Mgms
Posty: 1
Rejestracja: 03-08-2022 21:45

04-08-2022 01:49

Dzień dobry, uwidziało mi się nauczyć gry na gitarze i szukam czegoś na start, ale z racji, że absolutnie się na tym nie znam, postanowiłem poprosić o pomoc.
Budżet do 1200zł (chociaż wolałbym wydać w okolicach 1000). Preferuję gitarę nową, ale jestem otwarty na jakieś propozycje gitar używanych.

Jestem osobą leworęczną, toteż prosiłbym o uwzględnienie w poleceniach tego, aby gitara była dla leworęcznych (rozważałem naukę gry "normalnie", ale zawsze, gdy miałem kontakt z gitarą, naturalnie łapałem ją tak jak leworęczni, więc tak będzie chyba dla mnie bardziej naturalnie).

Piosenki, które chciałbym zagrać (wiadomo, nie od razu, ale zamieszczam, żeby mniej więcej dać obraz temu, czego szukam):
Disenchanted - My Chemical Romance
Iris - The Goo Goo Dolls
Fake Plastic Trees i No Surprises - Radiohead
Wonderwall - Oasis
Wake Me up When September Ends - Green Day
Like Real People Do, Wasteland Baby, From Eden - Hozier
Dirty Town - Mother Mother

I prawdopodobnie wszystkie inne piosenki tych wykonawców + Myslovitz, Nirvana etc. ale to są główne piosenki, które mnie zainspirowały do nauki ;)

Mój wzrok na razie padł na Takamine GD10, ale lubię kupować najlepsze możliwe rzeczy w danym budżecie, więc chciałbym mieć więcej opcji od ludzi, którzy mają doświadczenie. W przyszłości chciałbym też kupić gitarę elektryczną. Właściwie to wciąż się waham, bo na gitarze elektrycznej mógłbym grać bez wzmacniacza lub na słuchawkach i nie przeszkadzać sąsiadom, ale chyba jednak jest więcej piosenek, które chciałbym umieć grać na akustyku, więc sąsiedzi będą musieli mnie przeboleć. Od razu dziękuję za wszelką pomoc!

Wróć do „Żłobek gitarowy (gitary, wzmacniacze, sprzęt)”