ahariel
Posty: 1
Rejestracja: 19-09-2016 17:46

19-09-2016 18:04

Cześć Wszystkim
Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post.
Szukam dla siebie zestawu gitara elektryczna + wzmacniacz. Przeglądałem kilka sklepów i serwisy aukcyjne jednak widzę, że przy wyborze pierwszej gitary będę potrzebował profesjonalnej pomocy.

O co chodzi: Uwielbiam muzykę i bardzo chciałbym grać na gitarze. Z uwagi na dużą ilość czasu jestem w stanie poświęcić bardzo wiele czasu dla nowego hobby. Z opinii które czytam na forach najbardziej rzucająca się w oczy to ta, że jeśli kupię kiepską gitarę to bardzo szybko zniechęcę się do grania czego sobie nie wyobrażam, dlatego mega potrzebuję waszej pomocy.

O mnie: Czasu na granie bardzo dużo, decyzja przemyślana bo waham się z zakupem już od około pół roku i w końcu druga połówka oświadczyła iż, jeśli jestem zdecydowany to ona odpuszcza i mam coś sobie kupić (był problemy żeby ją przekonać :) ) Największy problem wg mnie to budowa ciała a dokładnie grubsze palce :/

Czego szukam: Gitary głównie do rocka ale i takiej na której nauczę się podstawowych chwytów i akordów. Przede wszystkim ma brzmieć i nie może mnie zniechęcić. Do tego jakiś fajny piecyk, może być używany. Gitary szukam raczej nowej gdyż używka to dla mnie loteria. Oglądając gitarę używaną jako laik nie jestem w stanie stwierdzić czy jest dla mnie odpowiednia.

Fundusze: Tu jest różnie :/ wstępnie ok 600 PLN na zestaw. Kabel, kostka, stroik to oddzielna kasa. Gdyby zestaw wart był swojej ceny to 100 mogę dorzucić. Oczywiście jeśli się wkręcę w to hobby to przewiduje, po ok roku lub półtorej zmienię na coś lepszego.

Chętnych i pomocnych forumowiczów proszę o dobranie modelu do w/w wymagań. Nie liczę, że ktoś poda mi na tacy link i napisze bierz to, wystarczy mi nazwa modelu gitary lub piecyka a ja już na własną rękę będę szukał.

Dzięki za poświęcony czas na przeczytanie posta i za każdą pomocną radę ! :)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

19-09-2016 19:48

Hm. < 700. Do rocka. Na mój nochal pachnie to Pacificą czy porządnym Squierem strato HSS i jakimś małym piecykiem, który później zmienisz na coś większego. Może vox/fender/orange? Ew. z początku niektórzy grają przez komputer, ale w tej sprawie niech doradzą inni -- ja jestem zielony.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

19-09-2016 20:11

Jeśli masz przyzwoity komputer z jakimiś sensownymi głośnikami, to za kilkadziesiąt złotych kupisz interfejs i dasz radę zamiast piecyka na początek. Wtedy jest większa szansa, że kupisz gitarę na której będzie Ci się grało w miarę przyjemnie. Możesz oczywiście polować na okazje i czasem uda się może trafić jakąś przyzwoicie sprawującą się gitarę taniej, ale to trzeba naprawdę mieć jakieś pojęcie i czas...
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

brian66
Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 04-06-2015 18:42

02-10-2016 17:51

W tej cenie będzie trudno. Z tanich gitar polecam firmy takie jak SX. Koszt takiej gitary to około 500zł, więc nie zostaje wiele na wzmacniacz. Można pomyśleć nad interfejsem audio lub jakimś amplugiem. Może tutaj coś znajdziesz
https://muzyczny.pl/produkty.pl?rodzaj=SZUKAJ&t=3&s=1&k=0&q=10&szukaj=combo+gitarowe&Submit1=Szukaj&s=1&t=3&p=0&k=0&mincena=0&maxcena=500000
http://sklepymuzyczne24.pl/
Ale radziłbym poszukać czegoś tutaj, bo tak będzie najrozsądniej.
http://ogloszeniamuzyczne.pl/

Wróć do „Gitary elektryczne”