mrcrowley1
Posty: 2
Rejestracja: 29-04-2014 16:19

29-04-2014 16:32

Witam
Mam takie pytanie, gram tylko na przetworniku mostkowym jest to stockowy humbucker z rozlaczanymi cewkami, i potencjometr tonu od niego trzeszczy i ogolnie jest tragiczny i tu takie moje pytanie czy ja moge sie tego potencjometru pozbyć? Odlutować i zlutowac z dalsza częścią kabla?
Tu nie chodzi o wymiana potencjometru tylko o pozbycie sie go kompletnie, i jeśli można to prosze mi napisać, jak to bedzie działać czy bez tego potencjometru bedą jakies wieksze szumy, bądź druga ważna rzecz, jak ten ton wtedy bedzie sie zachowywał? tak jakby skrecony na full czy minimum czy wogole jeszcze jakos tak polowicznie?
A drugie pytanie mam takie mianowicie z tego co sie doczytałem to jesli gitara szumi jesli sie nie dotyka zadnego jej metalowego elementu jest to wina uziemienia i wytlumienia. Opłaca sie ta gitare jesli jest na humbuckerach ale z rozlacznymi cewkami wyekranować folią miedzianą? Gitare rozkrecałem i wynika z tego ze jest ona uziemiona, jest podciagniety kabel do mostka i przylutowany do jacka ale gitara szumi, wiec co jest tego powodem?
To jest tania gitara dlatego ja skazałem na testy:D
Także w miare wiedzy proszę o pomoc i z gory dziekuje :D

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

29-04-2014 16:37

Możesz; po prostu go wywal z obwodu, pooglądaj schematy na seymourduncan.com -> support -> wirings. O szumach wiem niewiele. Sam mam H+H i przyszumia lekko, może niedługo będę foliować.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

mrcrowley1
Posty: 2
Rejestracja: 29-04-2014 16:19

29-04-2014 17:11

Nie moge tam znalesc moje polaczenia, najbardziej podobne jest tutaj

Kod: Zaznacz cały

http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/schematics.php?schematic=2h_1v_1t_3w_1pp

Ale tutaj push pull jest na volumie na u mnie na tonie.
Jesli zle na to patrze to moglby mi tu ktos dac link do tego ktore jest moje polaczenia bo zapewne sie znacie na tym lepiej niz ja
tu link do schematow polczen
http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/

tomaszG
Posty: 1277
Rejestracja: 22-11-2012 22:19

29-04-2014 20:13

Pytanie, czy potrzebny jest ci potek tone, jeżeli nie to wstaw w to miejsce mini przełącznik za 1,50 i po kłopocie.

Wróć do „Elektronika gitarowa”