gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

10-07-2016 04:16

Hola!

W ramach wstępu... na gitarze zacząłem grać jakieś 4,5 roku temu.
Nigdy nie brałem żadnych lekcji - "uczylem" się sam. Polegało to głównie na próbowaniu nauczenia się fragmentów ulubionch piosenek lub solówek.
Jakoś w międzyczasie skończyłem kurs harmonii jazzowej rzooffa - polecam! Śmieszne pieniądze, a wiedza ogromna. Trzeba być zdyscyplinowanym gdyż rooff wywala z kursu gdy ktoś się opierd... :)
Podsumowując - gałem to co lubiłem i stałem w miejscu. Nie ćwiczyłem regularnie.

Rok temu, jakoś przypadkowo, zauważyłem w necie reklamę Yousician - zobaczyłem screeny i dałem sobie siana bo mam też Rocksmitha i Yousician wygladał przy nim strasznie biednie.

Miesiąc temu jednak coś mnie tchnęło i zainstalowałem Yousician. Najpierw przez dwa dni uczyłem się na wersji "demo" ale wkurzał mnie dzienny limit czasu gry. Zauważyłem, że autorzy oferują darmowy 7-dniowy trail. Spróbowałem i mi się bardzo sposobało. Po zakończeniu darmowego testu wykupiłem abonament na jeden miesiąc.
I powiem Wam tak... przez ten ostatni miesiąc bardzo poprawiła się moja technika oraz szybkosć gry. Dodatkowo nauczyłem się już sporej ilości dźwięków na gryfie gdyż wyłączyłem wyświetlanie numerów progów (pokazują się tylko nazwy dźwięków). Czuję ogromy przyrost skilla w grze na gitarze: akordy gram bez zastanowienia, dużo lepiej "czuję" gryf itp. Poprawiłem bicie, kostkowanie...

Za tydzień kończy się mój miesięczny abonament i wykupuję teraz na cały rok :)

Program ma fajne community na FB: http://www.facebook.com/groups/1157596277604290/

Co tydzień pojawiają się ciekawe wyzwania (dla każdego, niezależnie na jakim poziomie jest - ludzie, ze sobą rywalizują. Jest ogromna motywacja do nauki.
Lekcje są naprawdę fajne!!! Dodatkowo ludzie wrzucają do programu piosenki znanych zespołów!

Nie wiem jak Wy ale ja potrzebuję bata na dupę żeby się zmobilizować do nauki - Yousician mi to zapewnia w 100%.

Za cenę kilku godzin z nauczycielem dostajecie cały rok świetnej zabawy połaczonej z nauką!
Przez niecały miesiąc spędziłem w programie 32 godziny!

No dobra, trochę się rozpisałem... Wracając do tematu - czy ktoś z Was także uczy się w Yousician?
Mój nick: gozdek
Na YT wrzucam od czasu do czasu gameplaye z Yousiciana: http://www.youtube.com/user/gozdekgozdek/videos

pozdrawiam,
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
Ukko
Posty: 10
Rejestracja: 26-06-2016 12:49

21-08-2016 19:04

Z podobnych rzeczy - spróbuj Rocksmith 2014.
Trochę inna rzecz, z trochę innym przeznaczeniem, ale jak wciągnąłeś się w Yousician to też powinien ci się spodobać.
Sam rzucę okiem na tego Yousician-a, dam znać jak jak uda mi się go porządnie przetestować.
Obrazek
ESP LTD M100FM z pickupem Merlin Eclipse na bridgu. Line 6 Studio GX.

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

22-08-2016 09:20

Mam Rocksmith od jakis 3 lat - wole Yousician

Daj znac po testach Yousician :)

Pozdr,
LG
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

22-08-2016 16:28

Z ciekawości jakiś czas temu testowałem, bo mi się na okrągło na iPadzie wyświetlała reklama na YouTube.

Działa mocno tak sobie, regularnie nie "dostrzega" dźwięków w sygnale przez USB i odznacza je jako niezagrane. Irytująca sprawa, na tyle irytująca że olałem to po 30 minutach.

Za free może jeszcze można by było się od czasu do czasu pobawić, ale za abonament sorry - znam fajniejsze sposoby marnowania kasy ;-)
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

22-08-2016 21:09

Ja gram na PC, przez kabel od Rocksmith albo przez interfejs audio.
W obu przypadkach wszystko smiga poprawnie.
Developer bardzo czesto wydaje poprawki aplikacji.

Pozdr,
Gozdek
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

01-05-2018 18:14

Witam po dłuższej przerwie!

Naprawdę nikt z tego forum nie używa Yousiciana?
Za miesiąc miną mi 2 lata odkąd używam tej aplikacji (Premium) i powiem Wam, że niesamowicie poprawiła mi się technika gry oraz poczucie rytmu! Przez te 2 lata zrobiłem kolosalnie większe postępy niż przez pierwsze 4 lata nauki gry brzdąkałem bez ładu i składu stojąc tak naprawdę w miejscu.

Zachęcam do wypróbowania aplikacji oraz do dodania mnie do "przyjaciół" - mój nick: gozdek
Będziemy się w ten sposób nawzajem motywować do poprawiania wyników, a co za tym idzie rozwijania swoich umiejętności.

Zapraszam także jeszcze raz do obczajenia moich nagrań z Yousician na YT - staram się regularnie dorzucać coraz trudniejsze utwory.
Link do playlisty: https://www.youtube.com/playlist?list=PLlZD39MWtN7MT0JBX93r38FxOI398pu8l

Mój obecny poziom w Yousician to 9 - jednak jeszcze dużo zostało do opanowania w 100% materiału od poziomu 6 w górę. Obecnie walczę z fingerpickin' i fancy chords.

pozdrawiam,
gozdek
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

01-05-2018 19:40

Tak bez uszczypliwości - spojrzalem na Twoja playliste i jesli to po dwóch latach okreslasz jako niesamowity postęp, to poprzednie cztery gitara chyba przeleżała na stojaku. Ogrywasz tam rzeczy, których można nauczyć sie siegając pierwszy raz po gitarę po miesiącu czy dwóch. Te Edy Szirany na 4 akordach czy Aleluja na dwóch strunach z pewnością nie wymagają żadnych kont premium na serwisach.

gozdek80
Posty: 71
Rejestracja: 23-01-2012 23:10

01-05-2018 20:11

Hehe. Tak, te melodyjki sa bardzo proste - traktuje je jako swego rodzaju ćwiczenia z metronomem.
Ćwiczę sporo dużo szybszych kawałków (powerchordy + arpeggio itp. mieszanki) jednak nie opanowałem ich jeszcze na tyle aby nie walnąć gdzieś jakiegoś babola :)

Mam tutaj takie nagranie sprzed roku, które mniej więcej obrazuje mój poziom ogarnięcia gitary (teraz jest lepiej): https://youtu.be/p8Ut9kcJr74

Pozdr,
G
Gibson Les Paul Standard High Performance Gold Top @ Seymour Duncan APH-2s Alnico II Pro Slash Pickups | Zoom G3 | GuitarRig Kontrol 2

Wróć do „Żłobek gitarowy (nauka gry na gitarze, techniki gry)”