Japupcio
Posty: 12
Rejestracja: 13-11-2018 21:29

28-06-2019 22:51

Witam. Chciałbym zakupić Ammoon Ap-09 Nano Looper. Niestety jestem kompletnie nieobeznany w temacie efektów gitarowych. Więc stąd moje pytanie. Co jeszcze muszę kupić do tego efektu? Moja gitara to Schecter Demon 6 a wzmacniacz Boss Katana 50. Efekt zamierzam zamówić z Chin ponieważ tam mam go za 130 zł a na allegro za około 200. Więc co jeszcze potrzebuję? Proszę o pomoc, chciałbym dobrze zacząć przygodę z efektami :) z góry przepraszam bo nie znam się na forach, więc przepraszam jeśli umieściłem ten temat w złej kategorii czy coś. Oczywiście jeśli macie jakieś lepsze propozycje looper'ów to chętnie posłucham ale ostrzegam, że nie mam zbyt dużych możliwości jeśli chodzi o pieniądze. Chciałbym się zmieścić w 200-250 zł.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1791
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

28-06-2019 23:22

Pytanie zasadnicze: czy wiesz co to jest i do czego służy looper? Czego od niego oczekujesz i dlaczego wybrałeś go jako pierwszy efekt (o ile w ogóle looper można nazwać "efektem")?
Jeśli chodzi o ten konkretny model, to mam około roku, używam bardzo intensywnie i jestem bardzo zadowolony. Co jeszcze musisz kupić? Zasilacz 9V z plusem na wierzchu i dodatkowy kabel gitarowy. Zasilacz musi być dobrej jakości, bo sam looper słabo odfiltrowuje zakłócenia, najlepiej kupić od razu coś dobrego i dysponującego większym prądem, bo to zwolni Cię od kupowania kolejnych zasilaczy do następnych efektów, wystarczy kabelek rozgałęziający.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Japupcio
Posty: 12
Rejestracja: 13-11-2018 21:29

29-06-2019 08:44

Tak, wiem czym jest looper i do czego służy. Jeśli chodzi o kabel to Jack-Jack? Mówiąc porządny zasilacz masz na myśli jakiś konkretny model? Jeśli tak to podaj.

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1791
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

29-06-2019 09:24

Kabel, oczywiście jack-jack. Katana 50 niestety nie ma pętli, więc jesteś skazany na proste podłączenie gitara -> looper -> wzmacniacz, co drastycznie ogranicza Ci możliwość korzystania z wbudowanych we wzmacniacz efektów wymuszając konieczność wykorzystania tylko jednego ustawienia do wszystkich nagranych ścieżek. Solówki z przesterem do podkładu z chorusem na tym nie zrobisz. Dlatego właśnie pytałem, czy jesteś pewien, że looper chcesz mieć jako "ten pierwszy".
Jeden z lepszych filmów prezentujących możliwości loopera masz tutaj, tylko ten kolega ma dość rozbudowaną podłogę...
W kwestii zasilacza - mam 5 różnych w standardzie 5,5/2,1 z czego dwa powodują buczenie, jeden generuje pisk o dosyć wysokiej częstotliwości, a dwa pozostałe sprawdzają się znakomicie. Dla ścisłości dodam, że oba dalekowschodnie... :-) U mnie najlepiej sprawdza się ten model.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Japupcio
Posty: 12
Rejestracja: 13-11-2018 21:29

29-06-2019 10:02

O jej. Nie wiedziałem, że looper tak ograniczy możliwości wzmacniacza i nie skorzystam z wbudowanych efektów.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

29-06-2019 13:38

Japupcio pisze:O jej. Nie wiedziałem, że looper tak ograniczy możliwości wzmacniacza i nie skorzystam z wbudowanych efektów.


Weź to na logikę. Wpinasz looper za gitarą, czyli na looperze nagrywa się dźwięk gitary. W piecyku ustawiasz jakiś efekt i coś grasz, efekt "przerabia" Ci dźwięk z gitary. Włączasz podkład nagrany w looperze i co się dzieje? Wchodzi on w piec i "przerabia" Ci go ten sam efekt, bo taki masz ustawiony. Dlatego looper ustawia się "za efektami" - wtedy nagrywasz sobie podkład na looperze z jakimś ustawieniem efektów, a potem włączasz go i taki idzie w piec, do tego grasz na gitarze z innymi efektami i masz rezultat o jaki chodzi - podkład z jednymi efektami, ustawieniami, solówka z innymi.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Efekty gitarowe”