blancik
Posty: 41
Rejestracja: 27-10-2012 12:25

26-11-2012 21:16

Witam, jestem początkującym gitarzystą mam gitarkę Yamahę EG112 i piecyk marshalla MG15CD, chciałbym kupić jakiś efekt do rocku, bluesa coś z tych brzmień, jaki mam wybrać?
Chcę do 250zł może być używany, a może jakiś uniwersalny cyfrowy?
Doradźcie coś :)


Co myślicie o czymś takim np http://allegro.pl/procesor-gitarowy-mul ... 22114.html

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

26-11-2012 21:31

Ogólnie mógłbyś przemyśleć zmianę pieca z tego Marshalla, chyba, że naprawdę nie narzekasz i podoba Ci się on. Ja zamiast efektu dołożyłbym tę kwotę na kupienie fajniejszego pieca, bo te tanie Marszałki różnie grywają ;)

Jeśli jednak chcesz kostkę do blues'a, to polecam Ci wszelakie kopie Tubescreamera. Zastanów się, czy chcesz coś droższego (pełnia Twej kwoty), czy może zadowoli Cię jeden z mniej znanych a bardzo dobrych przesterów (kliknij w nazwę): Joyo/Harley Benton Vintage Overdive, Digitech Bad Monkey, Digitech Screamin' Blues czy w ostateczności coś z Behringerów, np. Behringer VIntage Tube Overdrive lub Behringer Blues Overdrive - jednak ludzie mają o tych ostatnich różne opinie (głównie co do trwałości).
Polecam też Biyangi, które mają 3-pozycyjny przełącznik trybu (więcej brzmień) i są trochę lepsze niż Joyo/HB - tu szukaj modelu OD-10 Max Driver, aktualnie nie ma ich na allegro, ale niedługo powinny znów się pojawić.

Poleciłem Ci efekty w kostkach, analogowe, bo dobry przester nie jest cyfrowy, zazwyczaj wtedy traci on swą barwę - multiefekt nadrabia raczej ich ilością. Akurat nie znam tego, który poleciłeś, ale w tej cenie może znalazłoby się coś fajniejszego, najpopularniejsze są Line6 Pocket POD czy Zoom G2.

blancik
Posty: 41
Rejestracja: 27-10-2012 12:25

26-11-2012 21:42

No właśnie co do Line6 Pocket POD czy Zoom G2, warto to kupić?

a co do pieca to jaki polecacie aby wymienić?
Tylko mi nie piszcie o jakiś za 1500zł bo tyle nie wydam bo nie mam, gram w domu więc, aż tak duży mi nie potrzebny.
Cos z używanego może być
Ostatnio zmieniony 26-11-2012 21:46 przez blancik, łącznie zmieniany 1 raz.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

26-11-2012 21:57

blancik pisze:No właśnie co do Line6 Pocket POD czy Zoom G2, warto to kupić?

a co do pieca to jaki polecacie aby wymienić?
Tylko mi nie piszcie o jakiś za 1500zł bo tyle nie wydam bo nie mam, gram w domu więc, aż tak duży mi nie potrzebny.
Cos z używanego może być


Hmm, w kwestii multiefektu - możesz na tym spokojnie grać nawet ZAMIAST pieca (np. zanim uzbierasz na coś lepszego). Albo podłącz gitarę do kompa i tam szalej. Jednak w multiefekcie możesz odczuć cyfrę - przestery i ogólnie brzmienie nie będzie tak naturalne. Od Ciebie zależy co Cię kręci, na multi jest zabawa z brzmieniami, na początek jak znalazł.

Piecyka nie musisz zmieniać, ale, jak pisałem, on nie zachwyca. Napisz może jaki masz budżet, wtedy powiem Ci jakie masz opcje. Jakie gatunki chcesz grać na piecu? Do czegoś mocniejszego niż blues i rock też ma się nadać? Clean również jest ważny?

Ogólnie nie śpiesz się, musisz to przemyśleć. Grać możesz też przez kompa np. pod Amplitube czy Guitar Rig, a zamiast multiefektu zbierać na piec.

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

26-11-2012 21:59

Jezeli bys sprzedal wzmacniacz to z tym co na efekt moze by starczylo na
http://allegro.pl/behringer-gmx-110-v-t ... 81688.html
Bedziesz mial kilka analogowych brzmien, a do tego cyfrowe efekty.

blancik
Posty: 41
Rejestracja: 27-10-2012 12:25

27-11-2012 16:10

mogę przeznaczyć 200zł + to co bym dostał za swój piecyk..
a wlasnie jak podlaczyc swoj piecyk pok kompa?
podlaczylem pod wejscie na nim "CD in & Emulated line out" ale strasznie cicho w nim słychać cokolwiek.... co jest nie tak?

Wróć do „Distortion / Overdrive”