Willen
Posty: 5
Rejestracja: 06-02-2011 21:29

16-05-2013 20:56

Witam!

Chciałbym się zwrócić do was, drodzy forumowicze. Potrzebuję wzmacniacza z lekkim przesterem, jednak dalej mający opcję 'dopalenia' (ale to chyba zależy bardziej od kostki, prawda?).
Brzmienie jakie mnie interesuje to lekki crunch, fascynuję się barwą gitar hollow-body i pod nią chciałbym kupić wzmacniacz. Podoba mi się brzmienie Vox'ów, ale usłyszałem, że nowe wzmacniacze tej firmy brzmią zupełnie inaczej od tradycyjnego brzmienia. Nie jestem profesjonalnym muzykiem, więc nie szukam brzmienia za 10 tysięcy.
W wypadku kupienia głowy, kolumnę gitarową odłożę na później (najprawdopodobniej będzie to zestaw 2x12" lub coś podobnego i niedużego)

Pomożecie? :)

EDIT.
Najlepszym słowem które opisze moje wymagania to "Vintage". Stare, dobre brzmienie :). Odpadają Orange ze względu na cenę. Co sądzicie o tym headzie?

http://allegro.pl/bugera-v-55-hd-i3242749228.html

Awatar użytkownika
Oktawian
Posty: 208
Rejestracja: 19-05-2012 20:23

24-05-2013 07:41

Bugera to Behringer. Strasznie awaryjne wzmacniacze. Już lepiej zobacz te orange. http://allegro.pl/orange-tiny-terror-i3262219815.html Jeszcze stówa zostanie.
000 00 000 00000 0 0 00 000 0 00 0h0p0 00 000 0 000 0t0

Obrazek

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

25-05-2013 14:40

Willen pisze:Witam!
W wypadku kupienia głowy, kolumnę gitarową odłożę na później

Ale bedziesz mial ja do czego podlaczyc?

Uzywane widzialem nawet po 900zl, ale nie sa zbyt czesto.
http://allegro.pl/vox-night-train-nt15h ... 38843.html
Bardzo dobre beda do niego Celestiony G12H-30.

Laney 210 na Jensenach, nie sa najlepsze do tego wzmacniacza, ale nowe i 112 sa na slabszych.
http://allegro.pl/laney-vc-30-210-i3261123051.html

Bugera tez moze byc, do tej najlepiej glosniki Jensena, ale ktore to juz zalezy od tego ile dalej bedziesz chcial wydac.

Oktawian pisze:Bugera to Behringer. Strasznie awaryjne wzmacniacze.

Mnie sie jakos wzmacniacze Behringera nie psuja.

Beast92
Posty: 7
Rejestracja: 19-11-2012 18:38

26-05-2013 13:57

Ja ze swojej strony polecam serdzecznie Marshal Valvestate 8280 Bi-Chorus
Tak się składa, że chcę takowy sprzedać.
Stare dobre brzmienie Marshallowe na 2x12" głośnikach
Dużym atutem jest ilość różnych przestrów.
Na kanale czystym mamy guzik którym włącza się już lekki crunch, a nawet na cleanie jak sie mocniej podkreci gaina to lekki crunch juz jest
Na kanale przesterowanym mamy 2 distortiony z czego jeden jest totalnym crunchem, swietnym do grania muzyki jak np TSA. Drugi jest troche mocniejszy, ja uzywalem go do metalu
Oprócz tego wszystkiego jest pokrętło ktorym ustawia się barwe przestru, od mocno jasnego do bardzo ciemnego brzmienia.
Do tego wszystkiego masz wbudowany regulowany reverb, petle efektow oraz Chorus, z osobna regulacja na Cleanie i Przestrze.
Piec jest półlampowy, więc brzmienie na prawde ma zajebiaszcze.
Gorąco polecam,
Jesli jestes zainteresowany to 1300 i jest twoj

Slashuuu
Posty: 91
Rejestracja: 28-05-2012 18:14

09-07-2013 21:07

Beast92 pisze:Ja ze swojej strony polecam serdzecznie Marshal Valvestate 8280 Bi-Chorus
Tak się składa, że chcę takowy sprzedać.
Stare dobre brzmienie Marshallowe na 2x12" głośnikach
Dużym atutem jest ilość różnych przestrów.
Na kanale czystym mamy guzik którym włącza się już lekki crunch, a nawet na cleanie jak sie mocniej podkreci gaina to lekki crunch juz jest
Na kanale przesterowanym mamy 2 distortiony z czego jeden jest totalnym crunchem, swietnym do grania muzyki jak np TSA. Drugi jest troche mocniejszy, ja uzywalem go do metalu
Oprócz tego wszystkiego jest pokrętło ktorym ustawia się barwe przestru, od mocno jasnego do bardzo ciemnego brzmienia.
Do tego wszystkiego masz wbudowany regulowany reverb, petle efektow oraz Chorus, z osobna regulacja na Cleanie i Przestrze.
Piec jest półlampowy, więc brzmienie na prawde ma zajebiaszcze.
Gorąco polecam,
Jesli jestes zainteresowany to 1300 i jest twoj

Brzmienie pół lampowe , jedna lampa , normaalnie musi zajebiście brzmieć..
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

09-07-2013 21:35

bugera po 2008 roku znaczaco sie poprawila pod wzgledem jakosci. moze nie jest to kosmos ale zle juz za bardzo nie sa.
za niecale dwa k . widzialem na allego bugery robione pod tzw. vintage.
w tej cenie da sie tez upolowac heady marshalla i laneya.

co do combo... mozesz polowac na cos w rodzaju roland jc120. one maja niesamowity clean. kanal przesterowany to byle co ale jak kostke dokupisz to da rade. ale raczej nie jako dopalka tylko oddzielny samodzielny przester wspolpracujacy z cleanem.
w zasadzie mozesz tez kupic jakies combo lampowe stare, w zaplesnialej obudowie z dziurawym glosnikiem. wyjalbys z paczki, odkurzyl, ponaprawialbys jakies ewentualne drobne uszkodzenia i mialbys jedynego w swoim rodzaju heada vintagowego. np jakis stary vox. robienie glowy ze starego combo to zadna nowosc a moze ci sie spodoba. przeciez w vintagu nie trzeba miec bialego lsniacego plastiku jak w wystroju salonow apple'a albo w przypadku samych produktow apple'a. nie musisz wiec miec wszystkiego od nowosci. i jeszcze ta satysfakcja ze ocaliles swietnego wzmaka od zapomnienia i zniszczenia i masz takiego heada jakiego nikt inny nie ma..... cos pieknego.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 1000zł - 1500zł”