angus313
Posty: 31
Rejestracja: 21-08-2013 11:26

15-02-2014 22:52

Siema chcialbym kupic EHX Crying Tone, ale nie wiem czy to ma jakies wady/zalety itp. Co ogolem uwazacie o tym efekcie? Ma ktos i chce cos powiedziec o niej? Zapraszam do komentowania i wyrazania swojej opini. Pzdr

link: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e ... x-cry-tone

Lookasz
Doradca
Posty: 570
Rejestracja: 25-01-2011 14:42

15-02-2014 23:13

czym argumentujesz chęć kupna takiej kaczki?

Moim zdaniem nie jest za dobry pomysł, w pedalboardzie nijak się nie sprawdzi, jak sama kaczka na ziemi też będzie latać byle gdzie, ani tego przykleić się nie da do podłoża... Sam pomysł z brakiem potenjometru nawet fajny ale kaczka musiałaby mieć jakąś podstawkę. Bez tego moim zdaniem bezużyteczna.

angus313
Posty: 31
Rejestracja: 21-08-2013 11:26

15-02-2014 23:21

Lookasz pisze:czym argumentujesz chęć kupna takiej kaczki?

Moim zdaniem nie jest za dobry pomysł, w pedalboardzie nijak się nie sprawdzi, jak sama kaczka na ziemi też będzie latać byle gdzie, ani tego przykleić się nie da do podłoża... Sam pomysł z brakiem potenjometru nawet fajny ale kaczka musiałaby mieć jakąś podstawkę. Bez tego moim zdaniem bezużyteczna.


argumentuje tym ze podoba mi sie brzmienie. fajne uniwersalne, nie gubi sie na przesterach a przynajmniej tak slysze na yt i w komentarzach na stronach. ma opcje fajnych trickow brzmieniowych dzieki temu ze wybieramy kalibracje. kwestia podstawki jest zalatwiona bo wystarcza gumowa podstawka ktora jest dołączana a jak nie to mozna handmade pocisnąc. a pedalboardu nie mam a nawet jesli bym juz mial to bym ja podłączał i tak jakoś bliżej na podlodze normalnej jakby tak z wygody po prostu.

StaryLysyMaciej
Posty: 4
Rejestracja: 05-01-2015 21:44

03-05-2015 20:22

Kupilem to cudo techniki 2 dni temu nowiutkie za pol ceny od kolesia, który wprost powiedzial, ze mu nie podeszlo.

FUNKCJONALNOSC:

Rzeczywiscie jest tak, ze lata po podlodze jak przyslowiowy Zyd po pustym sklepie. Ucieka zarówno spod nogi w momencie jak chcesz postawic stope – w przod, na boki, skreca się itd. wiec masz wrazenie, ze szukasz noga tej kaczuszki co bardzo przeszkadza w graniu w domu i mysle ze wrecz uniemozliwia granie na scenie. Jeżeli już postawisz noge, to troche jezdzi, wiec masz taka „mala deskorolke” pod jedna noga, co również nie poprawia komfortu grania. Ponieważ to urzadzenie jest bardzo czule na zmiany pozycji (wyjasni się na fotkach dlaczego) bardzo to przeszkadza w wydobyciu z niego tego, do czego zostalo zbudowane. Nie poddalem się latwo, dalem ustrojstwu i sobie jeszcze jedna szanse i zamowilem specjalna podstawke za dodatkowe 60 zlotych. Czekam na dostawe. Być może zadziala (w koncu ja zbudowano wlasnie po to, żeby uratowac sprzedaz tego cuda – tak mysle). Nie mam bladego pojecia czy z podstawka uda się to to zamontowac na pedal boardzie.
Tutaj link do podstawki:

http://www.thomann.de/gb/electro_harmon ... cradle.htm

Gdybym miał porownywac z tradycyjna kaczka mechaniczna to jest mniej wiecej tak, jak z graniem w strzelanki na kompie i na lapku: zamiana myszki na touchpada. Trzeba się nauczyc. Dla jednych jest to frustrujace dla innych zbawienne. Urzadzenie jest wrazliwe i nawet nadwrazliwe. Kazde przechylenie do przodu (od poziomu) powoduje jego wylaczenie. Nawet gwaltowne zdjecie stopy (rozhustanie). Czyli jeżeli masz na nim stope to możesz go niechcacy wylaczyc i tego nie zauwazyc (swiecace logo EHX masz pod stopa) i „tylko” uslyszec…wiec ciezko grac gdy raz jest wlaczone a raz nie. Ale to być może jest dlatego, ze po pierwsze mam tego wah wah dopiero 2 dni i jeszcze go nie opanowalem oraz nie mam podstawki. Oczywiście producent zaleca kazdorazowa kalibracje do podloza na którym gramy.
Czy daje to tak wielka przewage nad tradycyjnymi mechanicznymi kaczkami? Sami sobie odpowiedzcie.

BRZMIENIE:

Pozytywnie na plus. Wielu uzytkownikow sobie chwali jego mozliwosci. Ale oczywiście ponieważ jeszcze nie opanowalem tego cuda nawet w stopniu dostatecznym (z powyzszych przyczyn) wiec ja nie daje rady wycisnac tego, co można uslyszec w reviews na YT.

Dla ciekawskich fotki „co jest w srodku” i „jak to dziala”.

Wróć do „Wah Wah”