzmacniaczu tylko, aczkolwiek słychać to i gra naprawdę całkiem ładnie, daje duże możliwości

To popularny sprzęt, powszechnie dość znany, można powiedzieć - klasyka.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

19-11-2018 14:00

Tak to jest lampa+tranzystor, chociaż imo i tak stoi to dużo wyżej jakościowo niż pełna cyfra modelowa. Co do Kanałów to zasugerowałem się tym, że na stronie sklepu podali "clean, distortion, super distortion", może błąd w opisie. Swoją drogą ludzie często mylą Overdrive z Distortion. Akurat na tym nie miałem okazji grać, także mam raczej słabe pojęcie. Na żywo to miałem okazję podpiąć się pod któregoś DSL, chyba 40C to mogło być. No ale to zupełnie inna półka cenowa, choć na moje ucho to wcale nie brzmiał jakoś rewelacyjnie. Może po dłuższym poznaniu by zyskał :-) , bo to była chwila dosłownie.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

19-11-2018 16:35

Karls pisze:Tak to jest lampa+tranzystor, chociaż imo i tak stoi to dużo wyżej jakościowo niż pełna cyfra modelowa.

Można zapytać, na jakiej podstawie wyraziłeś tę opinię, skoro chwile później napisałeś:
Karls pisze:Akurat na tym nie miałem okazji grać, także mam raczej słabe pojęcie.

I tu zdecydowanie masz rację.


Ec1n, rzuć sobie okiem na ten wątek. Tam się wypowiada gitarzysta, który na pewno z nas wszystkich ma najwięcej doświadczenia... :-)
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

19-11-2018 17:11

Karls pisze:Tak to jest lampa+tranzystor, chociaż imo i tak stoi to dużo wyżej jakościowo niż pełna cyfra modelowa.


Naprawdę... kolejny błędny osąd, oparty na braku wiedzy i doświadczenia, ale też na złych założeniach. Po pierwsze - skąd wiesz co się koledze podoba? A może jemu bardziej będzie pasowało brzmienie Code 100? I jeszcze piszesz, że na nim nie grałeś... no to na czym opierasz ocenę? Na "z tyłka wygrzebałem"? Pokory trochę kolego, pokory. Może najpierw poczytaj co inni piszą, potem radź. A jeśli nadal będziesz uważał, że VS8080 lepiej brzmi niż "cyfra modelowa" (co to jest w ogóle?), to spróbuj posłuchać jak na koncercie gra Satriani - on wprawdzie na widoku ma baterię wzmaków, ale z tyłu za nimi kabelek idzie do... Fractala :lol:
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

19-11-2018 17:12

Na pewno należy zapytać kogoś kto miał okazję chociaż parę tygodni na obu pograć, ale o takiego będzie ciężko.

Skąd takie moje zdanie? Miałem okazje więcej pograć na dwóch cyfrach, zdecydowanie mniej na lampie ale zawsze coś. Sam masz mniejszą wersję Marshalla code więc pewnie będziesz go bronił, ale ja też przez jakiś czas go miałem więc wiem na co go stać. Seria Code jest udana, fajnie się na tym gram, jedna z lepszych modelówek. Ale nadal to tylko model, czasem brakuje mu głębi brzmienia. VS8080 to tylko połowicznie lampa ale mimo to można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że wypadnie lepiej od pełnej cyfry tego typu. To nadal czysto abstrakcyjne założenie, zgadzam się, ale na pewno lepiej żeby kolega się zastanowił i osłuchał z oboma wzmakami, niż na hura wziął code, bo można sobie efekty pomodelować.

A porównywanie Code 100 do Fractala to jest już nieporozumienie trochę. To jak by porównywać symulator auta za kilkadziesiąt tysięcy, ze ścigałką z salonu gier.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

19-11-2018 18:00

W jednym poście piszesz:
Karls pisze:Akurat na tym nie miałem okazji grać, także mam raczej słabe pojęcie.

A chwilę potem:
Karls pisze:Sam masz mniejszą wersję Marshalla code więc pewnie będziesz go bronił, ale ja też przez jakiś czas go miałem więc wiem na co go stać.


Niezależnie od tego, czy skłamałeś w pierwszym, czy drugim przypadku poddaje to w wątpliwość rzetelność wszystkich Twoich wypowiedzi...

Jeżeli, jak piszesz grałeś na dwóch wzmacniaczach cyfrowych INNYCH niż Marshall, to jakim cudem ekstrapolujesz swoje wrażenia na produkt, którego w ręku nigdy nie miałeś? Zakładasz, że taka firma jak Marshall robi 100-watową głowę z paką 412 żeby jakiś amator mógł sobie poplumkać w zaciszu domowego ogniska?
Ech, Karls, weź na wstrzymanie... Ja nie bronię ani Marshalla, ani technologii modelowania brzmienia, tylko bronię rzetelności informacji, a w 90% Twoich wypowiedzi widzę sformułowania typu "podobno", "słyszałem, że", "według opinii internetowych" itp. Napisz tak: "Z moich kilkuletnich doświadczeń z tym sprzętem wynika, że...", a ja przestanę się czepiać.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Ec1n
Posty: 9
Rejestracja: 20-08-2017 20:58

19-11-2018 18:15

No dobra, a jak wygląda hierarchia tej serii valvestate? Może uda mi się kupić za podobne pieniądze lepszy wzmacniacz valvestate? po olx krążą różne numerki, często z dwoma głośnikami.

Ec1n
Posty: 9
Rejestracja: 20-08-2017 20:58

19-11-2018 18:29

Przydałoby się też wejście słucahwkowe, ale nie wiem czy to aż takie ważne

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

19-11-2018 18:40

jpk pisze:W jednym poście piszesz:
Karls pisze:Akurat na tym nie miałem okazji grać, także mam raczej słabe pojęcie.

A chwilę potem:
Karls pisze:Sam masz mniejszą wersję Marshalla code więc pewnie będziesz go bronił, ale ja też przez jakiś czas go miałem więc wiem na co go stać.


Niezależnie od tego, czy skłamałeś w pierwszym, czy drugim przypadku poddaje to w wątpliwość rzetelność wszystkich Twoich wypowiedzi...

Jedyne co mogę Ci poradzić, to żebyś jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytał moje wypowiedzi, bo dwa komentarze dotyczące innych wzmacniaczy jakimś sposobem zamotałeś sobie w jeden. Dalsze komentarze do mnie a nie dotyczące tematu tego postu proszę kieruj na PW, bo robimy tu niepotrzebny bałagan i przeszkadzam koledze, który poszukuje porady.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Ec1n
Posty: 9
Rejestracja: 20-08-2017 20:58

19-11-2018 18:49

Kłóćcie się na priv, Ja nadal potrzebuję pomocy xd

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

19-11-2018 23:01


Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 500zł - 1000zł”