Gitareek
Posty: 3
Rejestracja: 01-12-2020 22:36

02-12-2020 22:48

Witam Wszystkich ! :)

Przymierzam się do kupna gitary akustycznej/elektroakustycznej utwory, które głównie gram to Fingerstyle. Przez cały czas grałem na YAMAHA z 43mm, teraz chciałem się uzbroić w trochę lepszy sprzęt. Bardzo podobają mi się gitary z litym świerkiem na topie :) Strasznie fajnie jak bas nie dominuje aż w takim stopniu i do tego Grand Auditorium/Grand Concert + Cutaway. Dlatego też wybrałem dwie gitary, które mogą spełnić moje oczekiwania: IBANEZ ACFS580CE-OPS (ciekawi mnie ta elektronika) oraz FURCH BLUE GC-SW z L.R Baggs stage lub bez. Niestety moje obawy, to szerokość gryfu w tych gitarach. Co prawda gram fingerstyle, ale na dość wąskim gryfie (ciekawe), nie odczuwałem jakiegoś dyskomfortu, ani niestety nigdy nie ogrywałem gitary z szerszym gryfem prócz gitar klasycznych, w których gryf mi się nigdy nie podobał. Niestety aktualnie nie mam możliwości pójścia do sklepu i ogrania powyższych modeli oraz innych z szerszym gryfem. Przymierzam się do kupna gitary przez internet czego się boje, ale można zwrócić w przeciągu 30 dni. Czy ktoś z tutaj obecnych może mi coś powiedzieć o powyższych gitarach lub przesiadce z 43mm na 45mm ?

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

03-12-2020 16:19

Ja wolę 45mm.
Ibanez jest bardzo zgrabny chociaż o ile pamiętam ma ciut grubsze pudło niż standard GC. Fajna gitara. Dobrze wykonana. Czy dźwięk jest klasy 5kzł hmmm. Nie grałem na niej przez pickup. Grałem na podobnym systemie, może to to samo, Shadow i nie byłem zachwycony.
Furch to furch. Specyficzne, bardzo skromne wykończenie czasem wydaje się świetne a czasem godne niższej półki. Gitara głośniejsza z mocniejszym basem. Dźwięk jest furchowy. Wiele osób się zakochuje. Niby też 45mm a wydaje się szerzej. LR bags jeśli chodzi o UST to jedno z lepszych rozwiązań. Można też pokusić się o rozbudowę systemu na bazie element do anthem itp. Furch można też zamówić z inną elektroniką pod siebie. Przynajmniej kiedyś tak było.

Gitareek
Posty: 3
Rejestracja: 01-12-2020 22:36

03-12-2020 17:20

Właśnie nie rozumiem, dlaczego do tej półki cenowej nie robią L.R Baggs anthem w gitarach, jak to nie jest dużo droższe od L.R Baggs stage pro.
No niestety w moim przypadku jednak trudno jest mi wybrać, bo Furch z demo i próbek na stronach bardzo mi się podoba, ale mam ogromne obawy co do gryfu 45mm. Chyba bez ogrania ich nic się nie wymyśli :P

Nie widzę nigdzie na stronach polskich możliwości wyboru elektroniki do gitary.

Tutaj o ile się nie mylę jest nagranie Ibaneza bez podłączenia: https://www.youtube.com/watch?v=BbD2M1w ... yaMaruyama

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

03-12-2020 19:37

Bo nie wszyscy potrzebują/ wolą Anthem?

Nagranie to nagranie jaka mocno bym się do niego nie przywiązywał.

Dlaczego nie kupisz 43mm jeśli Ci pasuje?

Gitareek
Posty: 3
Rejestracja: 01-12-2020 22:36

03-12-2020 19:49

Chodzi mi o to, że w ogóle w tej półce cenowej nie znalazłem tej elektroniki w żadnej gitarze elektroakustycznej.
Bo strasznie mnie ciekawi szerszy gryf i to że w Fingerstyle większość raczej stosuję szersze gryfy i mniejsze pudła. (pewnie nie bez powodu)

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

03-12-2020 20:28

To chyba jasne. Szerszy gryf bo pakujesz palce między struny a mniejsze pudło aby grała średnica i wygodniej trzymało się gitarę przy różnorodnej pracy prawą ręką.

Wróć do „Gitary akustyczne i klasyczne”