Awatar użytkownika
Eserin
Posty: 34
Rejestracja: 11-11-2013 14:36

26-03-2014 21:32

Witam! Otóż potrzebuje pomocy z doborem gitary 12-strunowej. Budżet mam ograniczony do tysiąca złoty.
Tak więc, poszukuje gitary o kolorze naturalnym lub podpalanym z pudłem dreadnought (Fajnie by było gdyby posiadał cutway) ale bez elektroniki. Temat piszę ponieważ nigdzie się nie doszukałem tej informacji na ten temat. Pozdrawiam!

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

28-03-2014 19:38

Nie ogrywałem w życiu żadnej 12stki, więc własnych spostrzeżeń nie potrafię podać, ale skoro nikt się nie wypowiada to wydaje mi się, że mogę przynajmniej doradzić za jakimi markami się rozglądać.

Standardowo jak to na tym forum się przyjęło, że polecane są Dowiny. Akurat Dowina posiada jeden model 12sto strunowy, a dokładniej D555- 12. Niestety nówka wychodzi troche poza Twój budżet, no i chyba nie robią wersji z cutaway, ale no ogólnie Dowiny warte polecenia. Gdybym kiedyś chciał kupić 12stke to na pewno jechałbym ograć właśnie ten model, dozbierał ewentualnie kasę, no i kupił jeśli by się spodobała.
Przeglądaj też allegro / tablica.pl i inne, może jakaś używana się trafi w fajnej cenie - zazwyczaj o 1/3 mniejszej cenie - jeśli oczywiście bierzesz używane pod uwagę.

Polecane też są gitary LAG, co prawda też najczęściej 6cio strunowe, ale wydaje mi się, że dwunastki też powinny być ok. Z tego co widzę w budżecie mieści się LAG T66 D12, więc też warto go wziąć pod uwagę.

W tym budżecie to są jedne z najlepszych marek jeśli chodzi o akustyki, więc za tym bym się rozglądał, poczytał co nieco, może ktoś dał jakieś ciekawe opinie na temat tych modeli w wersji 12sto strunowej("pogoogluj"), wyciągnął wnioski i leciał ograć gdzieś. :)

A najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się do jakiegoś salonu i ogrywać wszystkie 12tki jakie są w sklepie, wtedy miałbyś już jakieś pojęcie na temat brzmień, jakości wykonania itp
Obrazek Dowina D111 LE

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”