arnold4
Posty: 62
Rejestracja: 27-12-2012 21:36

27-01-2014 23:11

Jako, że mam już trochę kasy uzbieranej zastanawiam się nad zakupem jakieš gitary akustycznej, na której bym ćwiczył, grał jakieś ballady(sting, the beatles, clapton etc.) i mógł ją ze sobą zabierać w podróż(no bo wiadomo,że wzmaka nie będę targał).
Dysponuję kwotą do 900 zeta ( do 1000 mogę dołożyć), szukam gitary z cutway(czy jak to się zwie), mogą być używki, ale dobrze by było jakbym miał jak ograć.
Proszę o propozycje.
Obrazek Obrazek

Marshall VS8080 + Jackson sdk2 + Metal muff

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

27-01-2014 23:44

Popatrz na dowiny,lagi, alvarezy. Nie podpasowały mi tanglewoody i chwalone takaminy. Pierwsze w swojej klasie są słabo wykonane a drugie z tępym basem ( jak dla mnie).

arnold4
Posty: 62
Rejestracja: 27-12-2012 21:36

28-01-2014 22:28

Obrazek Obrazek

Marshall VS8080 + Jackson sdk2 + Metal muff

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

29-01-2014 00:48

Kapodaster to o wygodę chodzi. Ja szukam takiego żeby nie zajmował miejsca od spodu, żeby reką można było wjechać.
Gitara - tu ci akurat super doradzę. Tylko Dowina - za 1-50 ale bez cutawaya kupisz. Ale z cutawayem i elektroniką to 1600 zł. Tylko że ta gitara jest o niebi lepsza niż pozostałe. Kto tego nie rozumię to mówię, Wypeprzyłbym za okno wszystkie gitary a Dowinę bym wziął. Jak można jeszcze powiedzieć. Ina po 10 sekundach ogrywania wie się że to jest super sprzęt. Ona zupełnie inaczej się ją czuje. To jest zupełnie odmienne wrażenie wziąć girarę w ręke inną za 1 tys czy 2 tys a wziąć Dowinę. Dowina nie posiada wad. Żadnych. W dodatku można wziać w ciemno.
Jeszcze raz - Dowina = Mercedes, inna gitara = fiat. Już więcej nie da się wyrazić. Chyba że ktoś się nie zna i uwaza że wszystkie gitary sa takie same a tylko różnią się tym że jedna jest czerwona i druga czarna. A jak ktoś wieże gitara potrafi być dużo lepsza od innej, rozumie to, to niech wie że tu tak jest i to wyraźnie.

arnold4
Posty: 62
Rejestracja: 27-12-2012 21:36

29-01-2014 14:53

Tak, tylko z dowinami jest taki problem, że nie ma ich gdzie ograć(jestem z Dolnego Śląska, we Wrocławiu nie mają), a wolałbym najpierw potrzymać w ręce i pograć, bo np okaże się, że dla mnie jest niewygodna do grania, mimo, że to świetny instrument.
Obrazek Obrazek

Marshall VS8080 + Jackson sdk2 + Metal muff

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

29-01-2014 22:37

Podzwoń. U mnie w Radomiu są najtańsze. Ograłem. Fantastico. !!
Jak nie znajdziesz to bierz przez neta. Zawsze masz prawo wymiany, zwrotu. To prawo jest przestrzegane. Stawiam w ciemno że przyślą ci lux gitarę.
Bo w tej gitarze jest coś tajemniczego. jakieś czary chyba. W niej znać rękę mistrza. Po 5 sekundach ogrywania śmieje się gęba człowiekowi. Więc stawiam ze pierwszy egzemplarz będzie super. Klikaj w ADA Shop w Warszawie i śmiało do koszyka.
Ona , koro napisałem że jest super, to się rozumie, że jest cholernie wygodna do grania. Do kazdej ręki. Jest jak masełko wszystko. Mięciusio chodzi. Głośno, pięknie. Mówię z pełnym przekonaniem. Dzyń do drzwi, kurier z paczką. Dowina z Warszawy. Płacisz. Rozwijasz paczkę, otwierasz pudełko. Stroisz, łapiesz parę akordów. Pykasz parę solówek. I co się dzieje ?? !! Łapiesz za telefon i wydzwaniasz do kumpli żeby się chwalić :"ale k..de sprzęciacho kupiłem. " Kumple przychodzą. Łapią parę akordów i co mówią? Ooo!! Tgo jest gitara. Za tą kasę? Niemożliwe. Też se kupię.
Zobaczysz, co do drobiazgu tak będzie. Dowina nawet za 1000 zł jest tak samo dobra jak gitary po 7- 12 tys co ogrywałem w Niemczech. Sam się boję że zdrożeją. Bo Furchy czeskie są droższe - też zresztą ideał gitarka. Ale Furch to stara firma a Dowina nowa. Więc jeszcxze nie za drogo.
Tak wi ęc kup, pograj i napisz tu czy miałem rację.
A póxniej jeszcze wiedz że mimo, że ona wydaje sie super idealna, to jeszcze można podregulować żeby była jeszcze lepsza. Choroba. Jeszcze trochę to akustyka zrobią co sam gra. Tylko się będzie palce przylepiać i same będą grać. Zamawiaj i chwal się tu.

malok
Posty: 23
Rejestracja: 02-06-2012 15:16

04-02-2014 19:57

andrzej61 pisze:Podzwoń. U mnie w Radomiu są najtańsze. Ograłem. Fantastico. !!
Jak nie znajdziesz to bierz przez neta. Zawsze masz prawo wymiany, zwrotu. To prawo jest przestrzegane. Stawiam w ciemno że przyślą ci lux gitarę.
Bo w tej gitarze jest coś tajemniczego. jakieś czary chyba. W niej znać rękę mistrza. Po 5 sekundach ogrywania śmieje się gęba człowiekowi. Więc stawiam ze pierwszy egzemplarz będzie super. Klikaj w ADA Shop w Warszawie i śmiało do koszyka.
Ona , koro napisałem że jest super, to się rozumie, że jest cholernie wygodna do grania. Do kazdej ręki. Jest jak masełko wszystko. Mięciusio chodzi. Głośno, pięknie. Mówię z pełnym przekonaniem. Dzyń do drzwi, kurier z paczką. Dowina z Warszawy. Płacisz. Rozwijasz paczkę, otwierasz pudełko. Stroisz, łapiesz parę akordów. Pykasz parę solówek. I co się dzieje ?? !! Łapiesz za telefon i wydzwaniasz do kumpli żeby się chwalić :"ale k..de sprzęciacho kupiłem. " Kumple przychodzą. Łapią parę akordów i co mówią? Ooo!! Tgo jest gitara. Za tą kasę? Niemożliwe. Też se kupię.
Zobaczysz, co do drobiazgu tak będzie. Dowina nawet za 1000 zł jest tak samo dobra jak gitary po 7- 12 tys co ogrywałem w Niemczech. Sam się boję że zdrożeją. Bo Furchy czeskie są droższe - też zresztą ideał gitarka. Ale Furch to stara firma a Dowina nowa. Więc jeszcxze nie za drogo.
Tak wi ęc kup, pograj i napisz tu czy miałem rację.
A póxniej jeszcze wiedz że mimo, że ona wydaje sie super idealna, to jeszcze można podregulować żeby była jeszcze lepsza. Choroba. Jeszcze trochę to akustyka zrobią co sam gra. Tylko się będzie palce przylepiać i same będą grać. Zamawiaj i chwal się tu.



Chyba Ci Ada music płaci prowizję za te dowinową reklamę. Przesadzasz z pochwałami, że Dowina to mercedes i dorównuje gitarom z wyższej półki. Jest dobra w swojej cenie, ale nie jest tak, że kupujesz Dowina za 1 tyś a dostajesz gitarę w brzmieniu za 3-4 tyś. Mam Dowine kupioną przez net od Słowaków i odradzałbym zakup bez ogrywania, przysłali mi gitarę, która brzęczy i nadaje się do lutnika. Jeśli wydaję się 2 tyś. to powinna być wyregulowana. Lutnik to nie piekarz, że jest w każdym mieście. Można posłuchać jak brzękoli moja Dowina http://www.youtube.com/watch?v=ROJ27ejbVsI Teraz bym kupił najtańszego Furch-a niż średnią Dowinę.

Mr0K
Posty: 14
Rejestracja: 30-08-2011 16:11

04-02-2014 20:23

Sorry za offtop, ale muszę napisać, że odnoszę podobne wrażenie co do postów andrzej61. Wkrótce wybieram się do czechowic do ady ograć kilka dowin z 'dolnej' półki. Może nawet ze sobą jakąś zabiorę.

andrzej61
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2009 22:01

08-02-2014 14:23

No to jak pojedziesz to sam zobaczysz czy mi płacą czy nie.
Przysłali. To nie umiesz sobie ustawić? to proste jest. I nic nie będzie brzęczeć. Opisów pełno jest na necie. Na Mayones stronie jest. Onio elektryki robią gitary. I ustawia się.
Ja mówię jak jest. W Radomiu w sklepie ograłem i wstrząsnęło mną.

Awatar użytkownika
matsli1
Posty: 127
Rejestracja: 22-02-2013 21:34

08-02-2014 22:26

widzę ze jest temat z dowinami ...
a wiec po 1 szczerze polecam :D solidne wiosła , miałem D111 i mimo ze to był najtańszy model z dowiny to brzmienie niesamowite no ale niestety musiałem się jej pozbyć ;/
teraz znów chce kupić tyle ze znalazłem dowine D333 LE i pytanie takie czym dokładnie się rożni model D111 LE od D333 LE ? bo różnica w cenie to prawie 400 zł .
Obrazek

Vintage V6 ICON - pickupy Fender American Stratocaster AlNiCoV

Awatar użytkownika
rzech
Posty: 285
Rejestracja: 25-02-2013 12:57

08-02-2014 22:38

Pasuje jak ulal do twoich wymagan

Obrazek

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”