iluminat7
Posty: 18
Rejestracja: 30-03-2022 16:06

30-03-2022 16:44

Witam, od dwóch lat do grania na gitarze elektrycznej używam kabla rocksmith podpiętego po usb do Macbooka , korzystając z Logic Pro X.
Głównie gram na słuchawkach oraz czasami podpinam przez jack do mojego wzmacniacza.
Moje pytanie do osób , które korzystały z takiej konfiguracji czy jeśli zamiast kabla rocksmith , kupiłbym interfejs do Macbooka to czy dźwięk z mojej dechy byłby lepszy.
Pytanie laika więc proszę o wyrozumiałość. Gram głównie dla siebie i domowników :)

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

30-03-2022 18:40

Z dechy gitara zawsze będzie brzmiała z dechy, natomiast czy zabrzmi to inaczej, czy lepiej, to już zależy. Zwykle brzmienie przy graniu przez tzw, interfejs, czyli de facto kartę dźwiękową zależy od programu, emulatora, którego używasz. Więc nie koniecznie uzyskasz lepsze brzmienie, bo sprzęt taki jak interfejs, mają być brzmieniowo neutralne i samo brzmienie jest kreowane w programie. We wzmacniaczach gitarowych jest zupełnie inaczej, tam stopnie wzmacniacza nie mają być przeźroczyste brzmieniowo, mają powstawać harmoniczne, zniekształcenia. Ale sam interfejs pewnie będzie lepszy od jakiegoś kabla rocksmith.

Wróć do „Gitara i komputer”